Menu

Ukradli klucz i opróżniali sklepowy magazyn

Troje mieszkańców Mieroszowa wykorzystując nieuwagę pracowników sklepu, ukradło klucz do magazynu i dwukrotnie włamali się do niego, wynosząc towary o łącznej wartości 3,8 tys. zł.

Ukradli klucz i opróżniali sklepowy magazyn
Zgłoszenie o włamaniu do magazynu jednego z marketów przy ul. Mickiewicza w Mieroszowie policjanci otrzymali w miniony wtorek kilkanaście minut przed północą. Na miejscu funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach szybko ustalili, że troje mieszkańców tej miejscowości kilka dni wcześniej ukradło klucz - który jeden z pracowników zostawił w drzwiach magazynu - i wykorzystując okazję włamało się do pomieszczenia zabierając stamtąd produkty alkoholowe i kosmetyczna, a także papierosy o łącznej wartości 3,8 tys. złotych.
 
 
Troje podejrzanych odpowiedzialnych za włamanie wpadło już następnego dnia w ręce mundurowych na terenie Mieroszowa. Podczas przeszukań mieszkań zajmowanych przez sprawców funkcjonariusze zabezpieczyli sporą ilość produktów pochodzących z kradzieży, a przy 35-latkce dodatkowo foliowy woreczek z zielonym suszem. Po przebadaniu u technika kryminalistyki potwierdziło się, że była to marihuana.
 
 
 
W toku czynności procesowych wyszło na jaw, że do tego samego sklepu dwoje ze sprawców – 35-latka i 45-latek - włamało się w ten sam sposób cztery dni wcześniej. Pracownicy nie zorientowali się jednak wtedy, że doszło do przestępstwa, gdyż z magazynu zniknęło wtedy tylko sześc butelek wódki o wartości około 200 złotych.
 
 
Cała trójka przyznała się do zarzucanych im czynów i złożyła wyjaśnienia. Mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego staną teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.
 
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Superman (4 października 2023 4:22)
Założę się że wyjdą szybciej niż zdążą im zarzuty złożyć / coś za coś...i wyjdą / zasada podpierdalaczy Mieroszowskich.
Mały (1 października 2023 18:05)
Dobre,....hehe,kuzyn zaszalał
Nieznajomy (30 września 2023 8:06)
Brak słów szkoda słów
Niewidzialny. (29 września 2023 23:04)
Znając życie w Mieroszowie burmistrz już tam na pewno szykuje nagrodę dla milicjantów żadna filozofia mieli czarno na białym wszystko było na kamerze za dużo policja się do tego nie przyczyniła a i tak nie znaleźli resztę ???? już od jakiegoś czasu są kradzieże właśnie przez te osoby gdzie grasują po nocach po działkach kradną sprzęty ogrodowe i budowlane ale nawet zgłaszając policji i dając im dowody to i tak milicja nie kwapi się i nie brudzi se rąk jak komuś zginie towar na 1000 zł to szkoda im pisać nawet protokołu od razu na dzień dobry usłyszałem odpowiedź od policji że znając życie postępowanie po miesiącu będzie umorzone i tak właśnie sami milicjanci na wstępie objaśniają jak będzie wyglądało postępowanie że będzie po miesiącu umorzone no bo na tyle mają czas dając nawet im nagrania rozmów to nie chcą se rąk brudzić drobnostkami a nawet towar który kosztuje 1000 zł to i tak policja liczy stawkę lombardową to wiadomo że zmniejsza się kwota do sprawy karnej pierwszy raz w życiu zgłosiłem na milicję przestępstwo dając nagrania za drobny czyn szkoda podejmować w tym celu dochodzenie więcej w życiu nie zgłoszę na milicję żadnej kradzieży Ani innych przestępstw bo i tak nic nie zrobią chyba że na kogoś mają haka to przyczynią się do podłożenia im świni to tak i po pierwszym moim w życiu zgłoszeniem od razu zostałem negatywnie do nich jestem nastawiony teraz nawet bym widział i bym słyszał szkoda wykręcać numer alarmowy taki jak 997 to tyle co miałem do powiedzenia o podejściu wałbrzyskiej policji boguszowskiej oczywiście nawet zginął bym młotek ale komuś tam zig branży no to by się przyłożyli do tego nawet by odciski wzięli ale do 1000 zł to szkoda im samochód odpalać boguszowska policja jedynie co potrafi ukarać mandatem za picie piwa za sklepem lub gdzieś w krzakach to tak nie pozdrawiam i najlepiej nie mieć z nimi do czynienia zostałem zrażony do milicji bo to nie można nazwać policja od tej pory nie uznaje tego numeru 997 niech kradną . Teraz już mogą kraść spokojnie na 800 zł a dając im dowody nagrania to i tak za mało moim zdaniem nawet nie ma prawa nikt wziąć cudzej rzeczy nawet bezcennej no wiadomo że tak nie jest ale życie do tego zmusza taki mamy rząd milicja mi kazała se zamontować kamery no to po co jest inwestowane w policję do pobierania odcisków jak i tak tego nie wykonują tylko przy zabójstwach i podobnych rzeczach bo wystarczy było pobrać odciski i po nagraniach 99% wiadomo że odciski będą tych osób no ale za kradzież 1000 zł kto będzie odciski pobierał no i właśnie w taki sposób uda się jedno nie uda się drugie i właśnie w taki sposób przyjął się bezkarni to na tyle .
Ona (29 września 2023 20:12)
Cytuję użytkownika: Szef magazynu
A magazynier to debil bo był klucz i nie ma Znaczy wyparował tak? Idiota. Do zwolnienia. A nawet postawić zarzuty celowego udostępnienia klucza i uwaga:NIE ZGLOSZENIA SZEFOWI że brakuje ważnego klucza.
Dokładnie tym bardziej że co chwilę ktoś ze sklepu tam się kręcić ale co tam . żeby się włamywać po zmywacz do paznokci lub tytoń i tutki. Mieroszów miasta patologiczne niestety..
Szef magazynu (29 września 2023 17:56)
A magazynier to debil bo był klucz i nie ma Znaczy wyparował tak? Idiota. Do zwolnienia. A nawet postawić zarzuty celowego udostępnienia klucza i uwaga:NIE ZGLOSZENIA SZEFOWI że brakuje ważnego klucza.
Byczek (29 września 2023 17:46)
Linowska, Bogu i Gośka z Miero wiedzą kto to jest haha ale jaja fch*j
Tomasz oo (29 września 2023 14:51)
Kto to jest
Poko (29 września 2023 13:39)
Znaleźli marihuanę czy przyjechał Piotr p.i podrzucil
Wąski (29 września 2023 12:01)
Na włam w swetrze Gruchy. A to śmieszek ????

Dodaj komentarz

policja  |   mieroszów  |   złodzieje  |   magazyn  |  

Co najcześciej zgłaszają wałbrzyszanie policji?

Przed nami obfite opady śniegu. Będzie ślisko

Ukradł chemię, słodycze i kosmetyki

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij