Menu

History Story: Ocalona z zagłady

Urodziła się w getcie w Borysławiu jako Lili Fuchsberg, ale była nią bardzo krótko. Gdy zaczęło się robić niebezpiecznie, rodzice jej postanowili, że ukryją się z partyzantami w lesie. Mieli jeszcze 11-letnią córkę Minę i 13-letniego syna Aleksa . Kupili broń, ale Polak, który ją im sprzedał, zadenuncjował ich i zostali zamordowani.  - o tym w nowym odcinku History Story. 

History Story: Ocalona z zagłady

 

 

red
video: History Story
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Megoka (26 września 2023 6:37)
Moja babcia była z Borysławia, ale nie wiem jak trafiła do Wałbrzycha, nigdy nie chciała o tym mówić.
Historia po nowemu... (25 września 2023 12:15)
Cytuję użytkownika: Ovo
Kazek niech sobie poda rękę z Holand. A potem niech nagra jak policja żydowska mordowala swoich w gettcie i robiła selekcje do gazu.
No przecież to udowodnione, że Żydzi sami się mordowali, a "ostateczne rozwiązanie" wymyślił syn Żydówki niejaki Adolf H. A Polacy nic tylko pomagali wszystkim dookoła, główne Żydom, ale nie bardzo mieli już komu, bo ci sami się uprzednio wymordowali. Wredny naród...
Ovo (25 września 2023 9:29)
Kazek niech sobie poda rękę z Holand. A potem niech nagra jak policja żydowska mordowala swoich w gettcie i robiła selekcje do gazu.
Jaś (25 września 2023 6:52)
W Warszawie było getto a w Borysławiu geto.
Noa (24 września 2023 20:37)
Sąsiedzi:) jak zwykle
Maniek. (24 września 2023 20:36)
Idź się Łukasz napij!
Jacek (24 września 2023 12:37)
Panie Kazek a kto ich zamordował?

Dodaj komentarz

history  |   story  |   walbrzych  |   kazek  |   ciekawostki  |   historia  |  

Włączono lampki na choince, a prezydent rozdawał cukierki (FOTO)

Turyści utknęli w Karkonoszach. Pomógł GOPR

Wyrwał kable ze ścian. Grozi mu 10 lat więzienia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij