Menu

Detektywistyczne Halloween w Starej Kopalni

Komplet uczestników otrzymał certyfikaty detektywów w Starej Kopalni. Wszystko przez Noc Detektywów – rodzinną zabawę dla dzieci, jaką zaproponowała Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA z okazji Halloween. 

Detektywistyczne Halloween w Starej Kopalni
Emocje, zabawa, nieco strachu i eksperymenty. To wszystko złożyło się w miniony piątkowy wieczór na halloweenowe animacje w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA oraz górniczych wyrobiskach Starej Kopalni. Noc Detektywów wyprzedała się do ostatniego miejsca bardzo szybko. Po udanych innych propozycjach w SOWIE – jak choćby Wyprawa w kosmos, teraz zaproponowano warsztaty połączone z zabawą dla adeptów na prawdziwych detektywów. 
 
 
Tym razem pod pretekstem zabawy z porcją strachu, najmłodsi mogli nabyć umiejętności spostrzegawczości, dociekania i rozwiązywania zadań. Była praca w laboratorium, łączenie dowodów przestępstwa, cenna wiedza o tym jak odczytać szyfry oraz jak pobrać odciski palców. Aby cennej wiedzy teoretycznej nabrać kształtów, uczestnicy w drugiej części zabawy przenieśli się w ciemną otchłań podziemnych kopalnianych korytarzy, aby nabrać umiejętności praktycznych. 
Przez tajniki detektywistycznych umiejętności uczestników przeprowadzili Pani Inspektor Sowa, Detektyw Zapytalska oraz Lisek Fuksik. 
 
 
W opuszczonych dawno przez górników podziemnych korytarzach kopalni, poszukiwano tropów, rozwiązywano zagadki, zmagano się z przeszkadzającymi duchami, aby rozwiązać zadanie i szczęśliwie wyjść na powierzchnię. Ku radości Inspektor Sowy i jej asystentów ogłoszono sukces! Wszyscy kandydaci na detektywów poradzili sobie śpiewająco ze swoimi zadaniami i od minionego piątku mogą pochwalić się certyfikatami detektywów. 
 
 
 
Kolejni chętni już dopytują o wolne miejsca na kolejne warsztaty więc Stara Kopalnia w Wałbrzychu zapowiada kolejne edycje zabawy. Zainteresowani dorośli, którzy chcą wysłać swoje dzieci na półtoragodzinne warsztaty powinni śledzić stronę internetową www.starakopalnia.pl, gdzie instytucja na bieżąco informuje o kolejnych swoich propozycjach. 
 
Najbliższa propozycja już jutro, we wtorek 31 października – Halloween dla dorosłych. Tym razem, w świat walki z nadprzyrodzonymi mocami, zjawami i wszelkimi strachami w ciemnych tunelach opuszczonej kopalni przeniesieni zostaną dorośli. Podobno do odszukania jest pewien profesor, który od kilku dni błądzi już w labiryntach wałbrzyskich sztolni. Żywy lub w kawałkach.  Zabawa naszpikowana mrocznymi atrakcjami startuje o godzinie 19:00. Ostanie bilety jeszcze do nabycia na stronie internetowej Starej Kopalni. 
 
Warto nadmienić, że w piątek wśród gastronomicznych członków Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej wystartował Festiwal Smaków Aglomeracji. Akcja polega na zaproponowaniu specjalnej oferty na regionalne dania. Wśród uczestników Festiwalu jest Kawiarnia Sztygarówka działająca na terenie Starej Kopalni. W festiwalowej specjalnej karcie, znajdą Państwo smakowite propozycje, które na co dzień do skosztowania są tylko tutaj. Czarna jak węgiel, Bułka Górnika, fit wersja, czyli Bułka Pani Sztygarowej, czy jedyna w swoim smaku specjalnie przyprawiona korzenna Gorąca Barbara, energetyczna górnicza herbata. Wszelkie szczegóły dotyczące festiwalu i punktów gastronomicznych, które biorą w nim udział dostępna jest na stronie www.lotaw.pl oraz specjalnych ulotkach dostępnych w restauracjach i kawiarniach oraz atrakcjach turystycznych regionu. 
 
opr.plr
foto: użyczone / Stara Kopalnia
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

BoguMił (1 listopada 2023 22:43)
Anglosaski krap. Dziady świętować!
Acz (31 października 2023 22:49)
Cytuję użytkownika: asz
Lewacka impreza!
Oooops
asz (31 października 2023 7:36)
Lewacka impreza!
Maniek. (30 października 2023 14:55)
Myślę, że stara złomiarnia i halołin są świetnym pretekstem do zapoznania dzieci z ciężką i odpowiedzialną pracą grabarza

Dodaj komentarz

stara kopalnia  |   halloween  |   zwiedzanie  |   turystyka  |   detektywi  |   sowa  |   sztygarówka  |   smaki aglomeracji  |  

Czwartkowe spotkania z kulturą i sztuką

Jutro święto przewodników turystycznych — poznaj przewodników ze...

Witajcie na Planecie Pana Misia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij