Menu

Formy z Kristoffa nadal pracują

Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA robi dobry użytek z form ceramicznych odkupionych od likwidowanej Fabryki Porcelany Kristoff. W Zamku Książ odbyły się warsztaty, podczas których uczestnicy ręcznie ozdabiali figurki wykonane właśnie z tych form.

Formy z Kristoffa nadal pracują

We wrześniu br. Zamek Książ odkupił około 80 wzorów figurek, które dawniej produkowane były w Fabryce Porcelany Kristoff. Formy trafiły pod opiekę Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA, która uruchomiła moce produkcyjne Centrum Ceramiki Unikatowej i w efekcie niemal zapomniane figurki znów ujrzały światło dzienne. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami posłużyły jako materiał do warsztatów ceramicznych.

- W tę sobotę odbyły się bezpłatne warsztaty artystyczne z porcelaną we współpracy z Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA. Warsztat zdobniczy polegał na zdobieniu farbami porcelanowych figurek. Porcelanowe figurki powstały z form zakupionych przez Zamek Ksiaż od Porcelany Kristoff. Serdecznie dziękujemy Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA  za zaangażowanie i przeprowadzone zajęcia - czytamy na FB Zamku Książ.

 

 

Tym razem uczestnicy warsztatów pracowali z figurkami żółwi. W zasobach CCU znajduje się obecnie wiele różnorodnych matryc w tym słynny "Chińczyk", do stworzenia którego potrzeba aż 24 matryc.

- Wszystkie formy, które mamy są do użycia w technice odlewniczej. To taka technologia, która jest w zasięgu naszego centrum. W tym momencie z Porcelany Krzysztof mamy 80 figurek porcelanowych. Posiadamy w tej chwili matryce gipsowe, które służą do stworzenia form roboczych, z których wykonać możemy wyroby porcelanowe i wypalić je w naszej pracowni CCU - mówi Piotr Micek, dyrektor Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA.

opr.plr
foto: użyczone / Zamek Książ / P. Wawrowski
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11

Komentarze

Ola (23 października 2023 17:01)
Może tak po Polsku... KRZYSZTOF

Dodaj komentarz

zamek książ  |   bwa  |   porcelana  |   ceramika  |   warsztaty  |  

Na tropie zaginionego Choleryka z Zamku Książ

Górnik wygrywa na wyjeździe

Pejzaże Jarosława Jaremy w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij