Menu

Tu będzie nowa cerkiew

Parafia Prawosławna w Wałbrzychu przygotowuje się do budowy nowej cerkwi. Działkę  pod jej budowę przekazało miasto.
 

Tu będzie nowa cerkiew

Dużą część wiernych stanowią  przybysze z Ukrainy, stąd większe potrzeby parafii, która  od wielu lat korzysta z niewielkiego pomieszczenia przy ul.Mickiewicza. Działka pod budowę cerkwi przy ulicy Przemysłowej przekazana została parafii przez gminę Wałbrzych. Kilka dni temu z udziałem wiernych i gości poświęcono na niej krzyż. mg
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jerzy (29 września 2023 21:31)
Ku przestrodze Polakom, tu materiał o ukraińskiej rebelii w Polsce w 1939r:https://www.youtube.com/watch?v=bsxI0s0IENo Naród zapominający swoją historię bedzie musiał ją powtórzyć. A tym którzy mówią że dzisiaj to już nie ci sami ludzie, przytoczę sentencję Einsteina. Tylko głupiec robiac to samo spodziewa sie innego efektu.
Pedzlowy (29 września 2023 17:53)
Dla przypomnienia. Ten cel ruski CYRYL też wyznaje ta sama wiarę i twierdzi ze Rosja czyni dobro atakują ukraine. Takie to religijne. A miasto przekazało za darmo działkę ukraincom bo nas stać.po co sprzedawać i zarabiać . Kosciol bym postawił im na koszt walbrzyszan.a co.
200/200 (29 września 2023 14:53)
Cytuję użytkownika: 100/100 (28 września 2023 19:39)
Cytuję użytkownika: Antychryst
Cytuję użytkownika: Pepitto
Ja się pytam za czyje pieniądze
Co to cię obchodzi. Za czyje pieniądze ojczulkowie kościoła katolickiego z Dąbrowy Górniczej zaprosili męską pr...ę? Aż interweniowała policja i musieli wzywać karetkę pogotowia. Odciąć KK od pieniędzy publicznych, klechy do pracy, a pieniądze przeznaczyć na chore dzieci.
Oby!!!!!
Marszalek sejmu profesor Niesiołowski, jurny Stefan dostał ponad 30 prostytutek od kolegów biznesmenów. Komuna zrobiła z niego bohatera walki z komuna, a tak na prawde to gdy go zlapali, to zczal sypac od pierwszego dnia przesłucvhan SB. Sprzedał kpolegów, swojego uwga BRATA z krwi i kosci oraz swoja owczesna narzeczona. Bohater. Tylko sprzedawczyk, co brata i swoja narzeczona sprzedaje mogl zostac marszalkiem sejmu z PO. Wiec jak kogos odcinac od pieniedzy pub;licznych, to komuchów i zdrajców z PO. Szłapka, który nigdy nie pracował do pracy na linke, a kase za miast na dotacje partyjna dla zdrajców, na chore dzieci. Tylko nie dla Owsika, bo ten z puszek na chore dzieci robi wiece wyborcze dla PO i bilboardy w kampani staia na drogach. Zamiast sprzetu dla chorych dzieci. Najlepiej na Caritas.
Ukraińcy zawstydzaja unijczyków (29 września 2023 14:48)
PO-jeby unijne wstydza się swej wiary, Ukraińcy nie.
Hrabia (29 września 2023 14:44)
Basenu odkrytego nie ma ale cerkiew ma być , chorzy ludzie tym miastem rządzą.
wałbrzyszanka (29 września 2023 14:23)
Nic nie mam przeciwko KK dostaje też za darmo
Gość (29 września 2023 13:38)
Prezydencie Szełemej... Leki trza zmienić... Ciekawe czy ukraińcy dali w Ukrainie jakąś fajną działkę, np. w Kijowie, na dom kultury Polskiej? Niech sobie prezydent jeszcze pomaluje swój dom na szczawienku, na żółto niebiesko... Bendzie piekny... Może jeszcze znajdzie się na Pańskiej posesji trochę miejsca na cerkiew? No no... Mieliśmy głosować na PO... no nie da rady... Love pis.
Jan (29 września 2023 13:27)
jak powstanie to pewnie splonie
Patryk (29 września 2023 11:41)
Cytuję użytkownika: ovo
Cytuję użytkownika: Patryk
Doprowadzicie do tragedii
Oczywiście że prędzej czy pózniej z inicjatywy Niemiec i Kijowa dojdzie do tragedii w takich miastach jak Wałbrzych gdzie mniejszości zostaną aktywowane tak jak to było w 1939r. Tzw. dziennikarze wspierający proceder osiedleńczy jak i władze miasta - bardzo się zdziwią oczywiście kiedy będą musiały stawić czoła zamieszkom jak i możliwym starciom zbrojnym. Jak w 1939 roku w Bydgoszczy.
Bardziej chodziło mi o to że będziemy ich likwidowac
Ja (29 września 2023 9:32)
Cytuję użytkownika: Jak to mówią...
Cytuję użytkownika: Kto wpuścił do Polski Ukrainców ?
Czy nie czasem wasz PiS ?
A co zwykli ludzie z uchodźcy Ukrainy winni że załenski okazał się niewdzięcznikiem mówiąc kulturalnie.A także hitlerowcem jak się okazało gratulujący ziomkowi 90 letniemu z SS Galizien w Kanadzie.
Nie tylko Załęski...ale i zwykli Ukraińcy są niewdzięczni wystarczy popatrzeć jak zachowują się w pracy oczywiście nie wszyscy ale większość tak jak święte krowy... wszystko im się należy a robić jak naj mniej ...bo oni biedni
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Parafia Prawosławna  |   ul. Przemysłowa  |   Ukraina  |   Cekrkiwe  |   Wałbrzych  |  

Wałbrzych, Boguszów, Głuszyca: oddali hołd zmarłym policjantom

Oddaj krew dla dzielnego strażaka

Dlaczego w najbliższy piątek wałbrzyski Aqua Zdrój będzie w Polsacie?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij