Menu

Teatr Lalek Pleciuga rozbił bank na VI Festiwalu Małych Prapremier

Zakończył się VI Festiwal Małych Prapremier w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Z największą liczbą nagród wyjechał Teatr Lalek Pleciuga ze Szczecina w tym Grand Prix festiwalu.

Teatr Lalek Pleciuga rozbił bank na VI Festiwalu Małych Prapremier

O statuetkę Grand Prix walczyły w sumie cztery teatry, ponieważ w ostatniej chwili z powodów niezależnych od organizatorów nie odbył się pokaz spektaklu "Zakazane Dzieci. Opowieść Korczakowska" Teatru Lalek Banialuka z Bielska Białej. Podział nagród wygląda następująco:

Związek Artystów Scen Polskich przyznał Nagrodę Aktorską Maciejowi Sikorskiemu za kreację w przedstawieniu "Niezłe Ziółka" Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.
 
 
Polski Ośrodek Lalkarski POLUNIMA przyznał Wyróżnienie Honorowe twórcom spektaklu "Niezłe Ziółka" Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.
 
 
Wyróżnienie dla Macieja Sikorskiego za rolę Perfektego w spektaklu "Perfekty i Ambaras" Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.
 
 
Nagroda za najlepszą rolę męską dla Rafała Hajdukiewicza - za rolę Ambarasa w spektaklu "Perfekty Ambaras" Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.
 
 
Nagroda za najlepszą rolę kobiecą dla Adriany Paprockiej za tytułową rolę w spektaklu "Dziewczynka ze skrzypcami" Teatru Baj w Warszawie.
 
 
Nagroda za muzykę dla Tomasza Lewandowskiego - spektakl "Perfekty i Ambaras" Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.
 
 
 
Nagroda za scenografię otrzymała Grupa Mixer za spektakl "Wielki Buzz Grow" Teatru Pinokio w Łodzi.
 
 
Nagroda za reżyserię dla Jakuba Krofty za spektakl "Perfekty i Ambaras" Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.
 
 
Nagroda za tekst dla Marii Wojtyszko za spektakl "Perfekty i Ambaras" Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.
 
 
Jury dziecięce przyznało swoją nagrodę spektaklowi "Wielki Buzz Grow" Teatru Pinokio w Łodzi.
 
 
Grand Prix VI Festiwalu Małych Prapremier zdobył spektakl "Perfekty i Ambaras" Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie.
 
 
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jakby nie było JA (25 września 2023 18:12)
Powyższy komentarz pewnie napisany przez lenia, który jest zdziwiony, że należy pracować, żeby zarobić - bo najlepiej by było mało pracować i dostawać premie, albo przez frustrata, typowego polaczka, zazdrośnika i życiowego nieudacznika. Chociaż jedno nie wyklucza drugiego… Pleciugo! Super!!! :) Gratuluję Wam z całego serca.
Pleciuga (23 września 2023 16:06)
W kategorii największy mobbinger roku?

Dodaj komentarz

I Festiwal Bożonarodzeniowy w Filharmonii Sudeckiej

Mike Parker Quartet na scenie w A’PROPOS

60 lat po ślubie Kubasińskiej i Nalepy koncert w Teatrze Zdrojowym

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij