Menu

Pierwsze urodziny Europejki

Czas szybko leci. Równo rok temu otwarta została Obwodnica Zachodnia Wałbrzycha zwana Europejką.

Pierwsze urodziny Europejki

- Równo rok temu pierwsze samochody pojechały najpiękniejszą obwodnicą w Polsce! Całkowicie zmieniło to komunikacyjny układ miasta. Dzisiaj przejazd z Podzamcza do Śródmieścia trwa zaledwie kilka minut. Nie zapominajmy, że „Europejka” powstała dzięki gigantycznemu wsparciu funduszy europejskich (ponad 296 mln zł) - przypomniał na swoim Facebooku Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

 

 

Dzięki obwodnicy znacząco skrócił się przejazd przez Wałbrzych na osi północ-południe, zmniejszyły się korki na ul. Wrocławskiej. Uruchomiona została także nowa linia autobusowa EX, dzięki której szybko można dostać się z Podzamcza do centrum Wałbrzycha.

Często korzystacie z nowej drogi? Czy odczuwacie jej wpływ na wasze codzienne funkcjonowanie? Czekamy na wasze komentarze!

plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6

Komentarze

Pan kleks (2 listopada 2023 14:27)
A czy zwierzęta dalej ganiają po drodze bo siatek brak
dumbo (30 października 2023 13:09)
Ktoś tu super okreslił,,,,EKRANOWKA,,,
Sroczyński (29 października 2023 18:21)
Cytuję użytkownika: Roman 500 000
Srul nie robił jasełek na rondzie Tesco z tej okazji? Ponad połowa Piaskowej i tak musi jeździć wrocławską, bo srul w dupie miał lewoskręt w lewo, albo roztrwonił na jakiś idiotyczny bluszcz za całkiem spore pieniądze.
Ty sobie zmierz ciśnienie; jak nic,pęknie ci żyłka w dupie,przez twój idiotyzm.
Roman 500 000 (29 października 2023 17:53)
Srul nie robił jasełek na rondzie Tesco z tej okazji? Ponad połowa Piaskowej i tak musi jeździć wrocławską, bo srul w dupie miał lewoskręt w lewo, albo roztrwonił na jakiś idiotyczny bluszcz za całkiem spore pieniądze.
TWIMIĘ (29 października 2023 13:44)
Powinienem napisać coś innego, bardzo niekorzystnego dla tej "obwodnicy", ale na razie ograniczę się do tego: Na dziesięć moich przejazdów z okolic Centrum w okolice Szczawienka, 1 do 2 przejazdów wykonuję "obwodnicą" - ona "przerzuca tylko z punktu A do punktu B, po drodze "nic" nie ma.. Jeżeli jadę do Świdnicy i dalej zawsze wybieram Świdnicką i "Modliszówkę"..
Utylizator (29 października 2023 12:15)
Cytuję użytkownika: Goldmann
,,skraca czas przejazdu,,,,ale ciemno jak w tym narządzie gdzie biedronkowy wkłada smiesznemu albo odwrotnie,,,ZEnada ,że nie ma oświetlenia,,,,brak siatki żeby zwierzęta nie grasowały,,i do przesady ekranów,,dlatego EKRANOWKA,,,,a jedno oki wśród ślepców jest królem,,
Do ciebie,mam pytanie; Czy to nie ty aby jesteś i byłeś ;naczelnym krytykantem; tej NASZEJ OBWODNICY?Tak,tak;byłeś,jesteś i będziesz bęcwałem,który potrafi tylko pyskować !!
DJ2023 (29 października 2023 9:14)
Cytuję użytkownika: Bajka
Jeszcze otwarcie kibla. Tylko nie wiem gdzie i czy w ogóle powstanie
Do lasu jak zwierzęta !
Misiek (29 października 2023 8:54)
To jest doskonały pomnik niekompetencji rządzących tym miasteczkiem... Przez Wrocławską wciąż przejeżdża więcej aut jak "obwodnica", a sam ten drogopodobny twór ma co raz więcej uskoków, woda zalega po każdej ulewie, piasku nikt nie zamiata, zbocza się obsuwają ... Ale za to zima będzie odśnieżana non stop ... Tylko ona...
Marek (29 października 2023 7:54)
Cytuję użytkownika: Goldmann
,,skraca czas przejazdu,,,,ale ciemno jak w tym narządzie gdzie biedronkowy wkłada smiesznemu albo odwrotnie,,,ZEnada ,że nie ma oświetlenia,,,,brak siatki żeby zwierzęta nie grasowały,,i do przesady ekranów,,dlatego EKRANOWKA,,,,a jedno oki wśród ślepców jest królem,,
Proponuję abyś PiSowski kmiocie dzisiaj prosto po mszy św, podjechał na najbliższą stację Orlen zatankował swoje Daewoo paliwem po 5,99 zł/l i wówczas bedziesz może szczęśliwy i zamkniesz swoją zdradziecką mordę. Dlaczego wyborcy PiSu tak nie cierpią Polski i Polaków?
Lapacze (29 października 2023 1:05)
Cytuję użytkownika: Roman 500 000
Bubel zwany Europejką tylko przez srula. To nawet nie jest obwodnica, tylko ekranówka stulejka.Skopane rondo Tesco, brak wjazdu z Piaskowej, ekrany chroniące trawę i nieużytki, dziki biegające w poprzek, absurdalne ograniczenie do 70k./h i niewspółmierny jej koszt.W tym bluszczu.
Akurat tu się zgodzę.jechac tam 90 to już jest niezbyt bezpieczne. Mówię o zakrętach. Pozatym demony tylko czychaja na tych co 20 więcej ruszają z ronda z 40 bo szczawno przed 70 na obwodnicy.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

obwodnica  |   europejka  |   transport  |   komunikacja  |   rocznica  |  

Prezydent Szełemej: ''Wałbrzych miastem bez korków''

Bilet okresowy kupisz w aplikacji

Płatności smartfonem wracają do komunikacji miejskiej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij