Menu

Skatował kota - zwierze ma połamane żebra i obrażenia wewnętrzne

Lekarze nie dawali mu szans, mówili: "jeśli przeżyje, to będzie cud". Skatowany przez 29-latka kot miał 13 połamanych żeber, odmę i inne obrażenia wewnętrzne. Policja zatrzymała już 29-latka, który skatował zwierzę.


 

Skatował kota -  zwierze ma połamane żebra i obrażenia wewnętrzne

Wszystko zaczęło się od interwencji pracowników świdnickiego schroniska dla zwierząt w asyście policji w jednym z mieszkań w Świebodzicach.  
 
Po przyjeździe na miejsce okazało się, że kot leżał w swojej kuwecie skulony. Pani, która była w tym mieszkaniu przekazała informację, że kota pobił jej partner, dodatkowo około dwa tygodnie temu połamał kotu żebra. Mężczyzny nie było na miejscu zdarzenia, a kobieta wróciła do domu i zastała kota w złym stanie.  - informują pracownicy schroniska. 

 

 

Po tygodniu udało się zatrzymać mężczyznę, który skatował kota. 29-latek prawdopodobnie jeszcze dziś usłyszy prokuratorskie zarzuty  (prokuratura postawiła mu na razie zaocznie zarzut  znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem).

Kot trafił do nas w stanie krytycznym i decydujemy się nagłośnić historię okrucieństwa wobec niewinnego stworzenia. Dlaczego dopiero teraz? Naprawdę nie wierzyliśmy, że w XXI wieku, kiedy tyle mówimy o empatii, prawach zwierząt, może dojść do takiego aktu bestialstwa. Potrzebowaliśmy potwierdzenia w wynikach badań, a poza tym priorytetem było życie kota, które wciąż wisi na włosku. - informują pracownicy schroniska. 

Na portalu ratujemyzwierzaki.pl ruszyła zbiórka dla Nunusia (kliknij TUTAJ).  adm
foto: Fundacja Mam Pomysł
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

DJ2023 (30 października 2023 6:38)
Cytuję użytkownika: Ksiądz Proboszcz
O co ten cyrk? O kota?
Dziś kot jutro jeden z członków twojej rodziny !!
Krzysiek (29 października 2023 9:57)
Taki ch.j skopał by trzymiesięczne dziecko bo płakało . Jeb.ny bohater znęcający się nad słabszymi . Wyrwać chwasta .
Ksiądz Proboszcz (28 października 2023 11:17)
O co ten cyrk? O kota?
PITER (27 października 2023 21:50)
Miejsce dla patologii - kamieniołom strzegomski !!!
Olga (27 października 2023 21:42)
Sku... kara za znęcanie się. Bezwzględna odsiadka. To samo dla laski- za nieudzielenie pomocy. Co za patologia.
Zoo (27 października 2023 20:11)
Cytuję użytkownika: Ewa
Cytuję użytkownika: Alicja
Na co czekała właścicielka kota przez dwa tygodnie!!!!!! Powinna tak samo dostać zarzuty znęcaniu się nad zwierzęciem ????????????
Czekała ,aż sam skończy życie.Patole.Para zwyrodnialcow,powinna ponieść taka sama kare.
Zaczęło jej przeszkadzać jak kotu nie stawał...-)
ala (27 października 2023 16:35)
Cytuję użytkownika: pp
typowa PO-wska milosc - mlody ewropejczyk> wolnosc i wolne sady na ktore glosuja wiezniowie
przestan juz szczuc - co tu ma po lub pis do tego, ze ktos jest pozbawiony empatii i sie zneca nad zwierzeciem?
Ewa (27 października 2023 13:00)
Cytuję użytkownika: Alicja
Na co czekała właścicielka kota przez dwa tygodnie!!!!!! Powinna tak samo dostać zarzuty znęcaniu się nad zwierzęciem ????????????
Czekała ,aż sam skończy życie.Patole.Para zwyrodnialcow,powinna ponieść taka sama kare.
Ovo (27 października 2023 12:59)
Proponuję go przekazać jako worek treningowy do klubu bokserskiego.Kara będzie adekwatna za uderzenie świętego zwierzęcia jakim jest kot.
W (27 października 2023 12:03)
KOCHAM KOTY - OPRAWCY DAĆ SUROWĄ NAUCZKĘ !!!
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

112  |   Świdnica  |   Świebodzice  |   schronisko dla zwierząt  |   112  |   prokuratura  |   policja  |  

Bajkowy, magiczny Zamek Książ. Zobacz jak jest ozdobiony

Będą pomagać bezdomnym w godnych warunkach

Co najcześciej zgłaszają wałbrzyszanie policji?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij