Menu

Siedmioro poszukiwanych w rękach policji

Siedem poszukiwanych osób zostało zatrzymane przez policję. Mieli na koncie m.in kradzieże, niepłacenie alimentów i kierowanie gróźb. 

Siedmioro poszukiwanych w  rękach policji
Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywały się dwie kobiety i pięciu mężczyzn. Sześcioro poszukiwanych już trafiło do aresztu.
 
Policjanci przeprowadzili kontrolę drogową na ul. Armii Krajowej. 56-letnia kobieta przekroczyła prędkość o 18 km/h. Otrzymała mandat w kwocie 200 zł i 3 punkty karne. Przy okazji wyszło na jaw, że kobieta jest poszukiwana za kradzieże przez warszawską prokuraturę. Została zwolniona.
 
Drugi z poszukiwanych wpadł praktycznie w tym samym czasie w ręce policjantów w miejscu zamieszkania przy ul. Orkana. 38-letni wałbrzyszanin był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu ponieważ został skazany na cztery miesiące więzienia za niepłacenie alimentów. Mężczyzna trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do wyznaczonego zakładu karnego.
 
Tego samego dnia  policjanci z  Boguszowa-Gorc udali się na interwencję domową na ul. Wyspiańskiego w tej miejscowości, gdzie  zatrzymali 38-latkę. Okazało się, że kobieta była poszukiwana, gdyż wcześniej została skazana przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za znieważenie funkcjonariusza publicznego. Boguszowianka noc spędziła w policyjnej izbie zatrzymań, a w sobotę przewieziona została do Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu, gdzie spędzi najbliższe cztery miesiące.
 
W sobotni wieczór policjanci z Głuszycy  udali się natomiast na teren jednej z posesji przy ul. Lipowej w Grzmiącej, gdzie zatrzymali 46-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna na podstawie kilku wyroków Sądu Rejonowego w Wałbrzychu również miał trafić za kraty więzienia łącznie na rok i dziewięć miesięcy.
 
 
Okazało się, że wcześniej został skazany za kradzież z włamaniem, kradzież dokumentów, kierowanie gróźb karalnych, a także niepłacenie alimentów. Mężczyzna weekend spędził w jednej z cel w wałbrzyskiej komendzie, a w poniedziałek trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do wyznaczonego więzienia.
 
W poniedziałek o poranku wałbrzyscy policjanci udali się do jednego z mieszkań przy ul. Armii Krajowej, gdzie w ich ręce wpadł 41-latek. Mężczyzna  miał odsiadywać wyrok pięciu miesięcywięzienia  za wcześniejsze kierowanie gróźb karalnych i znieważenie pracownika ośrodka pomocy społecznej. Wałbrzyszanin jeszcze przed południem trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy i czekać będzie teraz na przewiezienie do wyznaczonego więzienia.
 
Tego samego dnia Policjanci odwiedzili ul. Parkową w Czarnym Borze, gdzie na terenie jednej z posesji zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu trzebnickiego. Mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Zielonej Górze w związku z handlem narkotykami. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Mundurowi przewieźli go do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie.
 
Ostatni z zatrzymanych wpadł w ręce tych samych policjantów blisko cztery godziny później przy ul. 1 maja w Boguszowie-Gorcach. W tym przypadku 34-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za kierowanie gróźb karalnych  i teraz w zakładzie karnym spędzi 105 dni. Mężczyzna dzisiaj trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do wyznaczonego zakładu karnego na terenie kraju.
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Radek (18 października 2023 11:03)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tu jest pełno przestępców. W Niemczech od października zeszłego roku minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się and tym zastanowić.
Michał (18 października 2023 8:00)
Cytuję użytkownika: Moherowy Pisior
Wyłapywać jak najwięcej pisiorków. Stop złodziejstwu.
Nie ma tyle miejsc w pierdlu dla nich
Moherowy Pisior (17 października 2023 21:06)
Wyłapywać jak najwięcej pisiorków. Stop złodziejstwu.

Dodaj komentarz

poszukiwani  |   walbrzych  |   boguszow  |   gorce  |   112  |   997  |   informacje  |  

Na tropie zaginionego Choleryka z Zamku Książ

Wałbrzych (Waldenburg) na filmie z 1929 roku. Prawdziwy unikat

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij