Menu

Lokalne Centrum Biznesu powstało w Jaworzynie Śląskiej

Zaledwie siedem miesięcy trwała budowa Lokalnego Centrum Biznesu w Jaworzynie Śląskiej. To pierwszy obiekt tego typu na tym terenie, który przyciągnąć ma inwestorów do Jaworzyńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

Lokalne Centrum Biznesu powstało w Jaworzynie Śląskiej
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest Park wybudowała już pięć podobnych obiektów w Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich, Brzegu, Nysie i we Wrześni. Lokalne Centrum Biznesu w Jaworzynie Śląskiej jest już szóstą inwestycją strefy ekonomicznej skierowaną do firm, które chciałyby rozpocząć działalność, ale nie mogą sobie z różnych względów pozwolić na wybudowanie własnych hal produkcyjnych czy magazynowych.
 
- To przeszło 5200 metrów kwadratowych nowoczesnej przestrzeni przemysłowej i magazynowej, które oddajemy do dyspozycji przedsiębiorców, którzy już niebawem będą mogli tutaj lokować swój biznes. Wierzę, że dla wielu spośród małych i średnich przedsiębiorstw właśnie to miejsce stanie się źródłem innowacji i sukcesu - mówi Piotr Wojtyczka, prezes zarządu WSSE Invest Park.
 
 
- Dzisiejsza okoliczność jest tym bardziej satysfakcjonująca, że to kolejna hala na południu Dolnego Śląska, które statystycznie odbiega od północy, Aglomeracji Wrocławskiej, Zagłębia Miedziowego, jeśli chodzi o poziom rozwoju. Często o tym mówimy i diagnozujemy ten problem. Program budowy podobnych hal jest odpowiedzią na tę diagnozę - mówi Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.
 
 
Władze lokalne liczą, że Jaworzyna zyska nowy impuls rozwojowy. Miejscowość dawniej znana była przede wszystkim jako ważny węzeł kolejowy. Dziś chce przyciągać inwestorów do swojej nowej Strefy Aktywności Gospodarczej.
 
- Jestem przekonany, że to Lokalne Centrum Biznesu, nowoczesne miejsce dla lokalnych przedsiębiorców będzie naszym kołem zamachowym. Oprócz tego, że będzie to miejsce prowadzenia działalności gospodarczej dla małych i średnich firm, to będzie także działać w efekcie synergii, czy kuli śnieżnej i przyczyni się do rozwoju gospodarczego całej gminy - mówi Grzegorz Grzegorzewicz, burmistrz Jaworzyny Śląskiej.
 
 
 
- Proszę, zachęcajcie tych, którzy mogliby tu zainwestować. Ta hala jest wyjątkowa, bardzo fajna. Tutaj można i warto inwestować, bo jesteśmy na to otwarci. Dziękuję Strefie Ekonomicznej, że inwestuje w małych przedsiębiorców w małych miejscach, miejscowościach, o których można mówić, że się rozwijają i te małe firmy też się będą tutaj rozwijać - mówi Renata Wierzbicka, członkini Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego WSSE Invest Park.
 
 
W Jaworzynie Śląskiej do dyspozycji przedsiębiorców są obecnie cztery hale o powierzchni od 860 do 1740 m. kw. Ponadto w budynku wygospodarowano także liczne pomieszczenia biurowe o powierzchni od 180 do 280 m kw. Zainteresowani mogą te powierzchnie kupić lub wynajmować i praktycznie po wstawieniu niezbędnego wyposażenia od razu rozpocząć swoją działalność.
 
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Do roboty (3 października 2023 21:18)
W jakim charakterze występuje kandydatka z list PiSu do senatu p wierzbicka? Czy Renata jest na urlopie?

Dodaj komentarz

Czy to koniec ostatniej fabryki porcelany w regionie ?

Ponad 1000 podpisów pod petycją #stopwycincelasow

Budowa Lokalnego Centrum Biznesu WSSE w Jaworzynie Śląskiej...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij