Menu

Odbierał pieniądze od oszukanych osób, jest już w rękach policji

Oszukał seniorkę na 20 tysięcy złotych i usiłował oszukać kolejną osobę na 35 tysięcy złotych. Mundurowi zatrzymali tzw. "odbieraka", mężczyzna odbierał gotówkę od oszukiwanych metodą "na policjanta" osób. Zatrzymany ma 24 lata i w perspektywie nawet 8 lat do odsiadki. Sprawa, jak informuje policja, ma charakter rozwojowy. 

 

Odbierał pieniądze od oszukanych osób, jest już w rękach policji

Zawiadomienie od oszukanej 92-letniej mieszkanki Wałbrzycha policjanci odebrali 23 października.  Seniorka straciła 20 tysięcy złotych.

Z ustaleń ustaleń mundurowych wynikało, że mieszkanka Wałbrzycha uwierzyła oszustowi, który podając się za policjanta, przekonał kobietę, że rozpracowują grupę przestępczą, do której należą pracownicy banku, w którym pokrzywdzona ma konto.

- Polecił jak najszybciej wybrać wszystkie pieniądze, bo w przeciwnym razie nigdy ich już nie odzyska. Zapewniał, że cała akcja jest bezpieczna. Kobieta zgodnie z poleceniami oszusta poszła do banku, gdzie wybrała 20 tysięcy złotych, które przekazała rzekomemu policjantowi. - opowiada asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek. 

Gdy wróciła do domu, skontaktowała się z bliskimi opowiadając całą sytuacje. Wówczas zorientowała się, że została oszukana.

- Policjanci zatrzymali ostatecznie 24-letniego mieszkańca powiatu tarnogórskiego. Sprawca wpadł w ręce funkcjonariuszy w dzielnicy Piaskowa Góra, gdy szedł odebrać od 86-latki pieniądze w kwocie 35 tysięcy złotych, które seniorka wypłaciła z banku i miała przekazać oszustowi. - mówi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek. 

Mężczyzna trafił do wałbrzyskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut dokonania oszustwa i jego usiłowania metodą "na policjanta".

- 24-latek przyznał się do zarzucanych czynów, nie potrafiąc dokładnie wytłumaczyć celu i sensu tzw. pracy w charakterze "odbieraka". - dodaje  asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek

Mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy, ponieważ policjanci w dalszym ciągu sprawdzają, czy inne osoby nie zostały poszkodowane przez mężczyznę. 24-latkowi grozi do 8 lat więzienia. 

adm
foto: ilustracyjne (pixabay)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Pan (30 października 2023 13:30)
Brawo Policja.!!!!Tepic tych pasożytów bogacacych się na ludzkiej krzywdzie.

Dodaj komentarz

policja  |   112  |   oszust  |  

Pędził prawie 200 km/h. Nie przyjął mandatu

Wałbrzych: oszukali seniorkę - straciła 120 tys. zł

Pijana matka: prawie 3 promile. Tłumaczyła to... nadciśnieniem

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij