Menu

Podzamcze: wystawa fotograficzna i muzyka klasyczna

Chaty, chałupki, domy, miejsca zapomniane i opuszczone przez ludzi - to temat zdjęć Jerzego Noszczyka, które można oglądać na wystawie "Siedlisko” w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze”  w Wałbrzychu.


W pojęciu autora ludzkie siedlisko, to domostwa - nieodłączny element krajobrazu, na który możemy się natknąć w trakcie poszukiwań kadrów do fotografii krajoznawczej.

Podzamcze: wystawa fotograficzna i muzyka klasyczna

Jerzy Noszczyk jest zasłużonym członkiem Komisji Fotografii Krajoznawczej przy wałbrzyskim PTTK. Od lat łączy wędrówki po Polsce z fotografią, zatrzymując w kadrze krajobrazy, ludzi i piękno polskiej przyrody. Tematem prezentowanej wystawy są chaty, chałupki, domy, miejsca zapomniane i opuszczone przez ludzi. W pojęciu autora ludzkie siedlisko, to domostwa - nieodłączny element krajobrazu, na który możemy się natknąć w trakcie poszukiwań kadrów do fotografii krajoznawczej.

Wernisażowi towarzyszył koncert muzyki klasycznej w wykonaniu absolwentek Akademii Muzycznej w Poznaniu i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, z pochodzenia wałbrzyszanek. Pianistka Patrycja Wywrot zagrała utwory Fryderyka Chopina, a Małgorzata Kosińska zagrała Suitę wiolonczelową w opracowaniu na altówkę solo Jana Sebastiana Bacha. Zaprezentowany został również film obrazujący uroki osiedla „Podzamcze”.

opr. kat
foto: OSK Podzamcze
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

osk  |   wystawa  |   rozrywka  |   kultura  |   Podzamce  |  

BWA zaprasza na wystawę malarza i architekta Roberta Jaworskiego

I Festiwal Bożonarodzeniowy w Filharmonii Sudeckiej

Ostatnia rap bitwa freestylowa w tym roku

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij