Menu

Nie mieli prawa jazdy, ale wsiedli za kierownicę

Policja zatrzymała dwóch kierowców, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę. Jeden z przestępców drogowych dodatkowo znajdował się pod wpływem alkoholu. Teraz mężczyźni w wieku 29 i 44 lat staną przed sądem. 

Nie mieli prawa jazdy, ale wsiedli za kierownicę
Jeden z patroli ruchu drogowego pełnił gościnną służbę na terenie powiatu kamiennogórskiego. Policjanci postanowili sprawdzić uprawnienia przejeżdżającego przez ul. Główną w Marciszowie. Mundurowi ustalili, że 44-latek ma obowiązujący do 2027 roku zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi wydany przez jeleniogórski sąd. W dalszą drogę więc nie pojechał.
 
Dzisia inni funkcjonariusze ruchu drogowego pełnili służbę w rejonie dzielnicy Sobięcin, gdzie na ul. Krzywej zauważyli znanego im mężczyznę, który nie powinien siedzieć za kierownicą samochodu osobowego. Podczas przeprowadzonej przez policjantów kontroli drogowej mundurowi potwierdzili, że 29-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc decyzją sądu ma już dwa obowiązujące zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Okazało się również, że mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 0,2 promila tej substancji. I jego podroż pojazdem w tym momencie się zakończyła.
 
 
Za popełnione przestępstwa drogowe obu mężczyznom, a jednemu dodatkowo za jazdę pojazdem po użyciu alkoholu – co jest wykroczeniem, grozi 5 lat więzienia, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

policja  |   walbrzych  |   informacje  |   wydarzenia  |   news  |   112  |   997  |   interwencja  |   kamienna  |   gora  |  

Wałbrzych (Waldenburg) na filmie z 1929 roku. Prawdziwy unikat

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij