Menu

200 tys. zł na odbudowę sanatorium dra Brehmera

Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ wygrała 200 tysięcy złotych w konkursie organizowanym przez Fundację Lotto. Fundusze zostaną wykorzystane na dalszą odbudowę Sanatorium dra Brehmera.

200 tys. zł na odbudowę sanatorium dra Brehmera
Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej organizuje konkurs „Sportowo Kulturalnie Lokalnie”, w ramach którego wspiera budowę lub remont i uzupełnienie wyposażenia infrastruktury sportowej lub kulturalnej w każdym województwie na terenie Polski. Ponieważ sami mieszkańcy najlepiej wiedzą co jest potrzebne a czego brakuje w ich najbliższej okolicy, przy realizacji konkursu brane są pod uwagę zgłoszenia potrzeb infrastrukturalnych poprzez stronę gramywygrywamy.pl a dofinansowanie otrzymują te inwestycje, które w II etapie konkursu uzyskują najwięcej wskazań w internetowym głosowaniu. W 2022 roku odbyła się pierwsza edycja do której zgłoszonych zostało 540 inwestycji a w 2. etapie konkursu oddano blisko 4 milionów głosów. Widząc ogromne zaangażowanie społeczeństwa w rozwój lokalnej infrastruktury, Fundacja LOTTO zdecydowała o ogłoszeniu kolejnej edycji programu.
 
Pula nagród w roku 2023 wyniosła aż 4,8 mln zł (po 300 tys. na każde województwo). Nagrodzono 48 instytucji w tym dwie z Dolnego Śląska - Gminę Miękinia i Fundację Sztuki Współczesnej In Situ z Sokołowska, która otrzymała aż 200 tys. zł. Kwota ta przeznaczone zostanie na niezbędne prace zabezpieczające obiekt dawnego sanatorium dra Brehmera, obecnie Międzynarodowe Laboratorium Kultury.
 
 
- To był zbiorowy wysiłek setek przyjaciół i przyjaciółek Sokołowska z całej Polski. Dzięki ich bezprecedensowemu zaangażowaniu udało się zebrać ponad 86 000 głosów, co dało nam trzeci najlepszy wynik w całej Polsce. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas i środki na pomoc w tym szalonym projekcie - mówi Zuzanna Fogtt, prezes Fundacji In Situ.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jolka Jolka (1 października 2023 22:01)
Gdyby nie fundacja InSitu, sanatorium Brehmera ległoby w gruzach.
Andrzej (28 września 2023 14:00)
Natomiast minister sportu udzielił 700 k na spa w Białymstoku ,u byłych gangusów, i spoko luzik, da się
Debet (27 września 2023 22:29)
No niestety 200tys to na waciki Aczkolwiek i taka drobna suma cieszy
sAs (z przekąsem:) (27 września 2023 20:19)
Ocho! 200 000 to będzie na parę porządnych plandek, kilka rolek folii, i parę kilo papiaków. No, coś się tam zabezpieczy. Ale tytułowanie tej darowizny, że "na odbudowę sanatorium dra Brehmera" to jest gruba przesada. Fundacji Lotto należą się podziekowania, Fundacji Sztuki Współczesnej In Situ z Sokołowska gratulacje. A "Panu Redachtórowi" pouczenie, za Kabaretem Mumio - ogarnij emocjonalność ...
LeO 51 (27 września 2023 19:17)
30 lat odbudowują i odbudować nie mogą taki sposób na życie .

Dodaj komentarz

mieroszów  |   sokołowsko  |   sanatorium brehmera  |   konkurs  |   fundacja lotto  |  

Finał VI Konkursu Poetyckiego im. M. Jachimowicza

Sokołowsko: Między Miastami czyli niszowe koncerty na prowincji

Witoszowska ''wyspa'' znana na cały świat

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij