Menu

Złoty jubileusz Zamku Książ

W Zamku Książ przez cały weekend trwają uroczystości z okazji 50-lecia włączenia zespołu zamkowo-parkowego do obszaru miasta Wałbrzycha.

Złoty jubileusz Zamku Książ

Obchody jubileuszu rozpoczęły się w piątek (15 września) uroczystą sesją Rady Miejskiej Wałbrzycha, która odbyła się w książańskiej sali balowej. Kulminacyjnym punktem sesji było uhonorowanie Dorothei Stempowskiej tytułem Zasłużonej dla Miasta Wałbrzycha.

Obchody jubileuszu kontynuowano w sobotę. Na terenie parku zorganizowano gry i zabawy dla najmłodszych pod hasłem „Wałbrzych dla dzieci”. Dla trochę starszych wielbicieli Książa na zamkowych tarasach odbyła się gra terenowa

Tego samego dnia o godzinie 14:30 na książańskim dziedzińcu honorowym wykonane zostało grupowe zdjęcie Wałbrzyszan z udziałem władz miasta..

 

 

Chwilę później w ramach cyklu spotkań „O historii na żywo” organizowanego przez Zamek Książ i Fundację Księżnej Daisy von Pless, w tym samym miejscu z mieszkańcami spotkała się zasłużona dla Wałbrzycha, Dorothea Stempowska. Spotkanie a tą „żywą legendą” poprowadził prezes Fundacji Daisy, Mateusz Mykytyszyn.

W niedzielny poranek w zamkowej kaplicy na parterze odprawiona zostałą Msza Święta w intencji Miasta Wałbrzycha i Zamku Książ. Przed nami ostatni punkt uroczystości jubileuszowych. O godzinie 19:00 w Sali Maksymiliana rozpocznie się koncert „Fortepian na cztery ręce”. Wydarzenie którego gwiazdami będą M.Angel Rodriguez i Pedro Valero, odbywa się w ramach IX Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego.

opr.plr
foto: użyczone / Zamek Książ / D. Gdesz / A.Frater
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

I będzie jak na filmach Bareji. (18 września 2023 8:50)
Widzę festyniary.
Mickiewicz (17 września 2023 20:49)
Cysarz i wazeliniarze
Goldmann (17 września 2023 19:54)
,,a ten komuch z fotki dyndel,,czy jakoś tak ,,to co on robi w tym tekście,, wywalić ,,,

Dodaj komentarz

Zamek Książ  |   historia  |   jubileusz  |   50 lat  |   turystyka  |  

Barbórkowa Parada Górnicza (FOTO)

Bajkowo i bajecznie w Zamku Książ

History Story: Papierowa Twierdza

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij