Menu

Tylko 2,8 litra paliwa na 100 km

W tym roku wszystko było rekordowe — ponad 70 załóg, najniższe spalanie na poziomie 2,8 l/100 km i 20-kilogramowy tor na jubileusz — tak wyglądała tegoroczna edycja 10 Rajdu o kropelce.
 

Tylko 2,8 litra paliwa na 100 km

Najlepszy wynik na 135 km trasie osiągnęła załoga Bartłomiej i Agnieszka Szatanek. Ich Volkswagen Lupo spalił tylko 3,79 l oleju napędowego.Po trzech latach przerwy, spowodowanej trudnym czasem pandemii Covid-19, Dolnośląski Rajd o Kropelce zdecydowanie i z przytupem powrócił do stawki najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych na Dolnym Śląsku. To jedyna w Polsce impreza samochodowa, otwarta dla wszystkich kierowców, a szczególnie dla rodzin z dziećmi i grup przyjaciół.

- Historia Kropelki sięga 2011 roku. A zawody powstały, aby miło spędzić weekend za kółkiem i promować ekojazdę. Dziś to sporych rozmiarów przedsięwzięcie, z dużą liczbą wiernych fanów, a zwłaszcza dzieci. Niezmiennie, towarzyszy mu wspaniała atmosfera, którą tworzą ludzie. Do dziesiątej edycji rajdu przyjęliśmy aż 75 załóg, co dało prawie 240 uczestników. Zgłoszenia zamknęliśmy przed czasem i niestety niektórym chętnym musieliśmy odmówić, bo na przeprowadzenie zawodów dla większej liczby uczestników zabrakłoby nam dnia – podsumowuje Robert Jagła, pomysłodawca i organizator Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce.

W sobotę, 30 września załogi pojawiły się wczesnym rankiem nad Zalewem Witoszówka w Świdnicy. Stąd wyruszyły na trasę, która wiodła przez Bagieniec, Jaworzynę, Strzegom, Dobromierz, Szczawno Zdrój, Wałbrzych, Rybnicę Leśną i Andrzejówkę, Głuszycę, Ludwikowice Kłodzkie, Sokolec, Walim, a kończyła się w Świdnicy.

- Zgodnie z regulaminem, podstawowa załoga to kierowca i pilot, ale na pokładzie samochodu może znajdować się tyle osób, na ile zarejestrowane jest auto. Zdecydowana większość załóg startowała po raz pierwszy – opowiada Robert Jagła, Komandor 10. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce. – Cieszy nas bardzo, że stawka zawodów to też piękny przegląd historii motoryzacji. Na trasie mogliśmy podziwiać Trabanta, milicyjnego Poloneza, Fiata 126p, a także wiele nowoczesnych samochodów. Niewątpliwą perełką było Volvo Amazon z 1964 roku.

Na uczestników czekały ciekawe zadania i zagadki, a na mecie atrakcyjne nagrody. Wszystko w duchu odkrywania zakątków Dolnego Śląska. Szczęśliwe załogi otrzymały m.in. bony na kolacje degustacyjne do Kompleksu Dworzysko, „Góralskiej Chaty” i Andrzejówki, na narty i rowery na Przełęcz Sokolą, na tor kartingowy M3Racing, na spływy pontonowe Ski-Raft, na zwiedzanie Starej Kopalni, a nawet na lot balonem.

Jak przystało na jubileusz, nie zabrakło wielkiego tortu i zabawnych zdjęć. Poważna jednak była sportowa sfera zawodów. Komisja sędziowska skrupulatnie liczyła wszystkie punkty za zadania na trasie i prowadziła ranking spalania. W konsekwencji nagrodzono aż 34 załogi w różnych grupach i klasach, zgodnie ze zgłoszeniami. Przyznała także kilkanaście dodatkowych pucharów dla załóg szczególnie wyróżniających się na trasie.

Grand Prix 2023 powędrowało do załogi Bartłomiej i Agnieszka Szatanek, która do zawodów przystąpiła w 2 osobowym składzie. Małżeństwo wykazało się perfekcyjną ekojazdą, a ich Volkswagen Lupo rekordowo niskim spalaniem. Państwo Szatanek na 135 km trasie osiągnęli wynik 3,79 l oleju napędowego (2,8 l/100 km). A trzeba podkreślić, że tegoroczna trasa nie wiodła przez równiny. Zawodnicy zahaczali o wysokie szczyty. Wjechali m.in. pod Andrzejówkę i na Przełęcz Sokolą.

Wyniki i więcej zdjęć - kliknij TUTAJopr. kat
foto: FRW
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23

Komentarze

Adonis (4 października 2023 19:45)
Ale trepy na nogach, masakra....
Heniek (3 października 2023 23:47)
co za debilny konkurs którego celem jest zarzynanie silnika i układu przeniesienia napędu
Jerzy (3 października 2023 20:43)
Mój Chevrolet z silnikiem 5,7l Big Block pali 16l/100 i cieszy mnie to.

Dodaj komentarz

Lodowisko otwarte już od piątku (sprawdź ceny biletów)

Jedna osoba nie żyje - wypadek w Mokrzeszowie. Droga zablokowana

20-kilogramowy tort na 10-lecie Rajdu o Kropelce (WYNIKI i FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij