Menu

Miasto dołoży ok. 10 mln zł do budowy stadionu

Wałbrzyscy radni zgodzili się przeznaczyć dodatkowe środki z budżetu miasta na przebudowę stadionu w dzielnicy Nowe Miasto. Gmina będzie już mogła podpisać umowę z firmą, która zaproponowała najkorzystniejszą ofertę w przetargu.

Miasto dołoży ok. 10 mln zł do budowy stadionu
Według pierwotnych wyliczeń Gmina Wałbrzych spodziewała się, że odbudowa stadionu będzie kosztować około 44 mln zł. Pierwszy przetarg mocno odbiegał od tych szacunków, ponieważ oferenci zaproponowali kwoty pomiędzy 62 mln zł a prawie 80 mln zł. Przetarg unieważniono i rozpisano kolejny, licząc na korzystniejsze propozycje. Był to dobry ruch, ponieważ w drugim przetargu oferty oscylowały w przedziale od 49,5 mln do ok. 62 mln zł.
 
Przypominamy, że gmina otrzymała na ten cel dotację z rządowego programu Polski Ład w wysokości 39,6 mln zł, więc brakującą kwotę trzeba dołożyć z miejskiej kasy, stąd starania o możliwie jak najniższą cenę. Radni stanęli zatem przed decyzją o konieczności dopłacenia do inwestycji około 10 mln zł.
 
- To nie jest łatwa decyzja. Te 10 milionów złotych musimy przesunąć. To znaczy, że ucierpi na tym jakaś inwestycja np. budowa placu zabaw, remont drogi, naprawa chodnika, remont szkoły, żłobka. To nie są jakieś wyrafinowane projekty, bo my realizujemy tylko najpotrzebniejsze rzeczy dla miasta. Potem będziemy słuchać na spotkaniach z mieszkańcami "dlaczego nie zrobił pan jeszcze jakiegoś projektu z budżetu obywatelskiego?" i będę musiał tłumaczyć, że przesunęliśmy te środki na stadion - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
Korzystając z okazji, że temat pojawił się na sesji Rady Miejskiej, prezydent Roman Szełemej zwrócił uwagę na brak wsparcia tej inwestycji ze środków województwa dolnośląskiego, którego zarząd wolał na przykład przekazać fundusze na inne obiekty sportowe w tym również w bogatym zagłębiu miedziowym.
 
 
- Zarząd województwa zdecydował, żeby dofinansować z naszych dolnośląskich środków, nie rządowych, budowę ośrodka sportu na Polanie Jakuszyckiej - 175 mln zł, biathlonu w Dusznikach - 4 mln zł, czy halę lekkoatletyczną we Wrocławiu - 16,5 mln zł. To nie minister tylko marszałek i wicemarszałkowie województwa podjęli takie decyzje. Tydzień temu odbyła się sesja sejmiku, który miał podzielić następne pieniądze. Zarząd województwa pod przewodnictwem pana Przybylskiego wystąpił z wnioskiem, by dofinansować budowę stadionu. Myślałem, że w Wałbrzychu... ale nie. W Lubinie. Uzasadniono, że jest tam potrzebny stadion, bo ludzie go potrzebują, bo według panów Przybylskiego, Macko, Krzyżanowskiego i Myrdy są lepsi, niż mieszkańcy Wałbrzycha. Zawnioskowano o 8,5 mln zł. Oburzenie na sali było tak duże, że ten wniosek ostatecznie nie przeszedł - relacjonuje Roman Szełemej.
 
Ostatecznie wałbrzyscy radni zaktualizowali wieloletnią prognozę finansową z uwzględnieniem środków na odbudowę stadionu do roku 2025. Za podjęciem uchwały głosowało 20 radnych. Przeciw była Beata Mucha. Od głosu wstrzymali się radni Kuriata, Langer i Wierzbicka, a Anna Adamkiewicz była nieobecna podczas głosowania.
 
 
plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Hipokryzja (27 listopada 2023 8:24)
No lemingi, jaki jest program gospodarczy Kałolicji dla Polski,hę? Który z was wymieni choć jeden punkt?
Jerzy Jacek Pilchowski (29 września 2023 12:33)
Cytuję użytkownika: PISofka Wyborowa
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: PISofka Wyborowa
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: Michał
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: PISofob
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Michał: A ta wasza "polskofobia" wcale nie jest śmieszna. Tak czy inaczej, pańskie pytanie o PiS-owski program "Polski Ład" ma pewnego rodzaju sens. Jest to po prostu element szerszego programu gospodarczego. Takiego który stara się (jak wiemy skutecznie) wypracować dla Polski taki program gospodarczy aby który zawierać będzie różne (często będące ze sobą w "konflikcie") elementy: 1). Wzrost PKB. 2). Niskie bezrobocie. 3). Programy socjalne. 4). Konieczność szybkiego rozwijania zdolności bojowych naszego wojska. Jak to pogodzić? Idealnych rozwiązań takich dylematów nie ma ale jak się na to popatrzy obiektywnie to PiS radzi sobie z tym DARDZO DOBRZE. Powoduje to jak wiemy wściekłość Niemców (praktycznie UE) i Rosjan. Starają się wszelkimi metodami nam w tym przeszkadzać. Ważnym dla nich "narzędziem" jest tak zwany "AntyPiS" czyli WŚCIKŁOŚĆ postkomunistycznej "inteligencji budżetowej". P.S. Tak więc o tym czy Polska się będzie przez najbliższe lata rozwijać czy też zwijać zadecydują wyniki nadchodzących wyborów. Podsumowując: Stary już jestem więc mogę oceniać pewne procesy historyczne w długiej perspektywie. P.S. A czy potrafi pan opisać w kilku zdaniach program gospodrczy i społeczny PO? - Przeczytam z ciekawością.
Nikt tu nie jest polskofobem, nie ma takiego rownania jak PIS=Polska, jak juz to jest PIS= Polska Oligarchia, PIS=anty polska jednosc. PIS jest popierany przez tylko 30%-35% polskiego spoleczenstwa to jest zdecydowanie za malo, zeby mowic, ze jezeli ktos jest przeciwko PISowi to jest polskofobem.
Ta wasza "PiSofobia" to jest właśnie polskofobia. Właśnie oglądamy w TVP bardzo dobrze zrobiony serial publicystyczny w którym pokazany jest mechanizm płaszczenia się Tuska i jego kamratów przed Putinem i Merkel. Kto nie widział to może poszukać w Internecie i obejrzeć wszystkie odcinki. Z punktu widzenia totalnej opozycji są to przerażające informacje gdyż narracja w tych audycjach opiera się na DOKUMENTACH z czasów gdy Tusk "walczył dzielnie" o to aby Rosjanie oraz niemieccy biurokraci z UE uznali go za "swojego człowieka w Warszawie". Mo cóż. Co cztery lata odbywają się w Polsce wybory do sejmu. - Jestem bardzo ciekawy komu Polacy powierzą ster państwa na następne cztery lata. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli trzecią kadencję PiS-u. Powoduje to oczywiście histerię w środowiskach ludzi którzy nie potrafią sobie wyobrazić, że Polska może być w pełni niezależnym państwem. Takim które potrafi równocześnie szybko się rozwijać, dbać o swoich obywatel oraz budować silną armię.
Akurat TVP to od na tą chwilę jest najbardziej upolityczniona " telewizja śmiem twierdzić że nawet bardziej niż za czasów propagandy komunistycznej sowietów . Na chwilę obecną to najgorsze dno ze wszystkich telewizji w Polsce nakierowane tylko i wyłącznie na partię rządzącą... kopiuj wklej Korea. Nic się nie można dowiedzieć prawdziwego z tej "telewizji" wszystko zmanipulowane i pod ścisłą cenzurą rządu . O przepraszam są jeszcze tam programy na żywo i czasami nie zdążą czegoś wyciąć albo zmanipulować i wtedy się wylewa cała prawda...
Kwiczenie na temat TVP przez internetowych komentatorów (bez nazwiska) to jest wszystko co możecie zrobić. Nie robicie bowiem tego co należało by zrobić gdyby tuskowe dokumenty publikowane w audycji Reset nie były prawdziwe. Przecież Tusk powinien już 15 minut po emisji tego programu powinien wraz z PO-wskimi prawnikami pisać pozew w trybie wyborczym. Sąd musiał by błyskawicznie sprawdzić autentyczność tych dokumentów i gdyby okazało się, że zostały one podrobione to TVP by się "nie pozbierało". Tak się nie dzieje gdy te dokumenty są PRAWDZIWE. Kłamie pan wiec w żałosny sposób.
Oczywiscie, ze w TVPropaganda kazdy dokument jest "PRAWDZIWY", przeciez po to rzad sponsoruje TVPropagande. Ciekawe jest tylko, ze skoro istnieja "PRAWDZIWE" dokumenty na szkodliwa, antypolska dzialalnosc Tuska to jakim cudem jeszcze nie zostal aresztowany? Dlaczego partia PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC nie wyciaga stosownych konsekwencji wobec "UDOKUMENTOWANYCH" przestepcow? Wyglada na to, ze te "PRAWDZIWE" dokumenty niekoniecznie sa "PRAWDZIWE" to tylko taki ruch przedwyborczy, zwykla propaganda, zeby jeszcze bardziej nastraszyc i namieszac tym biednym 30%-35% pisowskiego (antyposkiego) spoleczenstwa. P.S. Nie wiem dlaczego ale im wiecej Pilchowski uzywa slowo kwiczy tym czesciej widze podobienstwo w wygladzie i zachowaniu pomiedzy nim a tym nieslawnym zwierzatkim.
Kto ma rację? Pan czy ja? - My oczywiście tego nie rozstrzygniemy ale Tusk mógł by to błyskawicznie rozstrzygnąć. Kierując sprawę w trybie wyborczym do sądu. No coż. Jest zajęty więc może mu to do głowy nie przyszło. - Niech pan do niego zadzwoni i przypomni mu aby to jak najszybciej zrobił.
Ech Pilchowski, sloma ci z butow wychodzi. Zachowujesz sie jak pijany kogucik. Przestan sie tak podniecac wyborami, bo sie robisz zalosny.
Myślę, że będzie tak. Nawet jeżeli opozycji uda się te wybory wygrać to ja ani nazwiska ani zdania nie zmienię. A jeżeli wygra PiS to ludzi tacy jak pan z pewnością zmienią pseudonim i bardzo możliwe, że zaczną kombinować jak się do PiS-u zapisać.
PISofka Wyborowa (29 września 2023 0:21)
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: PISofka Wyborowa
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: Michał
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: PISofob
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Michał: A ta wasza "polskofobia" wcale nie jest śmieszna. Tak czy inaczej, pańskie pytanie o PiS-owski program "Polski Ład" ma pewnego rodzaju sens. Jest to po prostu element szerszego programu gospodarczego. Takiego który stara się (jak wiemy skutecznie) wypracować dla Polski taki program gospodarczy aby który zawierać będzie różne (często będące ze sobą w "konflikcie") elementy: 1). Wzrost PKB. 2). Niskie bezrobocie. 3). Programy socjalne. 4). Konieczność szybkiego rozwijania zdolności bojowych naszego wojska. Jak to pogodzić? Idealnych rozwiązań takich dylematów nie ma ale jak się na to popatrzy obiektywnie to PiS radzi sobie z tym DARDZO DOBRZE. Powoduje to jak wiemy wściekłość Niemców (praktycznie UE) i Rosjan. Starają się wszelkimi metodami nam w tym przeszkadzać. Ważnym dla nich "narzędziem" jest tak zwany "AntyPiS" czyli WŚCIKŁOŚĆ postkomunistycznej "inteligencji budżetowej". P.S. Tak więc o tym czy Polska się będzie przez najbliższe lata rozwijać czy też zwijać zadecydują wyniki nadchodzących wyborów. Podsumowując: Stary już jestem więc mogę oceniać pewne procesy historyczne w długiej perspektywie. P.S. A czy potrafi pan opisać w kilku zdaniach program gospodrczy i społeczny PO? - Przeczytam z ciekawością.
Nikt tu nie jest polskofobem, nie ma takiego rownania jak PIS=Polska, jak juz to jest PIS= Polska Oligarchia, PIS=anty polska jednosc. PIS jest popierany przez tylko 30%-35% polskiego spoleczenstwa to jest zdecydowanie za malo, zeby mowic, ze jezeli ktos jest przeciwko PISowi to jest polskofobem.
Ta wasza "PiSofobia" to jest właśnie polskofobia. Właśnie oglądamy w TVP bardzo dobrze zrobiony serial publicystyczny w którym pokazany jest mechanizm płaszczenia się Tuska i jego kamratów przed Putinem i Merkel. Kto nie widział to może poszukać w Internecie i obejrzeć wszystkie odcinki. Z punktu widzenia totalnej opozycji są to przerażające informacje gdyż narracja w tych audycjach opiera się na DOKUMENTACH z czasów gdy Tusk "walczył dzielnie" o to aby Rosjanie oraz niemieccy biurokraci z UE uznali go za "swojego człowieka w Warszawie". Mo cóż. Co cztery lata odbywają się w Polsce wybory do sejmu. - Jestem bardzo ciekawy komu Polacy powierzą ster państwa na następne cztery lata. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli trzecią kadencję PiS-u. Powoduje to oczywiście histerię w środowiskach ludzi którzy nie potrafią sobie wyobrazić, że Polska może być w pełni niezależnym państwem. Takim które potrafi równocześnie szybko się rozwijać, dbać o swoich obywatel oraz budować silną armię.
Akurat TVP to od na tą chwilę jest najbardziej upolityczniona " telewizja śmiem twierdzić że nawet bardziej niż za czasów propagandy komunistycznej sowietów . Na chwilę obecną to najgorsze dno ze wszystkich telewizji w Polsce nakierowane tylko i wyłącznie na partię rządzącą... kopiuj wklej Korea. Nic się nie można dowiedzieć prawdziwego z tej "telewizji" wszystko zmanipulowane i pod ścisłą cenzurą rządu . O przepraszam są jeszcze tam programy na żywo i czasami nie zdążą czegoś wyciąć albo zmanipulować i wtedy się wylewa cała prawda...
Kwiczenie na temat TVP przez internetowych komentatorów (bez nazwiska) to jest wszystko co możecie zrobić. Nie robicie bowiem tego co należało by zrobić gdyby tuskowe dokumenty publikowane w audycji Reset nie były prawdziwe. Przecież Tusk powinien już 15 minut po emisji tego programu powinien wraz z PO-wskimi prawnikami pisać pozew w trybie wyborczym. Sąd musiał by błyskawicznie sprawdzić autentyczność tych dokumentów i gdyby okazało się, że zostały one podrobione to TVP by się "nie pozbierało". Tak się nie dzieje gdy te dokumenty są PRAWDZIWE. Kłamie pan wiec w żałosny sposób.
Oczywiscie, ze w TVPropaganda kazdy dokument jest "PRAWDZIWY", przeciez po to rzad sponsoruje TVPropagande. Ciekawe jest tylko, ze skoro istnieja "PRAWDZIWE" dokumenty na szkodliwa, antypolska dzialalnosc Tuska to jakim cudem jeszcze nie zostal aresztowany? Dlaczego partia PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC nie wyciaga stosownych konsekwencji wobec "UDOKUMENTOWANYCH" przestepcow? Wyglada na to, ze te "PRAWDZIWE" dokumenty niekoniecznie sa "PRAWDZIWE" to tylko taki ruch przedwyborczy, zwykla propaganda, zeby jeszcze bardziej nastraszyc i namieszac tym biednym 30%-35% pisowskiego (antyposkiego) spoleczenstwa. P.S. Nie wiem dlaczego ale im wiecej Pilchowski uzywa slowo kwiczy tym czesciej widze podobienstwo w wygladzie i zachowaniu pomiedzy nim a tym nieslawnym zwierzatkim.
Kto ma rację? Pan czy ja? - My oczywiście tego nie rozstrzygniemy ale Tusk mógł by to błyskawicznie rozstrzygnąć. Kierując sprawę w trybie wyborczym do sądu. No coż. Jest zajęty więc może mu to do głowy nie przyszło. - Niech pan do niego zadzwoni i przypomni mu aby to jak najszybciej zrobił.
Ech Pilchowski, sloma ci z butow wychodzi. Zachowujesz sie jak pijany kogucik. Przestan sie tak podniecac wyborami, bo sie robisz zalosny.
Jerzy Jacek Pilchowski (28 września 2023 15:18)
Cytuję użytkownika: PISofka Wyborowa
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: Michał
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: PISofob
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Michał: A ta wasza "polskofobia" wcale nie jest śmieszna. Tak czy inaczej, pańskie pytanie o PiS-owski program "Polski Ład" ma pewnego rodzaju sens. Jest to po prostu element szerszego programu gospodarczego. Takiego który stara się (jak wiemy skutecznie) wypracować dla Polski taki program gospodarczy aby który zawierać będzie różne (często będące ze sobą w "konflikcie") elementy: 1). Wzrost PKB. 2). Niskie bezrobocie. 3). Programy socjalne. 4). Konieczność szybkiego rozwijania zdolności bojowych naszego wojska. Jak to pogodzić? Idealnych rozwiązań takich dylematów nie ma ale jak się na to popatrzy obiektywnie to PiS radzi sobie z tym DARDZO DOBRZE. Powoduje to jak wiemy wściekłość Niemców (praktycznie UE) i Rosjan. Starają się wszelkimi metodami nam w tym przeszkadzać. Ważnym dla nich "narzędziem" jest tak zwany "AntyPiS" czyli WŚCIKŁOŚĆ postkomunistycznej "inteligencji budżetowej". P.S. Tak więc o tym czy Polska się będzie przez najbliższe lata rozwijać czy też zwijać zadecydują wyniki nadchodzących wyborów. Podsumowując: Stary już jestem więc mogę oceniać pewne procesy historyczne w długiej perspektywie. P.S. A czy potrafi pan opisać w kilku zdaniach program gospodrczy i społeczny PO? - Przeczytam z ciekawością.
Nikt tu nie jest polskofobem, nie ma takiego rownania jak PIS=Polska, jak juz to jest PIS= Polska Oligarchia, PIS=anty polska jednosc. PIS jest popierany przez tylko 30%-35% polskiego spoleczenstwa to jest zdecydowanie za malo, zeby mowic, ze jezeli ktos jest przeciwko PISowi to jest polskofobem.
Ta wasza "PiSofobia" to jest właśnie polskofobia. Właśnie oglądamy w TVP bardzo dobrze zrobiony serial publicystyczny w którym pokazany jest mechanizm płaszczenia się Tuska i jego kamratów przed Putinem i Merkel. Kto nie widział to może poszukać w Internecie i obejrzeć wszystkie odcinki. Z punktu widzenia totalnej opozycji są to przerażające informacje gdyż narracja w tych audycjach opiera się na DOKUMENTACH z czasów gdy Tusk "walczył dzielnie" o to aby Rosjanie oraz niemieccy biurokraci z UE uznali go za "swojego człowieka w Warszawie". Mo cóż. Co cztery lata odbywają się w Polsce wybory do sejmu. - Jestem bardzo ciekawy komu Polacy powierzą ster państwa na następne cztery lata. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli trzecią kadencję PiS-u. Powoduje to oczywiście histerię w środowiskach ludzi którzy nie potrafią sobie wyobrazić, że Polska może być w pełni niezależnym państwem. Takim które potrafi równocześnie szybko się rozwijać, dbać o swoich obywatel oraz budować silną armię.
Akurat TVP to od na tą chwilę jest najbardziej upolityczniona " telewizja śmiem twierdzić że nawet bardziej niż za czasów propagandy komunistycznej sowietów . Na chwilę obecną to najgorsze dno ze wszystkich telewizji w Polsce nakierowane tylko i wyłącznie na partię rządzącą... kopiuj wklej Korea. Nic się nie można dowiedzieć prawdziwego z tej "telewizji" wszystko zmanipulowane i pod ścisłą cenzurą rządu . O przepraszam są jeszcze tam programy na żywo i czasami nie zdążą czegoś wyciąć albo zmanipulować i wtedy się wylewa cała prawda...
Kwiczenie na temat TVP przez internetowych komentatorów (bez nazwiska) to jest wszystko co możecie zrobić. Nie robicie bowiem tego co należało by zrobić gdyby tuskowe dokumenty publikowane w audycji Reset nie były prawdziwe. Przecież Tusk powinien już 15 minut po emisji tego programu powinien wraz z PO-wskimi prawnikami pisać pozew w trybie wyborczym. Sąd musiał by błyskawicznie sprawdzić autentyczność tych dokumentów i gdyby okazało się, że zostały one podrobione to TVP by się "nie pozbierało". Tak się nie dzieje gdy te dokumenty są PRAWDZIWE. Kłamie pan wiec w żałosny sposób.
Oczywiscie, ze w TVPropaganda kazdy dokument jest "PRAWDZIWY", przeciez po to rzad sponsoruje TVPropagande. Ciekawe jest tylko, ze skoro istnieja "PRAWDZIWE" dokumenty na szkodliwa, antypolska dzialalnosc Tuska to jakim cudem jeszcze nie zostal aresztowany? Dlaczego partia PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC nie wyciaga stosownych konsekwencji wobec "UDOKUMENTOWANYCH" przestepcow? Wyglada na to, ze te "PRAWDZIWE" dokumenty niekoniecznie sa "PRAWDZIWE" to tylko taki ruch przedwyborczy, zwykla propaganda, zeby jeszcze bardziej nastraszyc i namieszac tym biednym 30%-35% pisowskiego (antyposkiego) spoleczenstwa. P.S. Nie wiem dlaczego ale im wiecej Pilchowski uzywa slowo kwiczy tym czesciej widze podobienstwo w wygladzie i zachowaniu pomiedzy nim a tym nieslawnym zwierzatkim.
Kto ma rację? Pan czy ja? - My oczywiście tego nie rozstrzygniemy ale Tusk mógł by to błyskawicznie rozstrzygnąć. Kierując sprawę w trybie wyborczym do sądu. No coż. Jest zajęty więc może mu to do głowy nie przyszło. - Niech pan do niego zadzwoni i przypomni mu aby to jak najszybciej zrobił.
PISofka Wyborowa (28 września 2023 11:15)
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: Michał
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: PISofob
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Michał: A ta wasza "polskofobia" wcale nie jest śmieszna. Tak czy inaczej, pańskie pytanie o PiS-owski program "Polski Ład" ma pewnego rodzaju sens. Jest to po prostu element szerszego programu gospodarczego. Takiego który stara się (jak wiemy skutecznie) wypracować dla Polski taki program gospodarczy aby który zawierać będzie różne (często będące ze sobą w "konflikcie") elementy: 1). Wzrost PKB. 2). Niskie bezrobocie. 3). Programy socjalne. 4). Konieczność szybkiego rozwijania zdolności bojowych naszego wojska. Jak to pogodzić? Idealnych rozwiązań takich dylematów nie ma ale jak się na to popatrzy obiektywnie to PiS radzi sobie z tym DARDZO DOBRZE. Powoduje to jak wiemy wściekłość Niemców (praktycznie UE) i Rosjan. Starają się wszelkimi metodami nam w tym przeszkadzać. Ważnym dla nich "narzędziem" jest tak zwany "AntyPiS" czyli WŚCIKŁOŚĆ postkomunistycznej "inteligencji budżetowej". P.S. Tak więc o tym czy Polska się będzie przez najbliższe lata rozwijać czy też zwijać zadecydują wyniki nadchodzących wyborów. Podsumowując: Stary już jestem więc mogę oceniać pewne procesy historyczne w długiej perspektywie. P.S. A czy potrafi pan opisać w kilku zdaniach program gospodrczy i społeczny PO? - Przeczytam z ciekawością.
Nikt tu nie jest polskofobem, nie ma takiego rownania jak PIS=Polska, jak juz to jest PIS= Polska Oligarchia, PIS=anty polska jednosc. PIS jest popierany przez tylko 30%-35% polskiego spoleczenstwa to jest zdecydowanie za malo, zeby mowic, ze jezeli ktos jest przeciwko PISowi to jest polskofobem.
Ta wasza "PiSofobia" to jest właśnie polskofobia. Właśnie oglądamy w TVP bardzo dobrze zrobiony serial publicystyczny w którym pokazany jest mechanizm płaszczenia się Tuska i jego kamratów przed Putinem i Merkel. Kto nie widział to może poszukać w Internecie i obejrzeć wszystkie odcinki. Z punktu widzenia totalnej opozycji są to przerażające informacje gdyż narracja w tych audycjach opiera się na DOKUMENTACH z czasów gdy Tusk "walczył dzielnie" o to aby Rosjanie oraz niemieccy biurokraci z UE uznali go za "swojego człowieka w Warszawie". Mo cóż. Co cztery lata odbywają się w Polsce wybory do sejmu. - Jestem bardzo ciekawy komu Polacy powierzą ster państwa na następne cztery lata. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli trzecią kadencję PiS-u. Powoduje to oczywiście histerię w środowiskach ludzi którzy nie potrafią sobie wyobrazić, że Polska może być w pełni niezależnym państwem. Takim które potrafi równocześnie szybko się rozwijać, dbać o swoich obywatel oraz budować silną armię.
Akurat TVP to od na tą chwilę jest najbardziej upolityczniona " telewizja śmiem twierdzić że nawet bardziej niż za czasów propagandy komunistycznej sowietów . Na chwilę obecną to najgorsze dno ze wszystkich telewizji w Polsce nakierowane tylko i wyłącznie na partię rządzącą... kopiuj wklej Korea. Nic się nie można dowiedzieć prawdziwego z tej "telewizji" wszystko zmanipulowane i pod ścisłą cenzurą rządu . O przepraszam są jeszcze tam programy na żywo i czasami nie zdążą czegoś wyciąć albo zmanipulować i wtedy się wylewa cała prawda...
Kwiczenie na temat TVP przez internetowych komentatorów (bez nazwiska) to jest wszystko co możecie zrobić. Nie robicie bowiem tego co należało by zrobić gdyby tuskowe dokumenty publikowane w audycji Reset nie były prawdziwe. Przecież Tusk powinien już 15 minut po emisji tego programu powinien wraz z PO-wskimi prawnikami pisać pozew w trybie wyborczym. Sąd musiał by błyskawicznie sprawdzić autentyczność tych dokumentów i gdyby okazało się, że zostały one podrobione to TVP by się "nie pozbierało". Tak się nie dzieje gdy te dokumenty są PRAWDZIWE. Kłamie pan wiec w żałosny sposób.
Oczywiscie, ze w TVPropaganda kazdy dokument jest "PRAWDZIWY", przeciez po to rzad sponsoruje TVPropagande. Ciekawe jest tylko, ze skoro istnieja "PRAWDZIWE" dokumenty na szkodliwa, antypolska dzialalnosc Tuska to jakim cudem jeszcze nie zostal aresztowany? Dlaczego partia PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC nie wyciaga stosownych konsekwencji wobec "UDOKUMENTOWANYCH" przestepcow? Wyglada na to, ze te "PRAWDZIWE" dokumenty niekoniecznie sa "PRAWDZIWE" to tylko taki ruch przedwyborczy, zwykla propaganda, zeby jeszcze bardziej nastraszyc i namieszac tym biednym 30%-35% pisowskiego (antyposkiego) spoleczenstwa. P.S. Nie wiem dlaczego ale im wiecej Pilchowski uzywa slowo kwiczy tym czesciej widze podobienstwo w wygladzie i zachowaniu pomiedzy nim a tym nieslawnym zwierzatkim.
Jerzy Jacek Pilchowski (27 września 2023 23:54)
Cytuję użytkownika: Michał
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: PISofob
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Michał: A ta wasza "polskofobia" wcale nie jest śmieszna. Tak czy inaczej, pańskie pytanie o PiS-owski program "Polski Ład" ma pewnego rodzaju sens. Jest to po prostu element szerszego programu gospodarczego. Takiego który stara się (jak wiemy skutecznie) wypracować dla Polski taki program gospodarczy aby który zawierać będzie różne (często będące ze sobą w "konflikcie") elementy: 1). Wzrost PKB. 2). Niskie bezrobocie. 3). Programy socjalne. 4). Konieczność szybkiego rozwijania zdolności bojowych naszego wojska. Jak to pogodzić? Idealnych rozwiązań takich dylematów nie ma ale jak się na to popatrzy obiektywnie to PiS radzi sobie z tym DARDZO DOBRZE. Powoduje to jak wiemy wściekłość Niemców (praktycznie UE) i Rosjan. Starają się wszelkimi metodami nam w tym przeszkadzać. Ważnym dla nich "narzędziem" jest tak zwany "AntyPiS" czyli WŚCIKŁOŚĆ postkomunistycznej "inteligencji budżetowej". P.S. Tak więc o tym czy Polska się będzie przez najbliższe lata rozwijać czy też zwijać zadecydują wyniki nadchodzących wyborów. Podsumowując: Stary już jestem więc mogę oceniać pewne procesy historyczne w długiej perspektywie. P.S. A czy potrafi pan opisać w kilku zdaniach program gospodrczy i społeczny PO? - Przeczytam z ciekawością.
Nikt tu nie jest polskofobem, nie ma takiego rownania jak PIS=Polska, jak juz to jest PIS= Polska Oligarchia, PIS=anty polska jednosc. PIS jest popierany przez tylko 30%-35% polskiego spoleczenstwa to jest zdecydowanie za malo, zeby mowic, ze jezeli ktos jest przeciwko PISowi to jest polskofobem.
Ta wasza "PiSofobia" to jest właśnie polskofobia. Właśnie oglądamy w TVP bardzo dobrze zrobiony serial publicystyczny w którym pokazany jest mechanizm płaszczenia się Tuska i jego kamratów przed Putinem i Merkel. Kto nie widział to może poszukać w Internecie i obejrzeć wszystkie odcinki. Z punktu widzenia totalnej opozycji są to przerażające informacje gdyż narracja w tych audycjach opiera się na DOKUMENTACH z czasów gdy Tusk "walczył dzielnie" o to aby Rosjanie oraz niemieccy biurokraci z UE uznali go za "swojego człowieka w Warszawie". Mo cóż. Co cztery lata odbywają się w Polsce wybory do sejmu. - Jestem bardzo ciekawy komu Polacy powierzą ster państwa na następne cztery lata. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli trzecią kadencję PiS-u. Powoduje to oczywiście histerię w środowiskach ludzi którzy nie potrafią sobie wyobrazić, że Polska może być w pełni niezależnym państwem. Takim które potrafi równocześnie szybko się rozwijać, dbać o swoich obywatel oraz budować silną armię.
Akurat TVP to od na tą chwilę jest najbardziej upolityczniona " telewizja śmiem twierdzić że nawet bardziej niż za czasów propagandy komunistycznej sowietów . Na chwilę obecną to najgorsze dno ze wszystkich telewizji w Polsce nakierowane tylko i wyłącznie na partię rządzącą... kopiuj wklej Korea. Nic się nie można dowiedzieć prawdziwego z tej "telewizji" wszystko zmanipulowane i pod ścisłą cenzurą rządu . O przepraszam są jeszcze tam programy na żywo i czasami nie zdążą czegoś wyciąć albo zmanipulować i wtedy się wylewa cała prawda...
Kwiczenie na temat TVP przez internetowych komentatorów (bez nazwiska) to jest wszystko co możecie zrobić. Nie robicie bowiem tego co należało by zrobić gdyby tuskowe dokumenty publikowane w audycji Reset nie były prawdziwe. Przecież Tusk powinien już 15 minut po emisji tego programu powinien wraz z PO-wskimi prawnikami pisać pozew w trybie wyborczym. Sąd musiał by błyskawicznie sprawdzić autentyczność tych dokumentów i gdyby okazało się, że zostały one podrobione to TVP by się "nie pozbierało". Tak się nie dzieje gdy te dokumenty są PRAWDZIWE. Kłamie pan wiec w żałosny sposób.
Michał (27 września 2023 22:43)
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: PISofob
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Michał: A ta wasza "polskofobia" wcale nie jest śmieszna. Tak czy inaczej, pańskie pytanie o PiS-owski program "Polski Ład" ma pewnego rodzaju sens. Jest to po prostu element szerszego programu gospodarczego. Takiego który stara się (jak wiemy skutecznie) wypracować dla Polski taki program gospodarczy aby który zawierać będzie różne (często będące ze sobą w "konflikcie") elementy: 1). Wzrost PKB. 2). Niskie bezrobocie. 3). Programy socjalne. 4). Konieczność szybkiego rozwijania zdolności bojowych naszego wojska. Jak to pogodzić? Idealnych rozwiązań takich dylematów nie ma ale jak się na to popatrzy obiektywnie to PiS radzi sobie z tym DARDZO DOBRZE. Powoduje to jak wiemy wściekłość Niemców (praktycznie UE) i Rosjan. Starają się wszelkimi metodami nam w tym przeszkadzać. Ważnym dla nich "narzędziem" jest tak zwany "AntyPiS" czyli WŚCIKŁOŚĆ postkomunistycznej "inteligencji budżetowej". P.S. Tak więc o tym czy Polska się będzie przez najbliższe lata rozwijać czy też zwijać zadecydują wyniki nadchodzących wyborów. Podsumowując: Stary już jestem więc mogę oceniać pewne procesy historyczne w długiej perspektywie. P.S. A czy potrafi pan opisać w kilku zdaniach program gospodrczy i społeczny PO? - Przeczytam z ciekawością.
Nikt tu nie jest polskofobem, nie ma takiego rownania jak PIS=Polska, jak juz to jest PIS= Polska Oligarchia, PIS=anty polska jednosc. PIS jest popierany przez tylko 30%-35% polskiego spoleczenstwa to jest zdecydowanie za malo, zeby mowic, ze jezeli ktos jest przeciwko PISowi to jest polskofobem.
Ta wasza "PiSofobia" to jest właśnie polskofobia. Właśnie oglądamy w TVP bardzo dobrze zrobiony serial publicystyczny w którym pokazany jest mechanizm płaszczenia się Tuska i jego kamratów przed Putinem i Merkel. Kto nie widział to może poszukać w Internecie i obejrzeć wszystkie odcinki. Z punktu widzenia totalnej opozycji są to przerażające informacje gdyż narracja w tych audycjach opiera się na DOKUMENTACH z czasów gdy Tusk "walczył dzielnie" o to aby Rosjanie oraz niemieccy biurokraci z UE uznali go za "swojego człowieka w Warszawie". Mo cóż. Co cztery lata odbywają się w Polsce wybory do sejmu. - Jestem bardzo ciekawy komu Polacy powierzą ster państwa na następne cztery lata. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli trzecią kadencję PiS-u. Powoduje to oczywiście histerię w środowiskach ludzi którzy nie potrafią sobie wyobrazić, że Polska może być w pełni niezależnym państwem. Takim które potrafi równocześnie szybko się rozwijać, dbać o swoich obywatel oraz budować silną armię.
Akurat TVP to od na tą chwilę jest najbardziej upolityczniona " telewizja śmiem twierdzić że nawet bardziej niż za czasów propagandy komunistycznej sowietów . Na chwilę obecną to najgorsze dno ze wszystkich telewizji w Polsce nakierowane tylko i wyłącznie na partię rządzącą... kopiuj wklej Korea. Nic się nie można dowiedzieć prawdziwego z tej "telewizji" wszystko zmanipulowane i pod ścisłą cenzurą rządu . O przepraszam są jeszcze tam programy na żywo i czasami nie zdążą czegoś wyciąć albo zmanipulować i wtedy się wylewa cała prawda...
PISofob (27 września 2023 22:14)
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: PISofob
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: PISofob
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Michał: A ta wasza "polskofobia" wcale nie jest śmieszna. Tak czy inaczej, pańskie pytanie o PiS-owski program "Polski Ład" ma pewnego rodzaju sens. Jest to po prostu element szerszego programu gospodarczego. Takiego który stara się (jak wiemy skutecznie) wypracować dla Polski taki program gospodarczy aby który zawierać będzie różne (często będące ze sobą w "konflikcie") elementy: 1). Wzrost PKB. 2). Niskie bezrobocie. 3). Programy socjalne. 4). Konieczność szybkiego rozwijania zdolności bojowych naszego wojska. Jak to pogodzić? Idealnych rozwiązań takich dylematów nie ma ale jak się na to popatrzy obiektywnie to PiS radzi sobie z tym DARDZO DOBRZE. Powoduje to jak wiemy wściekłość Niemców (praktycznie UE) i Rosjan. Starają się wszelkimi metodami nam w tym przeszkadzać. Ważnym dla nich "narzędziem" jest tak zwany "AntyPiS" czyli WŚCIKŁOŚĆ postkomunistycznej "inteligencji budżetowej". P.S. Tak więc o tym czy Polska się będzie przez najbliższe lata rozwijać czy też zwijać zadecydują wyniki nadchodzących wyborów. Podsumowując: Stary już jestem więc mogę oceniać pewne procesy historyczne w długiej perspektywie. P.S. A czy potrafi pan opisać w kilku zdaniach program gospodrczy i społeczny PO? - Przeczytam z ciekawością.
Nikt tu nie jest polskofobem, nie ma takiego rownania jak PIS=Polska, jak juz to jest PIS= Polska Oligarchia, PIS=anty polska jednosc. PIS jest popierany przez tylko 30%-35% polskiego spoleczenstwa to jest zdecydowanie za malo, zeby mowic, ze jezeli ktos jest przeciwko PISowi to jest polskofobem.
Ta wasza "PiSofobia" to jest właśnie polskofobia. Właśnie oglądamy w TVP bardzo dobrze zrobiony serial publicystyczny w którym pokazany jest mechanizm płaszczenia się Tuska i jego kamratów przed Putinem i Merkel. Kto nie widział to może poszukać w Internecie i obejrzeć wszystkie odcinki. Z punktu widzenia totalnej opozycji są to przerażające informacje gdyż narracja w tych audycjach opiera się na DOKUMENTACH z czasów gdy Tusk "walczył dzielnie" o to aby Rosjanie oraz niemieccy biurokraci z UE uznali go za "swojego człowieka w Warszawie". Mo cóż. Co cztery lata odbywają się w Polsce wybory do sejmu. - Jestem bardzo ciekawy komu Polacy powierzą ster państwa na następne cztery lata. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli trzecią kadencję PiS-u. Powoduje to oczywiście histerię w środowiskach ludzi którzy nie potrafią sobie wyobrazić, że Polska może być w pełni niezależnym państwem. Takim które potrafi równocześnie szybko się rozwijać, dbać o swoich obywatel oraz budować silną armię.
Nie widze histerii, tylko radosc, ze PIS w koncu nie bedzie mial wiekszosci i w koncu wam sie ukroci rozkradanie Polski, uprawianie propagandy i dzielenie Polakow. Troche za wolno, ale ludzie w koncu otwieraja oczy i widza co PIS wyprawia. Dzieki za wyjasnienie pochodzenia polskofobii - wyglada na to, ze 65%-70% spoleczenstawa polskiego przeciwnego PISowi ma wedlug pana (a moze i wszystkich pisowiakow) polskofobie... Zaprawde, bardzo interesujace!
Tak. Będzie interesująco. Przyjazd Hołowni do Wałbrzycha i jego olśniewające przemówienie spowoduje chyba to, że duża część wyborców PO i Lewicy przeżuci swój głos na PSL. W efekcie podział poselskich mandatów w naszym okręgu będzie chyba wynosił tak: PiS = 5, PSL = 2, PO =1, a Lewica zdobędzie 0. P.S. Jako wybitny historyk, socjolog i politolog z pewnością się pan z tym zgodzi.
Ani ze mnie historyk, ani socjolog ani tym bardziej politolog, z kimś mnie pan pomylił ale zaspokoję ciekawość i powiem, ze nauki ścisłe to obszar po którym się poruszam. Pan zreszta tez żadnym wybitnym nie jesteś -no chyba, że wybitnym trollem internetowym! A kto wie może po wyborach nawet się okazać, że jesteś pan prorokiem - hahaha! Zauważyć można ostatnio, że podobnie jak niejaki tutaj Ruch Narodowy, zaczyna się pan powtarzać, właściwie to nawet kopiować i wklejać swoje poprzednie komentarze niezależnie od dyskusji…. Czyżby pan dorabiał do amerykańskiej emerytury? A tak przy zupełnej już okazji to ktoś kto czepia się literówek powinien widzieć różnice w znaczeniu pomiędzy przerzucić i przeżuć.
Kibic (27 września 2023 22:08)
Skoncza sie wybory i zostanie po staremu
Jerzy Jacek Pilchowski (27 września 2023 20:23)
Cytuję użytkownika: PISofob
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Cytuję użytkownika: PISofob
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Michał: A ta wasza "polskofobia" wcale nie jest śmieszna. Tak czy inaczej, pańskie pytanie o PiS-owski program "Polski Ład" ma pewnego rodzaju sens. Jest to po prostu element szerszego programu gospodarczego. Takiego który stara się (jak wiemy skutecznie) wypracować dla Polski taki program gospodarczy aby który zawierać będzie różne (często będące ze sobą w "konflikcie") elementy: 1). Wzrost PKB. 2). Niskie bezrobocie. 3). Programy socjalne. 4). Konieczność szybkiego rozwijania zdolności bojowych naszego wojska. Jak to pogodzić? Idealnych rozwiązań takich dylematów nie ma ale jak się na to popatrzy obiektywnie to PiS radzi sobie z tym DARDZO DOBRZE. Powoduje to jak wiemy wściekłość Niemców (praktycznie UE) i Rosjan. Starają się wszelkimi metodami nam w tym przeszkadzać. Ważnym dla nich "narzędziem" jest tak zwany "AntyPiS" czyli WŚCIKŁOŚĆ postkomunistycznej "inteligencji budżetowej". P.S. Tak więc o tym czy Polska się będzie przez najbliższe lata rozwijać czy też zwijać zadecydują wyniki nadchodzących wyborów. Podsumowując: Stary już jestem więc mogę oceniać pewne procesy historyczne w długiej perspektywie. P.S. A czy potrafi pan opisać w kilku zdaniach program gospodrczy i społeczny PO? - Przeczytam z ciekawością.
Nikt tu nie jest polskofobem, nie ma takiego rownania jak PIS=Polska, jak juz to jest PIS= Polska Oligarchia, PIS=anty polska jednosc. PIS jest popierany przez tylko 30%-35% polskiego spoleczenstwa to jest zdecydowanie za malo, zeby mowic, ze jezeli ktos jest przeciwko PISowi to jest polskofobem.
Ta wasza "PiSofobia" to jest właśnie polskofobia. Właśnie oglądamy w TVP bardzo dobrze zrobiony serial publicystyczny w którym pokazany jest mechanizm płaszczenia się Tuska i jego kamratów przed Putinem i Merkel. Kto nie widział to może poszukać w Internecie i obejrzeć wszystkie odcinki. Z punktu widzenia totalnej opozycji są to przerażające informacje gdyż narracja w tych audycjach opiera się na DOKUMENTACH z czasów gdy Tusk "walczył dzielnie" o to aby Rosjanie oraz niemieccy biurokraci z UE uznali go za "swojego człowieka w Warszawie". Mo cóż. Co cztery lata odbywają się w Polsce wybory do sejmu. - Jestem bardzo ciekawy komu Polacy powierzą ster państwa na następne cztery lata. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli trzecią kadencję PiS-u. Powoduje to oczywiście histerię w środowiskach ludzi którzy nie potrafią sobie wyobrazić, że Polska może być w pełni niezależnym państwem. Takim które potrafi równocześnie szybko się rozwijać, dbać o swoich obywatel oraz budować silną armię.
Nie widze histerii, tylko radosc, ze PIS w koncu nie bedzie mial wiekszosci i w koncu wam sie ukroci rozkradanie Polski, uprawianie propagandy i dzielenie Polakow. Troche za wolno, ale ludzie w koncu otwieraja oczy i widza co PIS wyprawia. Dzieki za wyjasnienie pochodzenia polskofobii - wyglada na to, ze 65%-70% spoleczenstawa polskiego przeciwnego PISowi ma wedlug pana (a moze i wszystkich pisowiakow) polskofobie... Zaprawde, bardzo interesujace!
Tak. Będzie interesująco. Przyjazd Hołowni do Wałbrzycha i jego olśniewające przemówienie spowoduje chyba to, że duża część wyborców PO i Lewicy przeżuci swój głos na PSL. W efekcie podział poselskich mandatów w naszym okręgu będzie chyba wynosił tak: PiS = 5, PSL = 2, PO =1, a Lewica zdobędzie 0. P.S. Jako wybitny historyk, socjolog i politolog z pewnością się pan z tym zgodzi.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Nowe Miasto  |   stadion  |   przebudowa stadionu  |   sesja  |   rada miasta  |   budżet  |   dofinansowanie  |  

Nowe Miasto: Burzą trybuny na stadionie

Rozpoczął się remont Stadionu Górnika Wałbrzych

Dodatkow 7 mln. zł na remont stadionu na Nowym Mieście

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij