Menu

Dzieci zwiedziły wałbrzyską komendę

Uczniowie klas VI i VII z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedzili Komendę Miejską Policji. Dzieci miały okazję chociaż na chwilę zostać policjantami i dowiedziały się czym dla funkcjonariuszy jest codzienna służba. Ponadto zapoznały się ze sprzętem będącym na wyposażeniu jednostki.

Dzieci zwiedziły wałbrzyską komendę
 Podczas spotkania funkcjonariusze opowiedzieli o specyfice pracy w wydziale prewencji oraz omówili czym dokładnie zajmują się na co dzień policjanci ruchu drogowego.
 
Dzieci zobaczyły w jaki sposób policjanci przygotowują się do codziennej służby. W trakcie wycieczki uczniowie zobaczyli między innymi stanowisko dyżurnego oraz pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Dzieci wysłuchały również o tym, czym na co dzień zajmuje się technik kryminalistyki i z jakiego sprzętu korzysta.
 
 
 
Na koniec czekała na nich jeszcze jedna niespodzianka. Na placu przed komendą policjanci przygotowali dla dzieci radiowóz, do którego każde z nich mogło wsiąść. Atrakcją było też włączenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych w policyjnym samochodzie. Każde dziecko chciało również usiąść za kierownicą radiowozu i przymierzyć policyjną czapkę.
 
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Szach i mat (25 października 2023 9:08)
Niech się gówniarze przyzwyczajają..
Oni (25 października 2023 7:54)
Komendant powinien zrobić dzień otwarty komendy... bo to ostatnie dni przed emeryturą... https://www.onet.pl/informacje/onetwarszawa/tajna-odprawa-komendantow-wojewodzkich-policji-nieoficjalnie-padla-kontrowersyjna/hteptsh,79cfc278 I jak to ktoś napisał... Modlić się, żeby Giertych nie został prokuratorem generalnym... Oj będzie się działo.

Dodaj komentarz

policja  |   dzieci  |   komenda  |   wycieczka  |   zwiedzanie  |   sprzet  |   112  |   997  |  

Miała 2,5 promila. Wiozła autem 5-letnie dziecko

Oszuści nie odpuszczają - młody mężczyzna stracił ponad 50 tysięcy...

Wypadek na trasie Struga-Stare Bogaczowice. Kierowca w szpitalu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij