Menu

Dzieci dowiedziały się jak wygląda komenda

Dzieci z domów dziecka  spotkały się z policjantami. Dowiedziały się jak wygląda komenda i jakie panują zasady poruszania się po niej. Miały okazję przyjrzeć się codziennej pracy policjantów. Zajrzały do pomieszczeń dla osób zatrzymanych, odwiedziły stanowisko dyżurnego i dowiedziały się czym się zajmuje. 

Dzieci dowiedziały się jak wygląda komenda
Do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz komisariatu pierwszego tym razem przyjechały dzieci z Domu Dziecka „Catharina” w Nowym Siodle oraz Domu Dziecka z Jedliny-Zdroju.
 
Młodzi goście mogli zobaczyć jakim sprzętem dysponują funkcjonariusze i jakimi jeżdżą pojazdami.
 
Wychowanków Domów Dziecka z Nowego Siodła i Jedliny-Zdroju słodkim poczęstunkiem przywitał Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztof Lewandowski.
 
 
 
Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką służby w Policji, zwiedzić budynek komendy, obejrzeć sprzęt i umundurowanie wykorzystywane przez funkcjonariuszy.  Podglądały pracę oficera dyżurnego, a na parkingu policyjnym miały okazję z bliska zobaczyć radiowóz i motocykl, którymi na co dzień jeżdżą policjanci ruchu drogowego.
 
Kolejnym etapem wizyty były odwiedziny na I Komisariacie Policji. Tam największe zainteresowanie wzbudziła policyjna strzelnica i pomieszczenia przeznaczone dla osób zatrzymanych.
 
Na zakończenie dzieci zaprezentowały specjalnie przygotowany na tę okazję występ artystyczny i wręczyli Komendantowi  własnoręcznie wykonane serce z podziękowaniami. W zamian otrzymali od mundurowych drobne upominki.
 
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Szpieg szoguna (21 września 2023 15:41)
Warto wiedzieć jak wygląda forteca wroga
brawo (21 września 2023 8:22)
Brawo brawo no wspaniałe o jej wspaniałe nie głosować na po bo to banda durni
Precz z PIS (21 września 2023 6:08)
A dzieciaczki pałowały polityków opozycji? Uczyli się jak tłumić legalne marsze i pikiety? Pokazali im jak ochraniać dom karaczana albo schody cudu smoleńskiego? Bo tego powinna ich uczyć poli...milicja PiSu.
Ksiądz Proboszcz (21 września 2023 5:52)
Śledztwo ws. imprezy seksualnej księży. "GW": Sexworker stracił przytomność, nie wpuszczono pogotowia Oprac. Patryk Rutkowski 20.09.2023 14:05 "Gazeta Wyborcza" poinformowała o imprezie seksualnej, którą mieli zorganizować księża z Dąbrowy Górniczej. Przekazano, że duchowni zaprosili na nią sexworkera, który w pewnym momencie stracił przytomność. Z informacji "GW" wynika, że księża nie chcieli wpuścić ratowników pogotowia medycznego wezwanych na miejsce zabawy. Prokuratura potwierdziła, że jest prowadzone śledztwo w tej sprawie.

Dodaj komentarz

policja  |   walbrzych  |   dzieci  |   domy  |   dziecka  |  

Miał trzy zakazy kierowania samochodem, mimo to wsiadł za kierownicę

140 km/h przez miasto ponad 125 przez przejście dla pieszych

Włączono lampki na choince, a prezydent rozdawał cukierki (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij