Menu

Trwa wyburzanie na ulicy Małej (FOTO)

Budynki po byłej łaźni i zakładach mięsnych przy ul. Małej przechodzą do historii. Trwa wyburzanie ruin. 

Trwa wyburzanie na ulicy Małej (FOTO)

Po zakończeniu prac miasto będzie szukać inwestora zainteresowanego terenem. 

 

 

Łaźnia powstała w 1889 roku. Obiekt był rozbudowywany i w okresie świetności niecka basenowa miała 132 m2.  Wałbrzyszanie mogli korzystać z  kąpieli leczniczych, basenów, natrysków i łaźni parowej. W 1959 roku zaprzestano korzystania z basenu ze względu na uszkodzenie niecki ze względu na konstrukcyjną.  Po remoncie obiekt funkcjonował do połowy lat 80-tych. W budynku doszło do podpalenia i nigdy więcej nie odzyskał dawnego blasku.
 
Miejska rzeźnia powstała w 1888 roku. W 1925 roku budynki przebudowano. Z biegiem lat część z nich zagospodarowano na nowe cele, a część uległa dewastacji. Ostatnia nazwa zakładów to Przedsiębiorstwo Państwowe Zakłady Mięsne w Wałbrzychu.

red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ela (1 listopada 2023 14:45)
Cytuję użytkownika: Poznaniak
Miałem niedawno nieprzyjemność być w Wałbrzychu. Uważam, że całe miasto kwalifikuje się do wyburzenia a w szczególności żałosny ratusz jako przykład wstrętnego pruskiego neogotyku.
Spadaj poznańska pyro
bolo (31 października 2023 7:35)
Bedzie nastepny super ekologiczny budynek dla przydupasow Ratusza.
Aron Rosenfeld (30 października 2023 21:10)
Cytuję użytkownika: Aryck Nusbacher
Gdzie teraz goje będą się kąpać?
Co nas obchodzą goje. My mamy mykwę w akwaparczku
Poznaniak (30 października 2023 21:08)
Miałem niedawno nieprzyjemność być w Wałbrzychu. Uważam, że całe miasto kwalifikuje się do wyburzenia a w szczególności żałosny ratusz jako przykład wstrętnego pruskiego neogotyku.
Aryck Nusbacher (30 października 2023 20:42)
Gdzie teraz goje będą się kąpać?
dzierwisz (30 października 2023 19:15)
Te wyburzenia moga zmienic srodmiescie. Acha, Jacki placki i inni malkontenci z ameryki , nie zmagajcie sie z retoryka. Mam to w d.................
Grzegorz (30 października 2023 17:51)
Zaś miasto w ruinie.Boli

Dodaj komentarz

mala  |   ulica  |   wyburzanie  |   budynki  |   wiadomosci  |   news  |  

Wałbrzych na unikalnych nagraniach Polskiej Kroniki Filmowej

Jaka jest największa tajemnica Wałbrzycha?

Planowane wyburzenia wałbrzyskich kamienic (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij