Menu

Gość Dnia - Jacek Iwancz

- Marzy się nam pięć mandatów dla Koalicji Obywatelskiej w okręgu wałbrzyskim - mówi Jacek Iwancz z Nowoczesnej, radny Dolnego Śląska, dyrektor II LO w Świdnicy, 10. na liście KO do Sejmu w okręgu nr 2.

Gość Dnia - Jacek Iwancz

 

 

foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Bronek (6 października 2023 8:13)
Zapomniałem jeszcze dodać, że namówię klika osób, żeby zagłosowały na Planetę jutra bo nazwiska 1 nie wymienię z oczywistych względów ( tfu...)
Bronek (6 października 2023 8:06)
Najgorszy wynik to 4 do 4 bo zakłamane pisiory kupią 10 mandatów i dalej będą rządzić. Przepis na pogonienie kaczora do wora? Lewica i TD muszą zdobyć po 12 - 13 %. Wtedy będzie rozkład ok. 255 do 210 a czterdziestu posłów raczej nie kupią. Dlatego zagłosuję na Leo. Piątka Bielawskiej to bzdety. Sorry, nie szkoda róż, gdy płonie las.
BacazMrowin (28 września 2023 8:06)
Proszę niech się pochwalić swoimi sukcesami w Świdnicy.... bo nie kojarzę nawet 1. A już parę lat politykuje....
BUBU (27 września 2023 14:09)
Cytuję użytkownika: Radek
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Obecnie w nim sprawujący władzę doprowadzili do ogromnego zadłużenia. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa wynosi 9000 PLN bez potraceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
Dlaczego mieszkańcy mieliby wyjeżdżać z miasta z uwagi na poziom zadłużenia? Dług, choć wysoki, nie przekracza stałych rocznych dochodów miasta. Jak wyjedziesz, niech będzie że będziesz zarabiał 10 tys. zł na rękę (czyli trochę ponad 2 tys euro). Zakładając, że wydasz tylko 500 euro na utrzymanie (co jest nierealne, ale niech i tak będzie). Zostanie ci 1,5 tys. euro, czyli rocznie 18 tysięcy. Nie ubierasz się, nie jeździsz autem, zaciskasz pasa i wszystko odkładasz, bo wyjechałeś po to, żeby w niedługim czasie poprawić(?) sobie byt. Ale docelowo gdzieś trzeba mieszkać, nie da rady mieszkać w slumsie w 10 osób. A cena wynajmu mieszkania to ok. 500 euro/m-c. Może więc kupić? Mediana cen (czyli średnia) mieszkań na sprzedaż wynosi w Niemczech około 350 tys. euro. Stałe oprocentowanie kredytu hipotecznego na 20 lat wynosi obecnie ok. 5%. Załóżmy, że bank udzieli ci kredytu w wysokości 250 tys. (raczej marne szanse), ale skąd weźmiesz ten "wkład" w postaci 100 tys. euro? Załóżmy że cała rodzina się zrzuci, sprzedadzą wszystko co mieli w Polsce i jakoś uciułasz tą setkę. No a kredyt trzeba spłacać (20 lat!!!) Rata ok. 2 tys. euro a zarabiasz właśnie 2 tysiące. Czyli - nierealne, z której by strony nie spojrzeć. Żyć nie umierać!!! I jeszcze jedno: piszesz że zadłużenie miasta wysokie, choć nie przekracza rocznych dochodów i miastu nie grozi np. utrata pracy, tak jak statystycznemu Kowalskiemu. A ten Kowalski zarabia rocznie przy 2 tys. euro/m-c około 25 tysięcy rocznie. Nie mówmy o mieszkaniu bo to kosmos, a o zwykłym samochodzie. Żeby go kupić (nowy) to trzeba się zadłużyć na sumy wyższe od rocznych dochodów (które w każdej chwili można stracić). Żeby sprawa była jasna - w Polsce jest tak samo albo i gorzej. Ale poziom zadłużenia przeciętnego obywatela, np. w przypadku zakupu mieszkania z kredytu, stanowi wielokrotność jego rocznych dochodów i jakoś nikt nie mówi, że w takiej sytuacji powinien sobie strzelić w łeb...
Radek (27 września 2023 13:05)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Obecnie w nim sprawujący władzę doprowadzili do ogromnego zadłużenia. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa wynosi 9000 PLN bez potraceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
Wolność umysłowa (27 września 2023 10:01)
Cytuję użytkownika: Ewa
Kolejny marzyciel o pełnym korytku.Nigdy więcej PO!!!!!!!!
Jak Cię Kobieto banda fanatyków z zaplutym karłem na czele dojadą finansowo, to będziesz posilać się ich ulotkami, bo już nawet na miskę ryżu od długiego nosa na starczy. Włącz myślenie, policz ile kradną z Twej kieszeni, zobacz ograniczenie wolności wokół. Na koniec będziesz kukłą do zabawy dla wizowych "turystów". Przes takich jak Ty stajemy się zamkniętym reżimem ze starym, niedoświadczonym życiowo tyranem.
baba z wozu (27 września 2023 8:58)
Cytuję użytkownika: Jerzy Jacek Pilchowski
Na pytanie "Jaki podział mandatów do sejmu w okręgu wałbrzyskim ...? istnieją dwie (wariantowe) odpowiedzi: 1). O ile wystarczająco dużo ludzi zaczęła logicznie myśleć o 6 dla PiS-u i 2 dla PO. Jeżeli jednak połowa ludzi dalej nie umie samodzielnie myśleć to 4 dla PiS-u i 4 dla PO.
Nie zauważyłeś, biedny Pilszku, jak z wiekiem upodobniłeś się do tych, z którymi przed pół wiekiem walczyłeś. Myślenie u ciebie jest 1 do 1 takie, jak ówczesnych towarzyszy "Dycymbrów" - co z resztą jest cechą charakterystyczną całej formacji politycznej, którą oficjalnie popierasz. Czyli - logicznie myśli tylko ten, kto myśli tak jak ja. Z wszystkim dalszymi tego konsekwencjami, np.: wyroki sądowe wykonam tylko takie, które ja sam zaakceptuję (minister sprawiedliwości???), zdrajcą na usługach Niemiec czy Rosji będzie ten, kto ma inne zdanie od mojego, wydarzenia historyczne mają być nie takie jakimi były, ale będą takie jak ja je opiszę itd, itp... A tak na marginesie, to przypisujesz zdolność logicznego myślenia wyborcom PiS-u, czyli elektoratu najsłabiej wykształconego, nierozumiejącego w pełni mechanizmów współczesnego świata i otaczającej rzeczywistości, których to ludzi najłatwiej jest "kupić" populizmem i socjalem. To dość ciekawe spojrzenie, że właśnie ci lepiej wyedukowani są twoim zdaniem pozbawieni tego przymiotu w postaci logicznego myślenia...
Joanna (27 września 2023 8:40)
Nigdy na PO Sprzedadzą nas jak kg. Jabłek
Jerzy Jacek Pilchowski (26 września 2023 23:17)
Na pytanie "Jaki podział mandatów do sejmu w okręgu wałbrzyskim ...? istnieją dwie (wariantowe) odpowiedzi: 1). O ile wystarczająco dużo ludzi zaczęła logicznie myśleć o 6 dla PiS-u i 2 dla PO. Jeżeli jednak połowa ludzi dalej nie umie samodzielnie myśleć to 4 dla PiS-u i 4 dla PO.
Ewa (26 września 2023 18:15)
Kolejny marzyciel o pełnym korytku.Nigdy więcej PO!!!!!!!!

Dodaj komentarz

gość dnia  |   jacek iwancz  |   wybory  |   kandydaci  |  

Sprowadzić fundusze z KPO i przywrócić autonomię samorządów

Gość Dnia - Krzysztof Śmiszek

Gość Dnia - Michał Broda

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij