Menu

Zabawki edukacyjne dla 2-latków

Co kupić 2-latkowi? Przede wszystkim wybierając zabawki dla 2-letniego dziecka musimy pamiętać o bezpieczeństwie. 2-letnie dziecko bardzo intensywnie poznaje otaczający świat, a zabawki muszę temu sprzyjać, a nie stanowić zagrożenie. Dowiedz się więcej i wybierz najlepsze zabawki edukacyjne dla 2-latka!

 

Zabawki edukacyjne dla 2-latków

Zabawki dla 2-latka

Rozwój dwulatka jest bardzo dynamiczny. Chociaż każde dziecko jest inne, istnieją pewne ogólne obszary rozwoju. W tym czasie najważniejszy jest rozwój fizyczny umiejętności motorycznych, rozwój językowy, oraz emocjonalny i społeczny, rozwój relacji z innymi oraz rozwój sensoryczny (zmysłów). Dziecko w wieku 2 lat rozwija swoją samodzielność i niezależność, do której chętnie dąży co poniekąd utrudnia opiekę rodzicom. 2-letnie dzieci chętnie rozwiązują zadania samodzielnie. Dlatego warto umożliwić im eksploracji świata i własnej rozwijającej się niezależności poprzez dobór odpowiednich zabawek. Wybierając zabawki dla dwulatka np. tutaj: dobreliski.pl, musimy pamiętać o wyborze kategorii dedykowanej dzieciom w wieku 2 lat. Jest to bardzo ważne, by wszystkie zabawki edukacyjne i inne były bezpieczne dla dziecka, nie posiadały małych elementów, które można połknąć, czy innych zagrożeń.

Czym są zabawki edukacyjne dla 2-latków?

Dzieci w wieku dwóch lat najczęściej uczą się świata poprzez zabawę i eksplorację. Zabawki edukacyjne rozwijają umiejętności rozwiązywania problemów i mogą być bardzo mocne w rozwoju zdolności poznawczych oraz wspierać rozwój sensoryczny, a nawet relacje z innymi (na przykład poprzez wspólną zabawę). Co należy do grona zabawek edukacyjnych?

  • Klocki — Duże drewniane klocki pomagają rozwijać dziecku zdolności motoryczne, wspierają rozwój koordynacji ręka-oko oraz kreatywność. Dziecko korzystając z kolorowych klocków drewnianych może rozwijać umiejętności rozwiązywania prostych problemów łącząc klocki na różne sposoby.

  • Książeczki — Książeczki obrazkowe z opisami i dużymi ilustracjami pomagają w rozwijaniu języka, rozumieniu narracji oraz rozbudowaniu wyobraźni. Zachęcają dziecko do dialogu i dyskusji.

     

     

  • Zabawki z dźwiękiem — Zabawki takie jak instrumenty muzyczne dla małych dzieci np. bębenki, pozwalają dziecku eksperymentować z dźwiękami i wspierać rozwój umiejętności sensorycznych.

  • Zabawki do sortowania i układania — Wszelkiego rodzaju zabawki, które pozwalają dziecku układać, sortować według różnych kategorii (kolory, kształty, rozmiary) pomagają w rozwoju umiejętności klasyfikacji. Rozwijają wyobraźnie i kreatywność.

Wybierając zabawki dla 2-latka pamiętajmy, aby dostosować zabawkę do preferencji i charakteru dziecka. Bezpieczeństwo jest kwestią oczywistą, z zabawek korzystamy zawsze w towarzystwie osób dorosłych. Zabawki dla 2-latka powinny sprawiać dziecku przyjemność wspierać jego rozwój i edukację w sposób przyjemny, najlepiej tworząc warunki do nauki przez zabawę.

Co dla 2-latka? — Pozostałe zabawki

Dla 2-latka poza zabawkami edukacyjnymi możemy pomyśleć również o zabawkach-gadżetach do pokoju dziecięcego, które ułatwią nam opiekę nad maluchem. Są to lampki nocne typu projektory. Kiedy dziecko zaczyna płakać lampka projektor włącza się i projektuje np. Gwieździstego nieba na suficie wraz z uspokajającym dźwiękowym szumem. delikatnie oświetla pokój, przyjemnym i wytłumionym światłem. Wybierając zabawkę tego typu zawsze pamiętajmy o opiniach oraz koniecznie sprawdźmy, czy zabawka jest dedykowana dla dziecka w określonym wieku.

artykuł sponsorowany

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij