Menu

Wałbrzyscy seniorzy oszukani - stracili ponad 70 tys. zł

72-latka straciła prawie 60 tys. zł, 68-latek niespełna 15 tys. Seniorka została oszukana metodą "na córkę", mężczyzna "na pracownika banku".

Wałbrzyscy seniorzy oszukani - stracili ponad 70 tys. zł

- W czwartek po południu do 72-letniej mieszkanki Wałbrzycha zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę i powiedziała, że spowodowała wypadek samochody. Dodała, że teraz grozi jej kilka lat więzienia. Poinformowała, że musi zebrać wszystkie pieniądze jakie ma w domu i przekazać je adwokatowi, który przyjdzie po nie do domu. Tak właśnie wyglądała informacja przekazana przez oszusta seniorce. Wałbrzyszanka niestety uwierzyła w całą historię i w efekcie w drzwiach mieszkania przekazała oszustowi pieniądze - mówi komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Kobieta straciła... 57 tysięcy złotych.

- W drugim przypadku 68-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego odebrał połączenie od osoby, która rzekomo miała być pracownikiem banku. W rozmowie przestępca przekonywał, że pieniądze na koncie są zagrożone i należy szybko działać, bo ktoś próbował dokonać wypłaty pieniędzy z konta pokrzywdzonego. Oszust poinformował, iż skontaktuje się z nim pracownik z działu bezpieczeństwa. Po chwili senior odebrał telefon od rzekomego pracownika z tego działu, który polecił aby ten podał wszystkie dane do logowania, a następnie zatwierdził trzy przelewy. Pokrzywdzony podał oszustowi kody autoryzujące, a ten dodał, że pieniądze do 10 minut wrócą na jego konto. - mówi komisarz Marcin Świeży.

Mężczyzna stracił blisko 15 tysięcy złotych.

adm
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Radek (24 września 2023 14:48)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tutaj pełno grasuje oszustów. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.

Dodaj komentarz

112  |   policja oszuści  |  

Jak pomóc bezdomnym - ruszyła akcja ''Zima''

''Miłośnicy'' kawy w rękach policji. Wpadli prawie po roku

Myślała, że pomaga synowi - straciła 5 tys. zł.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij