Menu

20-kilogramowy tort na 10-lecie Rajdu o Kropelce (WYNIKI i FOTO)

Ponad 70 załóg stanęło na starcie jubileuszowego, 10 Rajdu o Kropelce w Świdnicy. Zawodnicy oprócz pokonania 150 kilometrów musieli poradzić sobie z 20-kilogramowym tortem z okazji 10 lat rajdu.

20-kilogramowy tort na 10-lecie Rajdu o Kropelce (WYNIKI i FOTO)

 Dolnośląski Rajd o Kropelce promuje ekologiczną jazdę, turystykę i bezpieczeństwo. Zadaniem załóg jest pokonanie wyznaczonej trasy, w określonym czasie, przy spaleniu jak najmniejszej ilości paliwa. W punktacji równie ważne jest odwiedzenie punktów turystycznych oraz rozwiązanie zagadek. Udział w rajdzie może wziąć może każdy. Uczestnicy startują prywatnymi samochodami, a załogę stanowić może taka ilość osób, na jaką zarejestrowane jest auto.

- Rajd o Kropelce to rajd, w którym zużywamy jak najmniej paliwa. Przejeżdżamy 150 km i załogi starają się przeżyć rajd bawiąc się, rozwiązując wiele zadań na trasie, zwiedzając nasz Dolny Śląsk.- mówi organizator i komandor rajdu, Robert Jagła.

Najważniejsze jest jednak niskie zużycie paliwa.

 - Największe szanse w wygraniu tych zawodów mają samochody, które palą na co dzień najmniej paliwa. Oczywiście w swojej klasie, bo rajd jest na nie podzielony. W rajdzie biorą udział również historyczne auta. Zdecydowanie więcej palą paliwa i teraz też dużo zużyją. Będą walczyły między sobą. Ideą jest to, by jeździć ekonomicznie i jak najmniej zanieczyszczać naszą planetę.  - mówi Robert Jagła.

W tym roku to już 10 edycja cieszącej się dużą popularnością rajdu. Przygotowano 20-kilogramowy tort.

opr. adm
foto: adm/Rajd o Kropelce
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

sport  |   rajd o kropelce  |   Robert Jagła  |   Świdnica  |  

W sobotę derby - na mecz ubieramy się na czarno

Dolny Śląsk gospodarzem Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce

Koczują w namiotach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij