Menu

''Przedszkole'' w starostwie — starosta i radny wyzywają się jak dzieci

"Opery mydlanej" ciąg dalszy - starosta Krzysztof Kwiatkowski i radny Kamil Orpel niczym dzieci w piaskownicy wyzywają się i donoszą na siebie. Tym razem starosta Kwiatkowski idzie do prokuratury, bo jak twierdzi, radny Orpel nazwał go "małym dyktatorkiem", a to tak, jakby postawił go na równi z Hitlerem.

 

''Przedszkole'' w starostwie — starosta i radny wyzywają się jak dzieci

Radny, czując się chyba bezkarnym, podczas posiedzenia Rady Powiatu, nazwał Starostę "małym dyktatorkiem", a sprawowaną przez Starostę władzę w powiecie nazywa "dyktaturą". Nazywanie mnie, Starosty Wałbrzyskiego, wybranego w demokratycznych wyborach, dyktatorem, to postawienie mnie na równi z Hitlerem, Stalinem czy Mussolinim oraz ich formą sprawowania władzy. - napisał starosta Krzysztof Kwiatkowski w mediach społecznościowych. Kwiatkowski poinformował również, że "poskarży się" w prokuraturze.

(...) jestem zmuszony po raz kolejny złożyć zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu przeciwko radnemu Kamilowi Orplowi (...) Takie działania nie mogą pozostać bezkarne. - tłumaczy starosta w mediach społecznościowych.

Konflikt między starostą Krzysztofem Kwiatkowskim a opozycyjnym radnym Kamilem Orplem trwa od dłuższego czasu. Panowie nie przepadają za sobą, a każda okazja jest dobra, żeby wbić szpilę. Wszystko wskazuje jednak na to, że dziecięce przepychanki przeniosą się z sali obrad do prokuratury i być może do sądu, bo Orpel z Kwiatkowskim przezywają się a później... "skarżą się" w prokuraturze. 

Leszcz i kundel

Konflikt eskalował, gdy radny Kamil Orpel wezwał starostę Krzysztofa Kwiatkowskiego do usunięcia banerów promujących starostę i polityków Prawa i Sprawiedliwości. Orpel zapytał w złożonej interpelacji, za czyje pieniądze kampania została zorganizowana i ile kosztowała (czytaj TUTAJ).

- Urodziłeś się leszczem i umrzesz leszczem — to właśnie zdanie usłyszał Kamil Orpel
od starosty Kwiatkowskiego podczas sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego. Zdanie zostało wypowiedziane publicznie. Kwiatkowski zwrócił się też do Orpla… „ty kundlu”. 

(czytaj więcej TUTAJ).

CBA i prokuratura

Starosta Krzysztof Kwiatkowski poinformował CBA, Urząd Skarbowy i prokuraturę o nieprawidłowościach w oświadczeniu majątkowym Kamila Orpla za 2021 rok. Kwiatkowski powołuje się na informacje dziennikarzy lokalnej telewizji.

Radny Orpel w rozmowie z naszymi dziennikarzami stwierdził, że sprawę badał już Urząd Skarbowy i żadnych nieprawidłowości w oświadczeniu majątkowym nie ma, a działania starosty są zemstą, za zadane Kwiatkowskiemu pytania o finansowanie kampanii banerowej starosty wraz z politykami Prawa i Sprawiedliwości.

— To wszystko badał już urząd skarbowy w 2020, 2021 roku i nie zgłosił żadnych uwag. - mówił Orpel.

Orpel postanowił też wybrać się do prokuratury. Złożył doniesienie o możliwości popełnienia przez starostę przestepstwa. Chodzi o nazwanie go przez Kwiatkowskiego "leszczem i kundlem", co jak mówi Orpel, jest "znieważenie funkcjonariusza publicznego to jest artykuł 226 KK ścigane z urzędu i prokuratura powinna się tym zająć. Będę domagał się tego od prokuratury".
 

 

 

Dyktatorek... to brzmi prawie jak Hitler

Starosta Kwiatkowski nie pozostaje dłużny, teraz on wybiera sie do prokuratury. Sądząc po wpisie w mediach społecznościowych, który pojawił się między innymi na oficjalnym profilu FB Powiatu Wałbrzyskiego, musi się czuć mocno obrażony:

(...) nazwał Starostę "małym dyktatorkiem", a sprawowaną przez Starostę władzę w powiecie nazywa "dyktaturą". Nazywanie mnie, Starosty Wałbrzyskiego, wybranego w demokratycznych wyborach, dyktatorem, to postawienie mnie na równi z Hitlerem, Stalinem czy Mussolinim oraz ich formą sprawowania władzy. Takie działania nie mogą pozostać bezkarne.

"Opera mydlana" trwa. Teraz ruch radnego Kamila Orpla...
Czytaj też:
Orpel ''rozlicza'' starostę Kwiatkowskiego
Starosta Kwiatkowski nazywa radnego Orpla kundlem i leszczem
Starosta Kwiatkowski vs radny Orpel - kundel, leszcz CBA i prokuratura

pos
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Dariusz (4 października 2023 6:47)
Dlaczego prezydent na to pozwala? Jeśli ludzie nie nadają się do pracy, należy ich zwolnić! To są ludzie których postępowanie wpływa na opinję i obraz o mieście?! To nie jest prywatne przedszkole, dla rozpuszczonych dzieciaków! To mieszkańcy ich utrzymują!!
Ciekawe (3 października 2023 11:42)
Jeśli p. Orpel użył słów "mały dyktator", to pewnie nie miał na myśli Adolfa Ha., czy Józefa eS., bo to byli wielcy dyktatorzy, którzy swymi rządami mieli wpływ na życie milionów ludzi. Może chodziło o kogoś z bliższego otoczenia p. Orpla? Może było to nawiązanienp. do włodarza Wałbrzycha, a jeśli tak , czy wówczas byłaby to potwarz, czy komplement? ;-)
Analityk miejski (3 października 2023 11:25)
Cytuję użytkownika: Misia
Wcale się nie dziwię ze P. Orzeł pościły nerwy . Pan Kwiatkowski zaczął to do kogo może mieć pretensje. A doskonale wiem jaki jest P. Kwiatkowski bierze się za coś o czym nie ma pojęcia.
To nieistotne.On przynajmniej zdaje sobie sprawę jaka peowska mafia rządzi po cichu Wałbrzychem i okolicami.To rzecz, o której mówi Ludziak, Marecki, Luteńko i Szymańczak.Oni nazywają rzeczy po imieniu. I po nazwiskach.
Mariusz L. (3 października 2023 11:01)
W zbliżających się wyborach oddam swój głos na Konfederacje. Wolność i Niepodległość. Pozdrawiam.
Tato (3 października 2023 10:21)
Cytuję użytkownika: gosc
Kwiatkowski to pieniacz, krzykacz, furiat ,karierowicz- ten czlowiek nie ma pojcia o niektorych zagadnieniach . Dorwal sie do stanowiska i to on wlasnie stanowi dyktature w tym budynku . On nawet sam nie wie jakie ma wyksztaalcenie a innychh wyzywa od leszczy - tylko z niego jest zwyczajny nieudacznik i nic wiecej . On chyba rano przed lustrem sam ze soba sie kłoci i wyzywa
Kamil przestał byś już
gosc (3 października 2023 9:23)
Kwiatkowski to pieniacz, krzykacz, furiat ,karierowicz- ten czlowiek nie ma pojcia o niektorych zagadnieniach . Dorwal sie do stanowiska i to on wlasnie stanowi dyktature w tym budynku . On nawet sam nie wie jakie ma wyksztaalcenie a innychh wyzywa od leszczy - tylko z niego jest zwyczajny nieudacznik i nic wiecej . On chyba rano przed lustrem sam ze soba sie kłoci i wyzywa
Misia (3 października 2023 9:06)
Wcale się nie dziwię ze P. Orzeł pościły nerwy . Pan Kwiatkowski zaczął to do kogo może mieć pretensje. A doskonale wiem jaki jest P. Kwiatkowski bierze się za coś o czym nie ma pojęcia.

Dodaj komentarz

Pojemniki na bioodpady i konkurs na... nazwę kompostu

Tak głosowali wałbrzyszanie i mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego

Starostwa wyzywa radnego - sprawa trafiła do prokuratury

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij