Menu

Broń, narkotyki i papierosy bez akcyzy

Papierosy bez znaków akcyzy o wartości pond 100 tys. zł, narkotyki, broń i amunicję znaleźli 
funkcjonariusze w mieszkaniu 39-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego.  Wartość znalezionych narkotyków  (metaamfetaminy i marihuany) to kolejne 25 tys. zł. Mężczyzna trafił do aresztu.
 

Broń, narkotyki i papierosy bez akcyzy

- Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry uzyskali informację, że na posesji 39-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego mogą znajdować się narkotyki oraz wyroby akcyzowe nielegalnego pochodzenia. Aby zweryfikować otrzymaną informację funkcjonariusze SG udali się pod wskazany adres i przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze. - informuje por. SG Paweł Biskupik z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W pomieszczeniach gospodarczych znaleziono papierosy różnych marek o szacunkowej wartości ponad 100 tysięcy złotych, a w specjalnie skonstruowanej i zamaskowanej skrytce znaleziono broń i amunicję - karabin z osprzętem oraz 105 sztuk nabojów.

- Przy wsparciu psa służbowego, wyspecjalizowanego w wykrywaniu środków odurzających lub substancji psychotropowych, znaleziono narkotyki - metaamfetaminę i marihuanę o wartości rynkowej blisko 25 tysięcy złotych. - dodaje por. SG Paweł Biskupik.

Mężczyzna został zatrzymany. Przyznał się, że przedmioty znalezione podczas przeszukania należą do niego. Ze względu na charakter ujawnionych przestępstw, na teren posesji wezwano funkcjonariuszy kłodzkiej policji, którym przekazano zatrzymanego 39-latka. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą kłodzcy policjanci.

- Mieszkaniec powiatu kłodzkiego został aresztowany na trzy miesiące. Już za samo posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych, nie wspominając o posiadaniu nielegalnej broni i amunicji oraz wyrobów akcyzowych, teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. - mówi por. SG Paweł Biskupik.adm
foto: Straż Graniczna
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Komentarze

Jan (3 października 2023 9:47)
Te papierosy to nasze z ukrainy Wy wiecie u nas wojna toc nam pomagac trieba,a wy szto dielacie

Dodaj komentarz

straz franiczna  |   112  |   policja narkotyki  |   broń  |   papierosy bez akcyzy  |   Kłodzko  |  

Jak pomóc bezdomnym - ruszyła akcja ''Zima''

''Miłośnicy'' kawy w rękach policji. Wpadli prawie po roku

Myślała, że pomaga synowi - straciła 5 tys. zł.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij