Menu

Strzegom: 3 tys. porcji narkotyków i mała hodowla w ogrodze

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w miejscu swojego zamieszkania posiadał znaczne ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 3 tysiące porcji narkotyków wśród których była m.in. marihuana i metamfetamina oraz 7 krzewów konopi. Zatrzymanemu może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Strzegom: 3 tys. porcji narkotyków i mała hodowla w ogrodze
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadzili działania operacyjne, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu. W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia operacyjne dotarli do 37- latka, który w miejscu zamieszkania na terenie gminy Strzegom miał posiadać narkotyki.
 
W trakcie pierwszych czynności przy mężczyźnie policjanci ujawnili kilka woreczków z zawartością suszu roślinnego koloru brunatno-zielonego oraz z zawartością białego proszku. Pierwsze badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to marihuana i meamfetamina.
 
 
Przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do mężczyzny przyniosły kolejne ujawnione porcje narkotyków.
 
 
Dalsze czynności pozwoliły także na zabezpieczenie 7 krzewów konopi innych niż włókniste w rożnej fazie wzrostu, które uprawniane były w zakrzaczonym terenie posesji. Łącznie zabezpieczono blisko 3 tysiące porcji narkotyków oraz 7 krzewów konopi.
 
37-latek usłyszał zarzuty w tej sprawie min uprawy, posiadania znacznych ilości oraz udzielania innej osobie środka odurzającego celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
 
 
opr.plr
foto: KPP w Świdnicy
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Trzynasta Dzielnica (9 października 2023 10:35)
I po cpane

Dodaj komentarz

strzegom  |   policja  |   112  |   narkotyki  |   hodowla  |   handel  |  

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Pijane za kierownicą...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij