Menu

Guzik nie sztuka? Wystawa w Bibliotece Pod Atlantami

W Bibliotece Pod Atlantami możemy zobaczyć wystawę prac Liliany Gronuś. Jej prace są wykonane z guzików, które są przyszywane do płótna. 

Guzik nie sztuka? Wystawa w Bibliotece Pod Atlantami
Wystawa powstała z  okazji 20 lat działalności artystki. Wystawę można oglądać do 17 listopada w bibliotecznym atrium na parterze.
 
Liliana Gronuś jest mieszkanką Wałbrzycha. Za sprawą swojej sztuki trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa. 
 
 
Pani Liliana Gronuś to kobieta wielu talentów - technik ceramik, poetka należąca do Stowarzyszenia Autorów Polskich, a także do polsko - czeskiej grupy poetów pogranicza. Jej wiersze ukazały się min. w zbiorach poetyckich i tłumaczone były na język czeski. Autorka bajek dla dzieci, współautorka "Baśniowego Wałbrzycha".
 
 
- Pani Liliana jest jedyną osobą na świecie, która tworzy obrazy z guzików, wymyśliła własną, oryginalną formę artystycznego wyrazu. Obecnie pracuje nad "Guzikową kapelą". Dotychczas na 48 obrazach ręcznie przyszyła ponad 80 000 guzików. Swój wyczyn postanowiła zgłosić do Światowej Księgi Rekordów GUINNESSA Obecnie trwają czynności związane z wpisem do Księgi.

Jednak największą pasją Pani Liliany jest malowanie guzikami. Jej obrazy tworzą ręcznie przyszyte, z wielką wyobraźnią i precyzją, do płótna guziki. Pierwszy powstał cykl zatytułowany "Guzikowa orkiestra" składający się z 13 obrazów. Początkowo swoje prace prezentowała podczas wieczorków poetyckich na spotkaniach z kuracjuszami w Domu Zdrojowym w Szczawnie - Zdroju. - czytamy na stronie www.guinness.walbrzych.pl

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

guziki  |   wystawa  |   prac  |   biblioteka  |   pod  |   atlantami  |   prace  |   obrazy  |   informacje  |   wydarzenia  |   wtv  |   w24  |  

Duży projekt szkoleniowy wałbrzyskiej Akademii i Dolnośląskich...

Koncert: Piwnica pod Baranami

Wystawa temperówek w Boguszowie-Gorcach (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij