Menu

Żonkilowe Pola Nadziei

Czterystu wolontariuszy wzięło udział w jesiennym sadzeniu żonkili na terenie wałbrzyskiego Hospicjum. Grono przyjaciół placówki stale się powiększa i przyjeżdża tu młodzież z całego regionu.

Żonkilowe Pola Nadziei
Tradycja sadzenia żonkili ma już tak wiele lat, że mało kto pamięta kiedy się to zaczęło. Wszyscy natomiast pamiętają, że w październiku wolontariusze spotykają się przy Hospicjum i w przyjaznej atmosferze biorą się za prace ogrodnicze.
 
- Jak co roku spotykamy się tutaj w paźdznierniku z wolontariuszami z miasta Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Dołączyły do nas szkoły z Walimia, Jugowic, Kamiennej Góry, Krzeszowa czy Szarocina. To jest niesamowite, bo mamy tutaj praktycznie czterystu wolontariuszy. Dzielimy się dobrem i widzimy co się dzieje. Sadzimy żonkile, bo żonkil jest wyjątkowym kwiatem, to symbol nadziei dla osób chorych, cierpiących i ich rodzin. To takie światełko w tunelu, które mówi, że warto pomagać. Młodzi ludzie uczą się empatii i ja się cieszę, że ich przybywa, a nie ubywa - mówi Renata Wierzbicka, prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu.
 
 
Żonkilowe Pola Nadziei rosną nie tylko przy siedzibie Hospicjum. Akcja zatacza coraz szersze kręgi.
 
- Jutro sadzimy u Sióstr Niepokalanek, sadziliśmy już w Zakładach Koksowniczych Victoria, w Krzeszowie, w Ludwikowicach Kłodzkich. Proszę zobaczyć jak bardzo się to dobro rozsiewa - wymienia Renata Wierzbicka.
 
 
 
Wolontariusze, którzy sadzą kwiaty to najczęściej te same osoby, które później biorą udział w Żonkilowej Kweście. Kolejna edycja zaplanowana jest na wiosnę a już dziś możemy zobaczyć efekty poprzedniej.
 
- Jak informujemy na naszym bilboardzie, zebraliśmy ponad 200 tysięcy złotych. Połową tej kwoty wsparliśmy nieuleczalnie chore dzieci, które też są pod naszą opieką i rehabilitowane w domu. Z drugiej części zakupiliśmy łóżka, materace. Znajdą się w wyremontowanej sali, która w całości będzie wyposażona z Żonkilowej Kwesty - podsumowuje Renata Wierzbicka.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21

Komentarze

Mysliciel (18 października 2023 14:41)
Cytuję użytkownika: ab
Pani RW to już nie wie ile srok za ogon złapać, dla wielu start tej Pani w wyborach spaliło ją jako tę "żonkilową istotę" niosącą pomoc...
Pani RW tak mocno zaangażowana w kampanię wyborczą zapomniała powiadomić wszystkie szkoły. Nie ładnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ab (18 października 2023 11:18)
Pani RW to już nie wie ile srok za ogon złapać, dla wielu start tej Pani w wyborach spaliło ją jako tę "żonkilową istotę" niosącą pomoc...
Taaak... (18 października 2023 6:52)
"Tradycja sadzenia żonkili ma już tak wiele lat, że mało kto pamięta kiedy się to zaczęło" - no to, może dowiedzmy się kiedy, i od kogo! Dowiemy się? Bo po takim wprowadzeniu...
w.....ny (18 października 2023 6:32)
OJ TĘPY NARODZIE!!!!! ŻYDZI TRIUMFUJĄ UDANĄ OPERACJĘ BEZPIECZNEJ EWAKUACJI Z IZRAELA DO NIEBIAŃSKIEJ JEROZOLIMY I POLIN ŻONKIL JEST ICH SYMBOLEM JEST TOKSYCZNY DLA WSZYSTKICH ROŚLIN W ICH OTOCZENIU TAK JAK ŻYDZI DLA LUDZI.OBUDŻCIE SIĘ!!!!!!!!!!
***** *** (17 października 2023 22:14)
No PiSiory dlaczego nie kwiczycie, że niedoszła Senator wykorzystuje dzieci. Dlaczego dzieci nie były w tym czasie w szkole itd. Jak UM organizuje podobne akcje to prawacy dostają spazmy, a teraz cisza?

Dodaj komentarz

Przekaż 1,5 % podatku dla wałbrzyskiego Hospicjum

Głuszyca zebrała ok 29 tys. dla WOŚP

Ponad 64 tysiące zł z Boguszowa-Gorc dla WOŚP

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij