Menu

Głupia zabawa będzie ich sporo kosztować. Nastoletni wandale zatrzymani

Straty wynoszą prawie 4 tysiące złotych, a wszystko przez głupią zabawę, jaką wymyśliło sobie dwoje 16-latków. Dla zabawy strzelali z wiatrówki w wiatę przystankową i powybijali wszystkie szyby. Nastolatkowie odpowiedzą też za posiadanie narkotyków.

Głupia zabawa będzie ich sporo kosztować. Nastoletni wandale zatrzymani

Mają po 16 lat, a przed nimi spore kłopoty. W weekend, na początku września, postanowili postrzelać z wiatrówki do szyb w wiacie przystankowej przy ul. Świdnickiej w Wałbrzychu. Wybili wszystkie szyby. Wałbrzyski ZDKiUM oszacował straty na 3,6 tys. zł.

Najpierw, 15 września, w Śródmieściu zatrzymany został 16-latek, a w minioną środę na Podzamczu w ręce mundurowych wpadła jego 16-letnia koleżanka.

- Oboje nieletni podczas przesłuchania przyznali się do winy, ale także do wielokrotnego posiadania środków odurzających w postaci marihuany. Nastolatek usłyszał dodatkowo 37 takich zarzutów, a jego koleżanka 64. - mówi komisarz Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Teraz odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Nieletnim za uszkodzenie mienia oraz posiadanie narkotyków grozić może pobyt w zakładzie poprawczym.

Przypominamy, wg Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne – tak jak w tym przypadku - mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.opr. adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jezu ufam tobie (27 września 2023 10:42)
Pietnowac. Podac wizerunek, dane ich oraz rrodzicow co wychowali takie bekarty.
Andrzej (27 września 2023 8:29)
Ostatnio na Nowym Mieście też z wiatrówki albo nie wiem z czego strzelali..to uczniowie z 1LO.
Antychryst (27 września 2023 6:17)
Cytuję użytkownika: Kakaowy ministrant
Tata pęka z dumy. Gorzej że dupa gnojkom pęknie od pasa
Dlaczego od pasa. Wysłać ich do Dąbrowy Górniczej.
Kakaowy ministrant (26 września 2023 21:50)
Tata pęka z dumy. Gorzej że dupa gnojkom pęknie od pasa
tolek (26 września 2023 19:47)
od czegos trzeba zaczac granatnik bedzie pozniej GLUPIE JEDNO JAKI DRUGIE
PL (26 września 2023 19:22)
Lagodnosc kar za takie sprawy powoduje ze bandziory nic sobie nie robia z konsekwencji bo ich zwyczajnie nie ma .....
Jozek (26 września 2023 18:45)
Do pierdla i do kamieniołomów ciężkich robót

Dodaj komentarz

112  |   policja  |   wandal  |   wiaty przystankowe  |  

Miał trzy zakazy kierowania samochodem, mimo to wsiadł za kierownicę

140 km/h przez miasto ponad 125 przez przejście dla pieszych

Ugodziła swoją 14-letnią córkę nożem

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij