Menu

Jelenia Góra: Wyłudziły dotacje na 1,5 mln zł

Dwie kobiety wspólnie wyłudziły fundusze unijne na co najmniej 1,5 mln euro. W tej sprawie łącznie przedstawiono im 12 zarzutów. Nielegalny proceder trwał około 5 lat. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą one przed sądem, a grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Jelenia Góra: Wyłudziły dotacje na 1,5 mln zł
Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie Prokuratorowi Okręgowemu w Jeleniej Górze zarzutów 64-letniej mieszkance powiatu lwóweckiego oraz 70-letniej mieszkance powiatu karkonoskiego, które podejrzane są o wyłudzenie dotacji unijnych.
 
Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzane pełniąc funkcje prezesa w dwóch różnych stowarzyszeniach, działając wspólnie i w porozumieniu, wielokrotnie posłużyły się dokumentami potwierdzającymi nieprawdę w celu wyłudzenia funduszy unijnych. W okresie od sierpnia 2016 roku do lutego 2021 roku wprowadziły w błąd przedstawicieli jednej w warszawskich fundacji, jako dysponentów środków unijnych, przedkładając poświadczające nieprawdę dokumenty związane z różnymi projektami, działając w ten sposób na szkodę Unii Europejskiej. W wymienionym okresie kobiety wyłudziły co najmniej 1,5 miliona euro. Prokurator Okręgowy w Jeleniej Górze w tej sprawie przedstawił im łącznie 12 zarzutów.
 
 
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy. Kobiety za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze na poczet przyszłych kar grzywien zabezpieczyli od podejrzanych majątek na ponad 4 miliony złotych.
 
opr.plr
foto: KMP w Jeleniej Górze
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Zygmunt (31 października 2023 21:08)
A czerwony z ich troje nie spłacił kredytu 2,8 mln i nic mu nie skonfiskowali ,debilskie sądy
Zmora (31 października 2023 18:53)
Fundacje, fundacyjki zupełnie jak w Wałbrzychu
Gienek (30 października 2023 13:36)
Cytuję użytkownika: Ojciec Tadeusz
Wina Tuska
Tak jest wina Donaldino ,tak kradli za jego rządów. Te " niezawisłe sady" umarzali sprawy.Pieniędzy nie było.Stare oszustki.Wstyd.
Zygmunt (30 października 2023 0:32)
Czy chodzi o Prywatne Centrum Kształcenia Kadr?
*** (29 października 2023 22:10)
W okresie od sierpnia 2016 roku do lutego 2021 roku wprowadziły w błąd przedstawicieli jednej w warszawskich fundacji, jako dysponentów środków unijnych. DLACZEGO NASZYMI PIENIĘDZMI (eurosodomia NIE MA ŻADNYCH SWOICH PIENIĘDZY !!!) dysponuje jakaś fundacyjka a nie rządowa lub międzysamorządowa wyspecjalizowana w takim działaniu instytucja ??? Przez PIĘĆ lat sprytne Panie wyciągnęły niezłą kasę. W tej sprawie za brak należytego nadzoru odpowiadać karnie powinny również osoby z tej fundacyjki !!!
Spec (29 października 2023 14:04)
Cytuję użytkownika: Krzysiek
Stare ku...wy. Powinno się je od razu na cmentarzu żywcem zakopać.
Żal dupę ściska bo się tobie złodzieju nie udało
Misiek+ (29 października 2023 11:29)
Redakcyjni debile ... To w końcu 1.5mln zł czy euro...
Ojciec Tadeusz (29 października 2023 11:22)
Wina Tuska

Dodaj komentarz

jelenia góra  |   policja  |   112  |   wyłudzenie  |   kradzież  |   fundusze unijne  |   po sąsiedzku  |  

Przed nami obfite opady śniegu. Będzie ślisko

Ukradł chemię, słodycze i kosmetyki

Nocne poszukiwania zaginionego mężczyzny

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij