Menu

Nie każdy był na Chełmcu. Chociaż jest tuż obok

Nie ma wałbrzyszanina, który nie widziałby góry Chełmiec, ale nie wszyscy byli na jego szczycie. Są też inne miejsca, których nigdy nie odwiedzili. 

Nie każdy był na Chełmcu. Chociaż jest tuż obok

Chełmiec nie znajduje się w granicach Wałbrzycha, bo formalnie masyw jest największym szczytem Szczawna-Zdroju, ale z pewnością kojarzy się z naszym miastem. Zaraz za Borową, która jest od niego wyższa o 3 metry jest w czołowce Gór Wałbrzyskich. 

Spytaliśmy czytelników o to ile razy byli na szczycie Chełmca. Niektórzy wchodzą na niego kilka razy w tygodniu, a niektórzy nie byli nigdy. Mimo, że mieszkają całe życie w Wałbrzychu. 

Oto niektóre z komentarzy

- Oj ciężko zliczyć. Raz rowerem też.Jeszcze mnie nie było w Starej Kopalni, ale to kwestia czasu. Górki w większości już zdobyte okoliczne.
 
- Nie jestem w stanie zliczyć ile razy byłem na Chełmcu i pokonałem każdy szlak i te nie oznakowane trasy. Polecam zacząć trasę od Boguszowa i zejść na Wałbrzych.
 
- Mieszkam w Wałbrzychu od niedawna i byłam prawie wszędzie. Na Chełmcu byłam z trzy tygodnie temu i trochę się zawiodłam.
 
- A jakoś z 10 razy juz . Ale nigdy nie byłam w Palmiarni.
 
 
- Nie byłam nigdy w Harcówce i na Mauzoleum mimo że jestem po sześćdziesiątce.
 
- Byłam na Chełmcu jako dziecko gdzieś w roku 1958 a 1961. Byłam w tym czasie w Domu Dziecka na Białym Kamieniu pod Chelmcem! Niestety niewiele z tego pamiętam
 
- Ja nie byłam na Chełmcu, a 15 lat mieszkałam obok.
 
- Nigdy. Za to wybieram się już do kilku lat. 

Wszystkie komentarze znajdziesz tutaj

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Radek (22 października 2023 12:09)
Ludzie wyjeżdżajcie z tego miasta. Tu oprócz przyrody niewiele jest. W Niemczech od października minimalna pensja krajowa po przeliczeniu na polskie wynosi 9000 PLN bez potrąceń. Praca jest w różnych branżach. Uczcie się chociaż fundamentalnych podstaw języka. A nawet dla osób bez znajomości języka jest praca. Warto się and tym zastanowić.
MARDOR (20 października 2023 12:40)
Byłam wiele razy, od każdej strony, ale ... Była nadzieja na herbatkę, ciastko w kawiarence i guzik ! A to wielkie domiszcze, zabrane zresztą dawno temu turystom jednak funkcjonuje, wszystko co potrzeba ma.
koni2305 (20 października 2023 10:25)
Od 30 już lat mieszkam na ulicy Ludowej, nigdy na Chełmcu nie byłem. Trzy razy za to byłem na Śnieżce.
Goldmann,, (20 października 2023 9:02)
,,na szczycie oprócz krzyża,wiaty ,i ogniska nie ma nic,, Kawiarenka zamknięta,, więc grzanie tylko przy ognisku ,,ZENADA,, dać pensje osobie prowadzonej kawiarenkę i będzie wszystko ok,,,
Heniutek (20 października 2023 6:33)
Ci co nie byli boją się krzyża. Tylko wierzący tam chodzą.
Pani od polskiego (19 października 2023 23:35)
Drogie redakcyjne dzieci ! Na pytanie odpowiadamy. Komentarz to coś zupełnie z innej beczki.
Tadek (19 października 2023 21:36)
Sama jestesmasakra
Żaneta (19 października 2023 20:55)
Bo Chełmiec jest słaby i luserski ani Maca ani nawet jakiejś maszyny z jedzeniem. Masakra

Dodaj komentarz

chelmiec  |   walbrzych  |   gora  |   szczawno  |   zdroj  |   szczyt  |   wycieczka  |   ciekawostki  |   sonda  |   mieszkancy  |   walbrzych  |   informacje  |  

Prezydent Szełemej: ''Wałbrzych miastem bez korków''

Wałbrzyszanka Maja Karteczka z nową piosenką ''Schron''

Koncert: Piwnica pod Baranami

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij