Menu

Lewica o odbudowie państwa opiekuńczego

- Stan Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju traktujemy jako symbol nieskuteczności polskiego państwa opiekuńczego - mówi Maciej Szlinder, kandydat Lewicy do Sejmu, który przedstawił propozycje swojego ugrupowania na usprawnienie polskiego systemu opieki nad obywatelami wymagającymi największego wsparcia.

Lewica o odbudowie państwa opiekuńczego
Zdaniem Macieja Szlindera w Polsce zbyt często pozostawia się seniorów, wdowy, osoby z niepełnosprawnościami i młodych rodziców samym sobie. Dla każdej z tych grup Lewica ma pewne propozycje w swoim programie wyborczym.
 
- Trzy czwarte rodziców łączy wychowywanie dzieci z pracą, ale mniej niż jedna czwarta dzieci chodzi do żłobków. Często dlatego, że nie ma dla nich miejsca, lub ceny są za wysokie. Jeżeli dojdziemy do władzy po wyborach, to jako Lewica deklarujemy, że zapewnimy dodatkowe 100 tysięcy miejsc w żłobkach i obniżymy ceny - mówi Maciej Szlinder.
 
Lewica powraca także do swojego pomysłu tzw. renty wdowiej, którego nie udało się przeforsować w mijającej kadencji.
 
- Każda wdowa i wdowiec będą mogli nie tylko otrzymywać nie tylko jedno ze świadczeń, czyli rentę lub emeryturę po zmarłym małżonku, ale także połowę tego drugiego świadczenia, co znacząco poprawi ich sytuację materialną - twierdzi Szlinder.
 
Kolejny postulat Lewicy skierowany jest do seniorów, którzy zaprzestają jakiejkolwiek aktywności i zamykają się w swoich domach.
 
 
- Każdy senior powinien mieć dostęp do dziennych domów pobytu dla osób starszych. To miejsca, gdzie mogą rozwijać swoje pasje, nawiązywać kontakty towarzyskie, podtrzymywać sprawność intelektualną i fizyczną. W naszym programie proponujemy, aby w każdej gminie taki dzienny dom seniora się znajdował - deklaruje Szlinder.
 
Dla osób niepełnosprawnych Lewica przygotowała trzy propozycje.
 
- Po pierwsze chcemy zainwestować w mieszkania wspomagane. Po drugie chcemy, aby każda osoba niepełnosprawna miała dostęp do asystenta. Po trzecie chcemy zwiększyć dostępność sanatoriów i ośrodków rehabilitacyjnych. Nasze propozycje pomogą odbudować skuteczne państwo opiekuńcze i spójne społeczeństwo - podsumowuje Maciej Szlinder.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ona (6 października 2023 10:28)
Patrzę na tych dwóch z lewicy.... a gdzie reszta? We dwoje chcą Polskę zmieniać ... Ale im peron odjechał....
Górnik (6 października 2023 10:26)
Cytuję użytkownika: Podzamczanin
Cytuję użytkownika: W punkt!
Cytuję użytkownika: Jacek
Dziś już gadzinówka miejska nie informuje gdzie brakuje paliwa na stacjach Orlenu? Może dla odmiany informacja gdzie w Wałbrzychu dziś trzeba uważać na dzikie świnie lub gdzie jest nowe siedlisko szczurów.
W punkt!
Na podzamczu na orlenie jest wszytko. Tak.paliwo też.
Z tym paliwem na orlenie podzamcze to cie poniosło... Ostatnio 22.40 i na wszystkich instrybutorach kartka, że jesr awaria.. Chcesz zdjęcia, podaj adres, zaraz wyślę.
Marzenia (6 października 2023 9:51)
Lewica serwuje "postulaty marzeń", niestety wszystkie projekty wymagają wskazania źródeł finansowania i wskazanie instytucji uprawnionych do ich realizacji. Jaka była realizacja podczas ich rządów lepiej nie przypominać.
REFERENDUM 4xNIE (6 października 2023 9:40)
Znacie taka organizację Amnesty International? NGO's sponsorowany przez węgierskiego żyda SOROSA. Dzis zobaczyłem jego reklamy, spoty wyborcze... i co? obroncy demokracji zniechecaja i obrazaja Polaków by nie brali udziału w referendumm. Mówią tak... pytania są głupie, tendecyjne...wykluczajace?? k***a kogo? Maja Polaków za debilów, że niby pytan nie rozumieją. A cel jest jeden. Polak ma nie podejmowac decyzji na temat swojego kraju‼️ Za niego mają myslec i decyzje podejmowac w Berlinie, na Kremlu czy Brukseli‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️ A Wiec RODAKU‼️ POLKO‼️ POLAKU‼️ NIE DAJ SIE DYMAC‼️ Nie daj się manipulować węgierskiemu żydowi SOROSOWI. Weź udział w referendum. Referendum zmusi każdą władzę, czy to PIS, nie daj Boże PO , Lewicę i komuchów, każdą władze do wykonywania woli narodu, nas Polaków, a nie Berlina czy Kremla. To ty jesteś właścicielem swojego kraju. Myśl sam, decyduj o nim! Nie pozwól by robili to za ciebie Niemcy i Rosjanie, czy żydzi. Bądź gospodarzem w swoim domu Polska i decyduj o nim. Nie daj sobie wmówić, że nic nie znaczyśz a twój głos się nie lczy, bo w Berlinie wiedzą lepiej. badz dumnym Polakiem wez udziałw referendum o twojej ojczyznie. Powiem więcej. Referendum wywroci plan całego lewactwa zrobienia z Europy Multi Kulti,a zPolski landu niemieckiego. Idz zaglosuj w REFERENDUM, NIECH BEDZIE WAZNE. WYWROC STOLIK BERLINOWI LEWAKÓW CO Z POLSKI CHCA ZROBIC ISLAMKSI k**wIDOLEK, GDZIE POLSKIE KOBIETY BEDA OFIARAMI ISLAMSKICH BYCZKOW INZYNIEROW. MASZ DZIECI? MASZ CORKE? WEZ UDZIAL W REFERENDUM! ZABEZPIECZ JEJ PRZYSZLOSC! NIE POZWOL ZROBIC Z POLSKI ISLAMSKIEGO GETTA! GDZIE TWOJE DZIECI BEDA MNIEJSZOSCIA W SZKOLE JAK TUZ ZA NASZA GRANICA W NIEMCZECH. CHRON SWOJA KULTURE, TRADYCJE, RELIGIE, POLSKOŚC, RODZINE I PRZYSZLOSC. 4xNIE‼️
Brak szaletu miejskiego w Wałbrzychu (6 października 2023 9:31)
Brak basenu odkrytego, PKSu, ciemnne ulice w nocy, nie skoszone trawy, nieodsniezonme drogi. Brak akcji wywal graty z chaty, brak zarybionego szczwnika traktuję jako symbol nieudolności żyda Szełemeja i PO w miescie.
Podzamczanin (5 października 2023 22:58)
Cytuję użytkownika: W punkt!
Cytuję użytkownika: Jacek
Dziś już gadzinówka miejska nie informuje gdzie brakuje paliwa na stacjach Orlenu? Może dla odmiany informacja gdzie w Wałbrzychu dziś trzeba uważać na dzikie świnie lub gdzie jest nowe siedlisko szczurów.
W punkt!
Na podzamczu na orlenie jest wszytko. Tak.paliwo też.
Goldmann (5 października 2023 21:44)
,,ten kandydat komuny niech się lepiej zorientuje dlaczego wybuchł ,,przypadkowy pożar,,otwarte okno,,etc,etc,,
Paweł (5 października 2023 18:09)
Ma mój głos. To są ważne sprawy a inni o tym nie mówią.
Turysta (5 października 2023 18:02)
Do Pampeluny z czerwonymi bo Pampeluna słynie z gonitwy byków ulicami miasta.
W punkt! (5 października 2023 17:51)
Cytuję użytkownika: Jacek
Dziś już gadzinówka miejska nie informuje gdzie brakuje paliwa na stacjach Orlenu? Może dla odmiany informacja gdzie w Wałbrzychu dziś trzeba uważać na dzikie świnie lub gdzie jest nowe siedlisko szczurów.
W punkt!
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

wybory  |   lewica  |   państwo opiekuńcze  |   seniorzy  |   wdowy  |   niepełnosprawni  |   rodzice  |  

Lista Bezpartyjnych Samorządowców do Sejmiku Województwa...

Gość Dnia - Grzegorz Macko

Gość Dnia - Sylwia Dąbrowska

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij