Menu

WSSE otwiera kolejne Lokalne Centrum Biznesu

W Ząbkowicach Śląskich, przy ul. Cukrowniczej 8, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna otworzyła Lokalne Centrum Biznesu – halę przemysłowo-magazynową dedykowanej pod wynajem dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców.
 

WSSE otwiera kolejne Lokalne Centrum Biznesu

- Stajemy dziś w miejscu, które już wkrótce stanie się sercem gospodarczego rozwoju Ząbkowic Śląskich. To moment, który w co głęboko wierzę, zapisze się złotymi zgłoskami w gospodarczej historii miasta i całej Ziemi Ząbkowickiej. Lokalne Centrum Biznesu to nie tylko budynek, ale przede wszystkim idea — uruchomienia przestrzeni, w której uwolnimy potencjał lokalnych przedsiębiorców i zaoferujemy warunki umożliwiające międzynarodową współpracę. Z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Dzisiejsza uroczystość to efekt lat pracy, planowania i inwestycji, ale bez zaangażowania wielu osób — bez współpracy Strefy z otoczeniem administracyjnym i parlamentarnym, ten projekt nie mógłby dojść do skutku - powiedział podczas uroczystości otwarcia Prezes Zarządu WSSE Piotr Wojtyczka.

Hala liczy ponad 5000 metrów kwadratowych powierzchni z zapleczem biurowym i socjalnym oraz infrastrukturą otoczenia w postaci: parkingu, placów manewrowych i terenów zielonych. Inwestycja kosztowała ok. 23 mln zł brutto.

- Chciałbym pogratulować wszystkim przedsiębiorcom z Ząbkowic Śląskich i z tej części subregionu wałbrzyskiego, bo mamy od dzisiaj miejsce, które zaprasza i zachęca do tego, aby osiągnąć sukces w biznesie. Dziękuję za realizację tak znakomitego projektu, pozwalającego na rozwój Ząbkowic Śląskich i tworzenie nowych miejsc pracy - podkreślał Ireneusz Zyska - Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii.

Podczas wydarzenia nie mogło oczywiście zabraknąć Posła na Sejm RP Marcina Gwoździa - szczególnego patrona tej inwestycji.

- Jako mieszkaniec Ząbkowic Śląskich zawsze marzyłem o tym, żeby być zauważalnymi na mapie gospodarcej Dolnego Śląska. Zabiegaliśmy o to, żeby tak właśnie się stało. Dzisiaj to kolejny krok, ale to tylko kolejny krok, bowiem już niebawem niezwykle ważna dla regionu droga S8, inwestycje w Euro-Parku. To właśnie te wszystkie inwestycje będą służyły mieszkańcom całego subregionu wałbrzyskiego. To jest model zrównoważonego rozwoju - mówił Marcin Gwóźdź.

Z kolejnej inwestycji WSSE realizowanej na Dolnym Śląsku nie krył radości Grzegorz Macko - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

- Znajdujemy się w przestrzeni nowoczesnej, zagospodarowanej i po uroczystości przedsiębiorcy rozpoczną tutaj swoją działalność. To świetna odpowiedź na zapotrzebowanie dla wszystkich przedstawiciel mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. To duży sukces Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i ogromna szansa dla Ząbkowic Śląskich. Wszystkim lokalnym przedsiębiorcom życzę kolejnych dużych sukcesów dla  subregionu wałbrzyskiego i Dolnego Śląska.  - mówił Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Grzegorz Macko.
opr. kat
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Światełka na choince osobiście włączył Święty Mikołaj (FOTO/VIDEO)

Pałac Struga: finał 20 lat ratowania zabytku

Dzikowiec: to już czwarty dzień naśnieżania

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij