Menu

Stary Zdrój: Okradli 92-latkę na 20 tys. zł

92-letnia kobieta mieszkająca na Starym Zdroju została oszukana tzw. metodą na wnuczka. Straciła 20 tys. zł. Tego typu kradzieże wciąż się zdarzają mimo apeli policji. 

Stary Zdrój: Okradli 92-latkę na 20 tys. zł

Mężczyzna, który przyszedł do seniorki twierdził, że jest policjantem, a zgromadzone przez nią pieniądze są zagrożone. Niestety nieświadoma wałbrzyszanka dała się nabrać, wypłaciła w banku 20 tys. zł i ostatecznie kiedy wyszła na ulice została okradziona, tracąc swoje oszczędności. Niestety dopiero po późniejszej rozmowie z członkami rodziny postanowiła zgłosić sprawę policjantom .

 
- Informujmy osoby starsze, aby nie wypłacały gotówki, jeżeli mają jakiekolwiek podejrzenie, że pod drugiej stronie słuchawki mogą kryć się oszuści,
Tylko świadomość w jaki sposób działają sprawcy, może uchronić osoby starsze przed utratą swoich oszczędności.
 
 
Nie zostawiajmy starszych osób samych z tym problem. Rozmawiajmy na tego typu tematy i informujmy ich o podobnych sytuacjach, o których wcześniej słyszeliśmy lub czytaliśmy.
 
Oszuści są bezwzględni, dlatego bardzo ważne, aby przy każdym tego typu podejrzanym telefonie od razu zgłosić zaistniałą sytuację pod numer alarmowy 112 i zastosować się do poleceń dyżurnego jednostki. - informuje policja

red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Tyl (25 października 2023 9:16)
Cytuję użytkownika: yyyy
A później takie głosują na pis
Moze dzięki Pisowni zaoszczedzila sobie pieniądze.POjomancy nie dadzą nic.Upodla naród,znowu będą śmiać się z ludzi starszczych ,nazywając ," mocherowymi beretami.Tez może doczekasz starości.Karma wraca ,prostaku.
Podzamczanin (24 października 2023 22:49)
Cytuję użytkownika: godo
Cytuję użytkownika: yyyy
A później takie głosują na pis
Uważasz więc że ten który okradł 92 latkę głosującą na PiS był z PO czy z trzeciej nogi?
On był 13 dzielnicy.
godo (24 października 2023 22:17)
Cytuję użytkownika: yyyy
A później takie głosują na pis
Uważasz więc że ten który okradł 92 latkę głosującą na PiS był z PO czy z trzeciej nogi?
yyyy (24 października 2023 21:33)
A później takie głosują na pis
Robert (24 października 2023 20:54)
k***a jakbym złapał na gorąco łapy bym ujebal śmieć bez honoru byz po wodzie chodził i napić się niemogl tfu

Dodaj komentarz

90latka  |   pieniadze  |   oszustwo  |   wyludzenie  |   112  |   997  |   interwencja  |   policja  |   wiadomosci  |   walbrzych24com  |   telewizja  |   walbrzych  |   news  |  

Wałbrzych: pocisk koło warszatatu samochodowego

Zaginiony w górach 12-latek odnaleziony

Pijane za kierownicą...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij