Menu

Mamy szybkiego komendanta

Okazuje się, że Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztof Lewandowski jest także sportowcem, który od blisko dziesięciu lat startuje w różnego rodzaju zawodach biegowych, głównie tych na długich dystansach. W miniony weekend podczas III Maratonu Górskiego im. Wiesława Ślawskiego wałbrzyski Komendant z czasem 4 godzin 34 minut i 14 sekund zajął w klasyfikacji generalnej dwunaste miejsce, a w kategorii M40 uplanował się na drugim stopniu podium.

Mamy szybkiego komendanta
W minioną niedzielę maratończycy, a wśród nich i Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztof Lewandowski, zawitali do Starych Bogaczowic, by stanąć na starcie III Maratonu Górskiego im. Wiesława Ślawskiego. Uczestnicy do pokonania mieli ponad 42 km z przewyższeniami +/- 1200 metrów po malowniczej trasie prowadzącej m.in. przez Trójgarb, Zamek Cisy, a także miejscowość Gostków.
 
Limit czasu wynosił 8 godzin, ale wałbrzyski Komendant nie miał problemu z pokonaniem trasy dużo szybciej. Do mety dobiegł po 4 godzinach 34 minutach i 14 sekundach. To pozwoliło mu w klasyfikacji generalnej zająć dwunastą pozycję, a w kategorii M40 stanąć na drugim stopniu podium. Do zwycięzcy w swojej kategorii Tomasza Januszewicza z grupy biegowej Predators Wałbrzych, nadkom. Krzysztof Lewandowski stracił dziewięć minut.
 
 
Przypominamy, że dowodzący wałbrzyską jednostką doświadczony oficer biegami zainteresował się w 2014 roku przebywając na szkoleniu w ówczesnej Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Od tego czasu wystartował już w kilkunastu maratonach. W tamtym roku reprezentował nas między innymi podczas greckiej imprezy „Athens Marathon. The Autentic”, czyli jednych z największych na świecie zawodów biegowych, gdzie start zorganizowany został w Maratonie, a finisz w samych Atenach na Stadionie Panateńskim. Komendant na co dzień trenuje bardzo solidnie, biegając łącznie około 200 km miesięcznie. Dodać należy, że w 2016 roku zdobył Koronę Maratonów Polskich.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Przeszłość (16 października 2023 8:34)
Wróżka dobrze powiedziała... Lewandowski będzie tylko najszybszy... po 15... jeszcze trochę czasu na ogarnięcie biurka... Ale gdzie iść... Przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć...
Wyklęci (13 października 2023 8:33)
Doświadczony oficer... Tak, jeszcze 4 dni...
Cześć (6 października 2023 10:32)
Jeszcze tylko 14 dni bycia najszybszym komendantem... później będzie tylko najszybszy..
kot (6 października 2023 6:43)
Cytuję użytkownika: Alex
A kiedy komed ant sprawnie i ochoczo zabierze się do pracy?, żeby zrobić porządek z gówniarzami na naszych ulicach, którzy wieczorami urządzają sobie rajdy ?
on ich pieszo gania. :D
Ojojojojo (5 października 2023 12:20)
Temu Panu już dziękujemy.
Olek (5 października 2023 10:40)
Sportowiec hm W jakim czasie komediant opi.....la kiełbasę?
Alex (5 października 2023 7:25)
A kiedy komed ant sprawnie i ochoczo zabierze się do pracy?, żeby zrobić porządek z gówniarzami na naszych ulicach, którzy wieczorami urządzają sobie rajdy ?

Dodaj komentarz

sport  |   biegi  |   maraton  |   komendant  |   policja  |  

Chciała inwestować w stacje paliw. Straciła 40 tys. zł

Jechał za szybko. Wypadek na Świdnickiej

17 kolizji — uważajcie, jest bardzo ślisko

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij