Menu

Wałbrzych: policja zatrzymała 9 poszukiwanych osób

Tylko od piątkowego wieczora, wałbrzyscy policjanci zatrzymali 9 poszukiwanych osób. Dwie osoby były poszukiwane przez prokuraturę do prowadzonych postępowań karnych, pięć już trafiło za kraty Aresztu Śledczego w Świdnicy za popełnione przestępstwa, a dwóch nieletnich do młodzieżowych ośrodków wychowawczych.

Wałbrzych: policja zatrzymała 9 poszukiwanych osób

w piątkowy wieczór w ręce mundurowych wpadły dwie osoby. Poszukiwany nastolatek trafił już do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Sobótce, a 39-latek będący w zainteresowaniu Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, po ustaleniu aktualnego miejsca pobytu został zwolniony.

W sobotnie popołudnie w Wałbrzychu wpadli kolejni dwa poszukiwani. Pierwszy z nich 38-latek miał do odsiadki 49 dni, za niezapłaconą grzywnę ( 980 złotych). Drugiego mężczyznę poszukiwała Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. Po wykonanych czynnościach 26-latka zolniono. 

- Niedziela to kolejne zatrzymane osoby unikające wymiaru sprawiedliwości. Tym razem o poranku w ręce boguszowskich funkcjonariuszy wpadł 17-latek, który powinien przebywać w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Nieletni został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy, skąd trafi do wyznaczonej placówki. Popołudniu natomiast wałbrzyscy policjanci zatrzymali 60-latka. Mężczyzna został przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, ponieważ został skazany na karę 23 dni pozbawienia wolności za znieważenie funkcjonariuszy publicznych. - mówi komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. 

W poniedziałkowy poranek w ręce mundurowych wpadły trzy kolejne poszukiwane osoby. 24, 31 i 33-latek również zostali przewiezieni do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Wszyscy trafią ostatecznie za kraty więzienia za popełnione wcześniej przestępstwa, gdzie spędzą od trzech miesięcy do pół roku. 24-latek został skazany za oszustwo, a 31 i 33-latek za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

adm
foto: Policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Radek (27 września 2023 12:41)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tu jest pełno przestępców. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
Rita (26 września 2023 9:58)
Cytuję użytkownika: Pablo
Najlepiej co wam wychodzi to wsadzanie ludzi do wiezień mam nadzieję, że pomału będziecie dogorywać i stanie wam wszystko przed oczami w waszą godzinę. Kryminalizatorzy za dychę. Nie spokojnej służby i jak najwięcej niezdrowia.
Brawo Policja .Dobra akcja .Życzę wszystkiego dobrego_zdrowia i spokojnej służby w tym patologicznym mieście.Nie dawajcie się obrażać dzbanom i pustakom ,tego samego pokroju co zatrzymani.
Patryk (26 września 2023 9:57)
Cytuję użytkownika: Pablo
Najlepiej co wam wychodzi to wsadzanie ludzi do wiezień mam nadzieję, że pomału będziecie dogorywać i stanie wam wszystko przed oczami w waszą godzinę. Kryminalizatorzy za dychę. Nie spokojnej służby i jak najwięcej niezdrowia.
Spokojnie będą niedługo likwidowani
Pablo (26 września 2023 9:37)
Najlepiej co wam wychodzi to wsadzanie ludzi do wiezień mam nadzieję, że pomału będziecie dogorywać i stanie wam wszystko przed oczami w waszą godzinę. Kryminalizatorzy za dychę. Nie spokojnej służby i jak najwięcej niezdrowia.

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   poszukiwani  |  

Miał trzy zakazy kierowania samochodem, mimo to wsiadł za kierownicę

140 km/h przez miasto ponad 125 przez przejście dla pieszych

Ugodziła swoją 14-letnią córkę nożem

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij