Menu

Agnieszka Kołacz-Leszczyńska najbliżej Senatu

- Zrozumieliśmy, że nie chcemy tak żyć. Nie chcemy żyć w państwie PiS - mówi Agnieszka Kołacz-Leszczynska.  Wszystko wskazuje na to, zż będzie to kolejna kandencja w Senacie dla Kołacz-Leszczyńskiej (Pakiet Senacki). Na drugim miejscu Renata Wierzbicka z Prawa i Sprawiedliwości - to wyniki z 37,75% komisji wyborczych. 

Agnieszka Kołacz-Leszczyńska najbliżej Senatu

Według danych z godziny 9:30 przeliczono głosy z 45 884 kart do z 94 na 249 obwodów głosowania (37,75%). Obecnie wyniki prezentują się następująco:

 

 

Agnieszka Kołacz-Leszczyńska (Pakt Senacki, Koalicja Obywatelska) zdobyła 57,64% (25 809 głosów). Renata Wierzbicka (Prawo i Sprawiedliwość) - 32,56% (14 577 głosów), Piotr Ludkowski (Konfederacja) - 9,8% (4 388 głosów).

Wśród policzonych kart znalazło się 1 086 kart nieważnych.

- To, co daje mi siłę, to że głosujący stali do 3 nad ranem stali w kolejkach. Nasza solidarność, że nie odpuszczamy. To jest dla mnie najcudniejsze — mówi Agnieszka Kołacz-Leszczynska. - Prawie 73 procent frekwencji. Zrozumieliśmy, że nie chcemy tak żyć. Nie chcemy żyć w państwie PiS. I to jest sygnał, równie dla prezydenta, żeby się wahał, komu ma powierzyć misję tworzenia. Żeby nie zrobił błędu (…) bo jeśli zdecyduje się na powierzenie tworzenie rządu Morawieckiemu, to może być niebezpiecznie. (…) Wierze, że okaże się prawdziwym prezydentem, i tak jak mówił, że słucha głosu Polaków — to tak zrobi i powierzy misję tworzenia rządu Koalicji Obywatelskiej. To jest dla mnie najważniejsze.

Według badań Exit Pool dla OGB, Pakt Senacki moze liczyc na 45 mandatów, PiS na 14 a w 41 przypadkach nie ma rozstrzygnięcia adm
foto: walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Mundi ???????? (17 października 2023 8:25)
Polscy wybrali land niemiecki
koko (17 października 2023 2:44)
Ale ludzie to imbecyle.Toż to zwykły ślizgacz polityczny.
Gosc (17 października 2023 1:08)
Jaka stara , brzydka gruba baba sie z niej zrobiła... i jeszcze nic nie robi.
Karol (17 października 2023 1:01)
Serio ??? Leszczynska??? Klapki macie czy co? Ten totalny pasozyt znow na garnuszku panstwa? To po to staliscie w tych kilejkach .....
Jolka (16 października 2023 23:59)
Cytuję użytkownika: bezpartyjna ale ....
renia wierzbicka porażka.
a kołacz to nie?????? masakra, podawaczka papieru Grodzkiemu, żenada!!!! :-[[
Jak w Świecie w-g Kiepskich (16 października 2023 23:37)
HAŃBA!!!
gohciu (16 października 2023 23:21)
Cytuję użytkownika: Wiki
Kołacz Leszczyńska to totalne zero oprócz lansu nic przez 4 lata nic nie zrobiła.Kolejna Mrzyglocka,takie same dno.Czas pogonić to .Won zenada że ktoś jeszcze na to coś glosuje
Dokładnie - głosowałem na poz.2, na drugiej liście Trzecia Droga.
Zenada (16 października 2023 21:09)
Dwa pasożyty komentują.
bezpartyjna ale .... (16 października 2023 19:39)
renia wierzbicka porażka.
OtoJa (16 października 2023 18:21)
Liczba ludności USA to 331 milionów, Izba Reprezentantów składa się z 435 osób a Senat ze 100 osób. To po co u nas was tylu? I jeszcze zawsze wybór nie za kimś tylko przeciw komuś bo te same osoby przyzwyczajone do miłego życia kręcą się na wyborczej karuzeli.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Mirosław Lubiński startuje do Sejmiku z 9. miejsca

Gość Dnia - Stanisław Jurcewicz

Gość Dnia - Jacek Iwancz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij