Menu

History Story: Depozyt w słoiku

Poniemieckie skrytki, nie powstały bez powodu. Ci ludzie wierzyli, że tu wrócą, gdy nadejdą lepsze czasy. Odnajdywanie skrytek nie jest łatwe. Poszukiwacze poniemieckich "skarbów" opierają się zwykle na strzępach informacji, które mogą doprowadzić do odkrycia ciekawej historii, mieszkających tu niegdyś ludzi. - o tym w nowym odcinku History Story

History Story: Depozyt w słoiku

- "Skarby" umieszczone w skrytkach często wiążą się z dramatycznymi przeżyciami, często są na nich łzy, strach a bywa, że i krew. Bywa, że Ci którzy zakopali swój rodzinny depozyt wracają po dziesiątkach lat i pragną go wykopać... Przed Wami historia takiego właśnie powrotu potomków niemieckich mieszkańców Dolnego Śląska, aby wydobyć z ziemi rodziny skarb - mówi prowadzący program, Łukasz Kazek

 

 

red
video: History Story
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Sag mir wo die Blumen sind (8 listopada 2023 15:50)
Oddać wszystko, oddać Śląsk, Pomorze, i co tam się da. Polacy nie potrafią zarządzać niczym. Nawet sobą. Ciągle udają kogoś kim nie są. To boli bo to prawda
Spec (6 listopada 2023 9:02)
To szabrownik ile już znalazł i zajebał depozytów tylko on wie
Hitler kaput Deutsche (6 listopada 2023 8:31)
Co nas ochodza skarby zrabowane Żydom i Polakom w czasie wojen. Nic dziadom bym nie oddał.

Dodaj komentarz

history  |   story  |   odkrycia  |   ciekawostki  |   program  |   lukasz  |   kazek  |   depozyty  |   lubomierz  |   news  |   wtv  |   w24  |  

Wałbrzych na unikalnych nagraniach Polskiej Kroniki Filmowej

Seniorzy z Boguszowa-Gorc będą mieć zniżki w całej Polsce

Znaleziono amfory, które mają 2700 lat. Sensacyjne odkrycie w Świdnicy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij