Menu

Karol Okrasa w Książu: jak się dobrze przypali, to jest bardzo ok

O przypalaniu potraw, o tym, czym jest kuchnia i o wielu innych, nie tylko kulinarnych kwestiach, opowiadał Karol Okrasa podczas spotkania w Zamku Książ. 

Karol Okrasa w Książu: jak się dobrze przypali, to jest bardzo ok
Przed spotkaniem z mieszkańcami Karol Okrasa zwiedził Zamek Książ. Oczywiście nie mógł pominąć znajdującej na piątym piętrze zamkowej kuchni.
 
- Ktoś, kto zbudował kuchnie na piątym piętrze... to jest duża fantazja. Skoro taką mieli fantazję, to wyobraźcie sobie, co musieli robić w kuchni — śmiał się Karol Okrasa — Ja za każdym razem, gdy podchodzę do gotowania, to mam wrażenie, że ja jestem ułomny, aż za prosty, za banalny. Później patrzę na to i dochodzę do wniosku, że wręcz przeciwnie, że jest to przekombinowane. I dlatego tak szukam... W mojej kuchni chodzi o to, że cały czas szukam i najfajniejsze jest to, że nie wiem czego. I mam nadaje, że tego nie znajdę, bo szukanie jest fajniejsze niż konsumpcja.
 
 
 
Czym jest polska kuchnia dla Karola Okrasy ?

- To jest aromat, produkt, zapach, smak. To nie jest danie. Nienawidzę rozpatrywać przez pryzmat dań, bo dań jest kilka, to jest zamknięty zbiór. Jak weźmiemy kilka produktów, to możemy ten zbiór rozszerzać w nieskończoność. 

Podczas spotkania nie zabrakło też historii o przypalaniu potraw.
 
- Jak się dobrze przypali, to jest bardzo ok — mówił Karol Okrasa. O co chodziło Karolowi i o tym, jak jego żona przypaliła potrawę na egzaminie zawodowym w Szkole Gastronomicznej, obejrzycie w filmach poniżej.


pos
foto: pos
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23
Zdjęcie 24
Zdjęcie 25

Komentarze

Zasada (24 października 2023 21:58)
Były żabie udka?
G (23 października 2023 11:56)
Cytuję użytkownika: T.
Ciekawy pokaz i bardzo pyszne potrawy przygotował. Pan Karol to bardzo ciekawa i postać, jest bardzo inteligentny i posiada dużą wiedzę. A przy tym jest bardzo skromny i miły. Po zakończeniu pokazu cierpliwie i chętnie pozował do zdjęć i odpowiadał na pytania. Brawo panie Karolu, więcej takich ludzi.
Nic do niego nie mam a może i nawet i lubię- ale, że danie to nie danie a produkt a kilka produktów to już nie danie- tylko zbiór i to zamknięty.... Oj Panie - nadmiar Ego bo wyszedł po prostu bigos. A bigos to po prostu danie składające się jak każde danie z kilku składników. Bo bez różnorodności w tym przypraw to nie wyjdzie danie a raczej MELASA. A, że na żądanie raz można to niech już będzie, że danie to już nie danie. Ja dzisiaj ugotuję - tak po prostu- obiad z dwóch dań.
T. (23 października 2023 6:44)
Ciekawy pokaz i bardzo pyszne potrawy przygotował. Pan Karol to bardzo ciekawa i postać, jest bardzo inteligentny i posiada dużą wiedzę. A przy tym jest bardzo skromny i miły. Po zakończeniu pokazu cierpliwie i chętnie pozował do zdjęć i odpowiadał na pytania. Brawo panie Karolu, więcej takich ludzi.
Ewelina (22 października 2023 22:20)
Oj ludzie ci ,wszyscy hejterzy i narzekający na wszystkie imprezy proponuje lustro i bilet w jedną stronę na bezludną wyspę, żeby nikt was nie słuchał i nic nie czytał co bredzicie,szerokiej drogi
Fiona (22 października 2023 10:27)
Cytuję użytkownika: Felek
Festyniary były w duecie ,czy tercecie?
W kwartecie, bo dołączyła wielka przegrana bezpartyjna renia wierzbicka.
Felek (22 października 2023 8:47)
Festyniary były w duecie ,czy tercecie?
G (22 października 2023 6:30)
To gotowanie czy gadanie. Dla mnie to p.. jak potrzaskany.
Niewolnictwa lat zamowych (22 października 2023 1:25)
Kuchnia ma 5 piętrze.nie widzę problemu.stado niewolników nazywanych parobkami czy jak tam wolisz oralo na księcia i jego świtę. Dziś nazywamy to wyzyskiem pracodawcy.tzw za miskę ryżu. Gdzieś tam w tym syfie zamkowym działała tzw Daisy. Dziś wniesiona na piedestały jak i rodzina tych hohencostamkóf. Nie wiem z jakiego powodu.tzn Rozumiem zamek Książ. Bo to atrakcją i historia jest. Reszta pozostanie milczeniem.
Kociolek (21 października 2023 22:58)
Trzeba byc mistrzem kuchni aby gotowac z blatem roboczym prawie na poziomie kolan

Dodaj komentarz

Karol Okrasa  |   Zamek Książ  |   gotowanie  |  

Bajkowo i bajecznie w Zamku Książ

Lichota i Dancewicz oprowadzają po Książu

Pobudka Górnika w II połowie (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij