Menu

Stówką przez Świdnicę

Świdniccy policjanci podczas prowadzenia pomiaru prędkości zatrzymali kolejnego kierującego który pędził przez Świdnicę znacznie szybciej niż pozwalają na to przepisy. 28-letni kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym, aż o 51 km/h.

Stówką przez Świdnicę
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy na ul. Esperantystów w Świdnicy  wykonywali pomiar prędkości. W tym miejscu prędkość dopuszczalna wynosi 50 km/h, ale jak się okazalo nie wszyscy kierowcy o tym pamiętają. Około godziny 19.00 mundurowi zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Ford, który jechał z prędkością 101 km/h. Sprawca tego wykroczenia drogowego przekroczył prędkość, aż o 51 km/h.
 
28-latek ukarany został mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych. Na miejscu policjanci zatrzymali także kierującemu prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.
 
 
- Każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego - przypomina mł. asp. Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.
 
opr.plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

*** (29 października 2023 22:15)
Wieczór, pusta, prosta droga, ale jakiś "geniusz" wymyślił, że wolno jechać tylko km/h !!! Do tego myślę, że wątpię, żeby antki policmajstry dysponowały pełnym nagraniem całego pomiaru !!! A te ich dalmierze geodezyjne pokazują, że nawet budynki się poruszają. Tym badziewiem można zmierzyć prędkość jednego pojazdu i przenieść ją na inny pojazd lub obiekt.
Jola (28 października 2023 15:10)
Nie samowite

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   świdnica  |   prędkość  |   drogówka  |   pirat drogowy  |  

Co najcześciej zgłaszają wałbrzyszanie policji?

Przed nami obfite opady śniegu. Będzie ślisko

Ukradł chemię, słodycze i kosmetyki

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij