Menu

Policjant ukradł zabezpieczone podczas interwencji pieniądze

Podczas zabezpieczania narkotyków i pieniędzy w mieszkaniu podejrzanego, jeden z policjantów... przywłaszczył sobie część gotówki. Mężczyzna nie jest już policjantem, niebawem stanie przed sądem. W kajdanki zakuli go policjanci, z którymi przyjechał na interwencje. 

Policjant ukradł zabezpieczone podczas interwencji pieniądze
Podczas interwencji, policjanci z wrocławskiego oddziału prewencji, zabezpieczyli w mieszkaniu mężczyzny podejrzewanego o handel narkotykami, pół kilograma różnego rodzaju narkotyków między innymi marihuanę, amfetaminę, metamfetaminę, esctazy oraz morfinę a także sporą ilość gotówki. Zatrzymany 26-latek usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.
 
- Podczas tych działań policjanci zauważyli, jak jeden z funkcjonariuszy przywłaszczył części ujawnionych środków pieniężnych i w związku z tym został on przez nich natychmiast zatrzymany. Zastosowano wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek i trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.  - informuje Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu. 
 
 
O zdarzeniu powiadomione zostały policyjne komórki kontrolne, w tym Biuro Spraw Wewnętrznych Policji oraz miejscowa prokuratura. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu po otrzymaniu informacji o tym incydencie, polecił natychmiast zawiesić funkcjonariusza w czynnościach służbowych, wszcząć postępowanie dyscyplinarne i wdrożyć procedurę zmierzającą do jego usunięcia ze służby w trybie natychmiastowym.
 
Zachowanie to jest karygodne i nie ma miejsca w naszej formacji dla osób dopuszczających się tego typu czynów. Już tylko godziny dzielą posiadającego zaledwie 4-letni staż funkcjonariusza, od jego wydalenia ze służby. - informuje Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu. 

adm
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Emeryt (20 września 2023 15:08)
Nie do pomyślenia żeby psy się gryzły między sobą
Bobi (19 września 2023 15:44)
Nie ma co się dziwić że chciał trochę grosza. Jak w tej fabryce zwanej policja płacą jak w Lidlu na kasie. TE MENDY U GÓRY NACZELNICY ,PFUU KOMENDANCI PREMIE PO KILKA TYSIECY ZA SIEDZENIE NA DUPACH I NIC NIE ROBIENIE BIORA , TO POLICJANT KTORY ROBI NA ULICY SIE WKURZYŁ . TA INSTYTUCJA TO DMO PLECAKI I NIEDOJDY MAJA DOBRZE POZDRAWIAM .
KrwawyLoLo (19 września 2023 13:08)
Trzeba mieć nieźle nawalone pod deklem, dobrze że dziada wywalili a w sądzie powinien dostać podwójną karę
Kanalia (19 września 2023 10:41)
Taka sugestia. Albo przeszkadzał kolegom i mu podrzucili bo przecie to nie byłby pierwszy raz w historii świata,albo dochodzę do wniosku że IQ pewnych policjantów jest równe poziomu chomika
Placek (19 września 2023 10:01)
Jak ma rodzinę w pisie, to zero szybko go wypuści
Tyl (19 września 2023 9:26)
Prawidłowe zachowanie Policji.W Państwie Prawa i Sprawiedliwości nie mogą mieć miejsca takie zdarzenia.Nikt go nie bronił jak niepodleglosci w przeciwieństwie do innej opcji politycznej.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   złodziej  |   narkotyki  |   wrocław  |  

140 km/h przez miasto ponad 125 przez przejście dla pieszych

Ugodziła swoją 14-letnią córkę nożem

Wyrwał kable ze ścian. Grozi mu 10 lat więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij