Menu

Pierwsze panele na nowej farmie fotowoltaicznej

Przy ulicy Wysockiego, gdzie powstaje farma fotowoltaiczna, pojawiły się pierwsze panele solarne. MZUK rozpoczął budowę farmy o mocy 2 MW.

Pierwsze panele na nowej farmie fotowoltaicznej

Farma ma zapewnić energię dla kluczowej miejskiej spółki - Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych, której głównym zadaniem jest odbiór i gospodarowanie śmieciami. 

 

 

Panele słoneczne pojawią się m.in na Starej Kopalni, Urzędzie Miejskim i Aqua Zdroju. Wałbrzyski Klaster Energetyczny otrzymał dofinansowanie w wysokości 6.6 mln zł na budowę  infrastruktury służącej wytwarzaniu energii słonecznej.  Całkowity koszt projektu to ponad 15 mln zł.

Miasto chce wybudować kilkanaście takich instalacji, głównie ulokowanych na budynkach użyteczności publicznej ale też na terenach, którymi dysponują spółki komunalne. W projekcie są również sąsiednie gminy - Jedlina-Zdrój i  Głuszyca

red
foto: fb Roman Szełemej
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

kot (19 września 2023 21:46)
panele ok. ale na Podzamczu powinni postawić wiatraki tam zawsze pizga wiatr
ILE NAS TO KOSZTOWAŁO? (19 września 2023 13:31)
I KIEDY SIE ZWROCI? NIE ZA TRUDNE PYTANIE?
??? (19 września 2023 10:47)
Cytuję użytkownika: Ja
Cytuję użytkownika: ???
Dofinansowanie? Podobno rząd zablokował pieniądze...
Są różne dofinansowania. Myśl to nie boli.
A Ty nie widzisz tej hipokryzji? Myśl to nie boli
Misiek+ (19 września 2023 10:15)
Kasa w błoto a nowo powstałe spółki zarobią na zleceniu ... kasa dla swoich.
Ja (19 września 2023 7:51)
Cytuję użytkownika: ???
Dofinansowanie? Podobno rząd zablokował pieniądze...
Są różne dofinansowania. Myśl to nie boli.
Pan Bauer (18 września 2023 23:42)
Dobre Polaki
??? (18 września 2023 23:39)
Dofinansowanie? Podobno rząd zablokował pieniądze...

Dodaj komentarz

farma  |   fotowoltaiczna  |   wysockiego  |   informacje  |   wydarzenia  |   wtv  |   walbrzych24com  |   w24  |   news  |  

Turyści utknęli w Karkonoszach. Pomógł GOPR

Wyrwał kable ze ścian. Grozi mu 10 lat więzienia

Górniczy Mikołaj w Starej Kopalni

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij