Menu

Od grudnia nowe połączenia z Jaworzyny do Głuszycy

Koleje Dolnośląskie poszerzają siatkę swoich połączeń. Od grudnia nowe pociągi połączą Jaworzynę Śląską i Głuszycę, na czym skorzystają mieszkańcy wielu gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Od grudnia nowe połączenia z Jaworzyny do Głuszycy
Otwarta niedawno linia kolejowa z Wrocławia przez Sobótkę do Jedliny-Zdroju jest, póki co wykorzystywana sporadycznie, głównie w weekendy i podczas różnego rodzaju okazjonalnych przejazdów turystycznych.
 
- Kilka miesięcy temu, kiedy startowała nowa linia kolejowa, to po raz pierwszy od wielu, wielu lat startowały połączenia ze Świdnicy do Jedliny i jak wiemy, dziś te połączenia kończą się w Głuszycy. W praktyce ta linia połączyła Wrocław, Sobótkę, Świdnicę i Jedlinę-Zdrój. Dzisiaj Koleje Dolnośląskie wykonują obecnie trzy połączenia w weekendy oraz w dni świąteczne. Cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza ze strony mieszkańców stolicy naszego województwa, którzy przyjeżdżają tutaj tłumnie i spędzają wolny czas na Ziemi Wałbrzyskiej - mówi Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.
 
 
Częstotliwość połączeń wkrótce znacząco się zmieni, bo Koleje Dolnośląskie zaplanowały puścić tędy pociągi z Jaworzyny Śląskiej przez Świdnicę do Głuszycy.
 
- Od wielu miesięcy prowadziliśmy rozmowy, aby połączenia na tej linii nie służyły głównie turystom, ale także mieszkańcom i były jak najczęstsze, bo jak wiemy, kosztowała ona sporo pieniędzy. Negocjowaliśmy kwestie wykorzystania taboru kolejowego, którego wbrew pozorom, mimo sporej rewolucji kolejowej na Dolnym Śląsku, nie ma tak dużo. Ciągle kupujemy nowe pociągi, ale też tempo odbudowy linii kolejowych jest tak wysokie, że musimy stale optymalizować rozkład. Widzimy duże zainteresowanie tą linią i jesteśmy w stanie wygospodarować kolejne składy, więc możemy ogłosić, że od grudniowego rozkładu jazdy będzie się tu zatrzymywało sześć pociągów dziennie, siedem dni w tygodniu. Jedlina-Zdrój poprzez przystanek Centrum zyska codzienne połączenia częściowo bezpośrednie z Wrocławiem, a częściowo z przesiadką w Jaworzynie Śląskiej - mówi Grzegorz Macko.
 
 
 
Co ważne, funkcjonujące dotychczas połączenia turystyczne w weekendy pozostaną bez zmian. Szczegółowy rozkład jazdy możecie zobaczyć poniżej:
 
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

abc (29 września 2023 6:46)
Cytuję użytkownika: xyz
Wałbrzych najbardziej zadłużonym miastem w Polsce. Co 6 mieszkaniec ma przeterminowany dług przeciętnej wysokości ponad 23 tysięcy złotych. Łącznie Wałbrzyszanie mają ponad 400 milionów złotych nie spłacanych od dawna długów. https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/9306612,co-6-mieszkaniec-jest-wpisany-do-krd-jakie-jest-najbardziej-zadluz.html
Nie Walbrzych tylko wałbrzyszanie, a to różnica. Przecież przez ostatnich 8 lat mamy dobrobyt, a mieszkańcy tak się zadłużają. Za miłość do PiSu trzeba zapłacić.
xyz (28 września 2023 19:39)
Wałbrzych najbardziej zadłużonym miastem w Polsce. Co 6 mieszkaniec ma przeterminowany dług przeciętnej wysokości ponad 23 tysięcy złotych. Łącznie Wałbrzyszanie mają ponad 400 milionów złotych nie spłacanych od dawna długów. https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/9306612,co-6-mieszkaniec-jest-wpisany-do-krd-jakie-jest-najbardziej-zadluz.html

Dodaj komentarz

jedlina  |   głuszyca  |   jaworzyna  |   pociągi  |   koleje dolnośląskie  |   kolej  |   transport  |   turystyka  |  

Czy to koniec ostatniej fabryki porcelany w regionie ?

Pociągiem z Wałbrzycha do Kłodzka z Joanną Lamparską

Spłonęło poddasze - pożar w Jedlinie Zdroju

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij