Menu

Seniorka straciła 70 tys. zł. Oszukali ją ''na policjanta''

Była przekonana, że ratuje swoje pieniąde — straciła ponad 70 tys. zł i 2 tys. funtów.
73-letnia seniorka straciła oszczędności życia, oszuści podszyli się pod policjantów.

 

Seniorka straciła 70 tys. zł.  Oszukali ją ''na policjanta''

- 73-letnia mieszkanka Jawora powiadomiła dyżurnego jaworskiej policji o tym, że dwaj oszuści, podstępem wyłudzili od niej ponad 70 tysięcy złotych oraz 2 tysiące funtów brytyjskich metodą „na policjanta”. - informuje asp. szt. Ewa Kluczyńska z policji w Jaworze.

Jak zeznała seniorka, jeden z mężczyzn zadzwonił do niej i podał się za policjanta, Poinformował ją, że wieczorem grupa przestępcza napadnie na jej mieszkanie i że dla jej bezpieczeństwa musi przekazać pieniądze, które posiada w domu na umówione hasło drugiemu funkcjonariuszowi policji.

- Drugi z oszustów, podający się za umundurowanego funkcjonariusza policji przyszedł do jej mieszkania i na umówione wcześniej hasło odebrał od kobiety przygotowane pieniądze, informując ją, że za 20 minut zostaną one zwrócone. Kobieta uwierzyła oszustom i będąc przekonaną, że w ten sposób zabezpieczy swoje pieniądze, przekazał im wszystkie swoje oszczędności. - mówi asp. szt. Ewa Kluczyńska.

Pieniądze oczywiście nie zostały zwrócone, a oszuści zniknęli. Policja apeluje o ostrożność, informujmy seniorów z rdziny o sposobach jakimi posługują sie złodzieje.

- Jeżeli mamy wrażenie, że ktoś próbuje nas oszukać, natychmiast powinniśmy powiadomić o tym policję. Zadzwońmy na numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do najbliższej jednostki. Przekażmy informacje o naszych podejrzeniach. Policjanci natychmiast podejmą odpowiednie działania i pomogą rozwiązać tę sytuację. Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy. Lepiej być nadmiernie ostrożnym, niż stracić dorobek życia. - ostrzega asp. szt. Ewa Kluczyńska.

adm
foto: ilustracyjne (pixabay)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Karol (18 września 2023 17:12)
Chciałbym zobaczyć Ciebie jak będziesz miał ponad 70 lat cwaniaczku. To trzeba naglasniac i ostrzegac ludzi a nie krytykować i nasmiewac się.
tak (18 września 2023 16:58)
Cytuję użytkownika: Moherowy Pisior
Wina Tuska.
To na pewno!
Moherowy Pisior (18 września 2023 16:51)
Wina Tuska.
PISofka Wyborowa (18 września 2023 14:58)
Cytuję użytkownika: abc
Większość oszukanych to seniorzy chodzący do kościoła. Może księża mogliby na swoich kazaniach zamiast politycznych dywagacji ostrzegaći o oszustwach.
Dokladnie!
Jan (18 września 2023 13:00)
Cytuję użytkownika: abc
Większość oszukanych to seniorzy chodzący do kościoła. Może księża mogliby na swoich kazaniach zamiast politycznych dywagacji ostrzegaći o oszustwach.
Lepiej jak dadza cale oszczednosci na kosciul i na ucisniony bratni ukrainski narod
abc (18 września 2023 11:49)
Większość oszukanych to seniorzy chodzący do kościoła. Może księża mogliby na swoich kazaniach zamiast politycznych dywagacji ostrzegaći o oszustwach.
SkandaLISTA (18 września 2023 11:20)
"zadzwonił do niej" niech to będzie słowo klucz, operatorzy telefonii powinni w tej kwestii współpracować z policją. Natomiast najlepszym rozwiązaniem była by blokada wszystkich nieznajomych numerów u takiego seniora, dzisiaj ludzie aby płacić te kilka groszy mniej za rachunek udostępniają swój numer różnym śmieciowym podmiotom, które to dzwonią raz z fotowoltaiką a raz z wygranymi garnkami. Nie ma się co naśmiewać z tych ludzi, bo w tym wieku rozum pracuje inaczej, oni wymagają pomocy.
DJ2023 (18 września 2023 10:55)
Cytuję użytkownika: RKM
Głupich nie żal.
Może ale naiwność do tego doprowadza. Przykre że takie incidenty w XXI wieku miejsce mają. PS. Ale jak by to była twoja matka?
RKM (18 września 2023 9:46)
Głupich nie żal.
hahahaha (18 września 2023 8:48)
Rozum trzylatka.

Dodaj komentarz

112  |   policja oszusci  |   złodzieje  |   "na policjanta"  |   Jawor  |  

Szuka ich policja.

Rekord tygodnia: 3,28 promila

Wałbrzyscy seniorzy oszukani - stracili ponad 70 tys. zł

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij