Menu

Na czym polega Bezpieczny Kredyt? Najważniejsze informacje o programie

Bezpieczny Kredyt to określenie najnowszego rządowego programu, którego zadaniem ma być ułatwiony dostęp do finansowania zakupu mieszkania poprzez kredyt hipoteczny. Nie jest to pierwszy taki projekt mający w swym założeniu stanowić rozwiązanie problemów mieszkaniowych Polaków, natomiast istnieje szansa, że tym razem jego skuteczność będzie lepsza. Dlaczego? Jakie będą najważniejsze zasady bezpiecznego kredytu? Na jakich warunkach można bezpieczny kredyt uzyskać?

 

Na czym polega Bezpieczny Kredyt? Najważniejsze informacje o programie

1. Na czym polega Bezpieczny Kredyt? Główna założenia

2. Bezpieczny Kredyt 2%. Jak go uzyskać?

3. Bezpieczny Kredyt: z wkładem czy bez wkładu własnego?

4. Maksymalna kwota Kredytu 2%

Bardzo często poszukującym kredytu hipotecznego polecamy korzystanie z internetowych porównywarek i rankingów. Porównywarka kredytów hipotecznych online nadal pozostaje przydatnym narzędziem, jak przy każdym rodzinnym kredycie mieszkaniowym.

Na czym polega Bezpieczny Kredyt? Główna założenia

Jeśli interesuje cię bezpieczny kredyt 2% w Alior Banku, banku PKO BP czy oferowany przez Krakowski Bank Spółdzielczy, warto poznać podstawowe prawa nim rządzące. Jak się one prezentują?

Program "Bezpieczny Kredyt 2 procent" został wprowadzony w ramach szerszego projektu Pierwsze Mieszkanie. Zasadnicza idea polega na umożliwieniu uzyskania kredytu hipotecznego na bardzo korzystnych warunkach. Bezpieczny Kredyt 2% oznacza stałe oprocentowanie na poziomie 2% przez pierwsze 10 lat spłaty, obejmujące 120 rat. W tym okresie kredytobiorca spłaca ratę, na którą składa się kapitał powiększony o wskazane oprocentowanie kredytu i marżę banku. Pozostałe koszty kredytu pokrywa państwo poprzez dopłatę w wysokości różnicy między średnim oprocentowaniem kredytów o stałej stopie udzielanych przez banki a oprocentowaniem 2%.

Po pierwszych 10 latach, gdy wsparcie państwa kończy się, kredytobiorca będzie spłacał raty zgodnie z aktualnymi stawkami oprocentowania. Banki przewidują natomiast dodatkowe mechanizmy pomocy, takie jak możliwość wydłużenia okresu kredytowania o 5 lat, gdyby było to zbyt duże obciążenie. Może to być na przykład wsparcie z rządowego funduszu mieszkaniowego.

Ostateczne koszty kredytu 2% będą znane dopiero w momencie, gdy banki przedstawią konkretne oferty spełniające wymogi programu. Program ten zapewnia stabilność i bezpieczeństwo finansowe, co czyni go "bezpiecznym" kredytem dla przyszłych właścicieli nieruchomości.

Bezpieczny Kredyt 2%. Jak go uzyskać?

Aby otrzymać kredyt 2% na cele mieszkaniowe, należy spełniać kilka określonych reguł.

Jednym z głównych warunków jest wiek kredytobiorcy - niższy niż 45 lat. W przypadku małżeństw lub par przynajmniej jedna osoba musi być poniżej tego wieku. Na przyznanie Bezpiecznego Kredytu 2% mogą liczyć osoby kupujące pierwszą nieruchomość, nie posiadające prawa własności lokalu mieszkalnego lub domu oraz spółdzielczego prawa własności.

Bezpieczny Kredyt: z wkładem czy bez wkładu własnego?

Podobnie jak w przypadku każdego innego kredytu, także przy Bezpiecznym Kredycie należy zapewnić odpowiedni wkład własny. Jego minimalna kwota jest ustalana przez bank, natomiast co do zasady górny próg wynosi 200 tysięcy złotych. Osoby, które nie mają zgromadzonych wystarczających środków, mogą połączyć Bezpieczny Kredyt 2% z programem Mieszkanie bez wkładu własnego.

 

 

Maksymalna kwota Kredytu 2%

Program zakłada maksymalne wysokości kredytów 2% na pierwsze mieszkanie. Wynoszą one:

  • 500 tys. zł – dla singla;

  • 600 tys. zł – dla małżeństw lub rodzin;

  • 150 tys. zł – na dokończenie budowy domu budowanego do tej pory za gotówkę w przypadku małżeństw i rodzin,

  • 100 tys. zł – na dokończenie budowy domu budowanego przez singla.

Warto również wiedzieć, że składająca wniosek osoba nie może mieć innego kredytu hipotecznego. W czasie korzystania z kredytu nie można wziąć innego kredytu hipotecznego.

artykuł sponsorowany

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij