Menu

Będą kolejne remonty wałbrzyskich kamienic

Kamienice przy ul. Młynarskiej i Paderewskiego będą wyremontowane. Podpisano już umowę na przebudowę oraz termomodernizację budynków.
 
Będą kolejne remonty wałbrzyskich kamienic
Remont obejmie kamienice przy ul. Paderewskiego 19 oraz Młynarskiej 25 i 26. Łącznie powstanie 28 mieszkań.
 
Wykonawcą będzie wałbrzyska firma GRUPA TWS. Środki na remont pochodzą z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.
 
Zarówno w budynkach przy ul. Młynarskiej, jak i Paderewskiego odbędzie się kompleksowy remont. Wymienione zostanie niemal wszystko od piwnicy po dach. Budynki będą ogrzewane pompami ciepła. W budynku przy ul. Paderewskiego będzie winda. 
 
- Budynek ten, jak większość starych budynków w Wałbrzychu jest w słabym stanie technicznym. Wymaga właściwie kompletnego remontu. Łącznie z wymianą dachu, stolarki okiennej, stropów, ścianek działowych, a nawet zasypania części piwnicy. - mówi prezes Grupy TWS Wieńczysław Smukowski. 
 
 
 
Koszt remontu budynków przy ul. Młynarskiej ponad  5,6 mln zł. Na oddanie do użytku wykonawca ma 16 miesięcy. 
 
Koszt remontu budynku przy ul. Paderewskiego 19 to niecałe 5 mln zł. Na oddanie do użytku wykonawca ma 15 miesięcy. 
 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Bubu. (25 października 2023 12:38)
A co z Pocztową 5 , bo ponoć 2 l temu była kasa z UE ?
Iwona Paruszewska Piróg (25 października 2023 11:56)
A co z budynkiem przy 11-goListopada 58????od 15-stu lat czekamy!!!!
Andrzej (25 października 2023 9:07)
A co z lewacja Wysockiego 4 obiecali i nic
WOJ (25 października 2023 6:01)
Prokurator albo psychiatra
Ananiasz Steinvelberg (24 października 2023 22:59)
Goje myślą że to dla nich... Kamienice są remontowane i dostaniemy je z powrotem My! Żydzi! Młynarska graniczy z Ul. Św. Jadwigi gdzie w 1938 spłonęła nasza Synagoga, nową mamy tuż obok na Mickiewicza. A Wy Goje nic nie zrobicie, odnowione kamienice wrócą w nasze ręce!
Jerzy Jacek Pilchowski (24 października 2023 19:37)
Jak się podzieli10,600,000 złotych przez 28 mieszkań to wychodzi 378,000 złotych za jedno mieszkanie. Ciekawy jestem jak duże są te mieszkania - ile zapłacone zostanie za metr kwadratowy. - Jak ten program remontowania zabytków będzie się rozwijał to dowiemy się niedługo, że Wałbrzych stanie się "Perłą Renesansu".
zdziwiony (24 października 2023 18:43)
Jaka wałbrzyska? GRUPA TWS SP. Z O.O. Siedziba spółki 52-232 Wrocław, ul. Grota-Roweckiego 81 NIP: 8862961173, REGON: 021430900, KRS: 0000931039

Dodaj komentarz

remont  |   kamienic  |   srodki  |   pieniadze  |   mlynarska  |   paderewskiego  |   srodmiescie  |   nowe  |   miasto  |   rewitalizacja  |  

Prezydent zapowiada remont dróg

Postęp prac przy ul. Kościelnej (FOTO)

Wielka rewitalizacja ul. Beethovena

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij