Menu

Członkowie LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej uczyli się czeskiego

Członkowie Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej dzięki dofinasowaniu z Unii Europejskiej wzięli udział w bezpłatnym kursie języka czeskiego, a  Czesi z regionu podkarkonoskiego języka polskiego.

Członkowie LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej uczyli się czeskiego
W czasie kursu przeprowadzone zostały zadania, ćwiczenia i praktyki zmierzające do osiągnięcia podstawowej znajomości języka. Lekcje miały na celu podniesienie sprawności wypowiadania się i komunikowania w języku czeskim. Uczestnicy kursu brali udział w ćwiczeniach usprawniających komunikację ustną, uczyli się jak formułować proste, przejrzyste komunikaty, jak komunikować się z turystą z Czech.
 
Zdobywali także umiejętności wychodzenia z trudnych sytuacji w kontaktach z Czechami, pracują nad poprawnością językową oraz uczyli się swobody interakcji w kontaktach polsko - czeskich w relacji z turystą czeskim.
 
 
Osoby, które prowadziły zajęcia to filolodzy czescy z dużym doświadczeniem -  Dr Ilona Gwóźdź Szewczenko oraz dr Mateusz Wiśniewski – osoby te pracują na co dzień w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. 
W ramach projektu zostały zorganizowane trzy grupy kursowe. W sumie dla każdej grupy odbyło się 66 godzin zajęć. 
 
 
Zajęcia odbywały się w formie online. Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymali certyfikaty, które wręczyła im w Zamku Książ, prezes LOT AW, Anna Żabska. 
 
Głównym celem kursów było nabycie przez przedstawicieli członków LOT AW podstawowych kompetencji językowych z języka czeskiego, co umożliwi bardziej efektywne budowanie i rozwijanie współpracy transgranicznej. Zadanie realizowane jest w ramach projektu Interreg V – A.
 
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

hahahaha (30 września 2023 6:32)
To jakiś żart.

Dodaj komentarz

informacje  |   jezyk  |   czeski  |   walbrzych  |   zamek  |   ksiaz  |  

Wałbrzyszanie zapłacą mniej za kulturę. Ile?

Zobacz trasę Wałbrzych Główny - Kłodzko Główne z kabiny lokomotywy

Dawne Kino Górnik wystawione na sprzedaż za 1,5 mln zł

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij