Menu

Inauguracja roku akademickiego w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa

W Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa odbyła się Jubileuszowa Inauguracja Roku Akademickiego.

Inauguracja roku akademickiego w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa
- Po uroczystym przywitaniu Gości nastąpiło wystąpienie rektora prof. dra hab. Roberta Wiszniowskiego. Kolejnym punktem wydarzenia było wręczenie odznaczenia "Zasłużona dla ANS AS" pani dr hab. Annie Szemik-Hojniak, prof. Uczelni;
Pełna osobistych refleksji Laudacja została wygłoszona przez dr Monikę Gawłowską (dyrektor Instytutu Zdrowia). Następnie przeprowadzono Immatrykulację, czyli uroczystość przyjęcia nowych studentów na I rok studiów.
 
Za część artystyczną odpowiadali Katarzyna Serdeczna oraz Jurand Wójcik, którzy stworzyli niepowtarzalny nastrój podczas kameralnego koncertu. 
 
 
Wykład inauguracyjny pt. (Nie)Codzienna historia Wałbrzycha wygłosiła pani Magdalena Woch, kierownik Działu Muzealno-Edukacyjnego Zamku Książ.
Podczas wydarzenia nastąpiło wystąpienie przedstawicielki Samorządu Studenckiego, pani Julii Długoszewskiej. Następnie pan rektor poinformował o otrzymanych życzeniach oraz gratulacjach. Podczas uroczystości głos zabrali również nasi Goście, m.in. dr Sylwia Bielawska (Zastępczyni Prezydenta Miasta Wałbrzycha). 
 
Za oprawę muzyczną odpowiadali Chór Zespołu Szkół Muzycznych oraz pani Stella Wesołowska. Dziękujemy za tak liczny udział w tej pięknej i wyjątkowej dla nas uroczystości - informuje Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa. 

red
foto: fb Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Radek (4 października 2023 12:27)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Ta uczelnia słabo przygotowuje do pracy, a bardziej do bezrobocia. W Niemczech od października zeszłego roku minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się nad tym zastanowić.
Do lemingokoków (3 października 2023 7:14)
Srul liże rany po nieudanym zbiegowisku w warszawce? Wysłał Sylwię, żeby znowu mogła się POkazac? A w 1 ławce gości mocno zwiędły kwiat PZPRu

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij