Menu

Z prezydencką wizytą na budowie farmy fotowoltaicznej

Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej odwiedził budowę farmy fotowoltaicznej przy ul. Wysockiego. Budowa ma zostać zakończona do końca listopada. 

Z prezydencką wizytą na budowie farmy fotowoltaicznej

- Jesteśmy na budowie farmy fotowoltaicznej o mocy 2 MW, która jest wykonywana przez MZUK. Jesteśmy w miejscu, które jest właściwie tuż obok ulicy Wysockiego, ale jest od strony ulicy niewidoczne. W tle nasz piękny Chełmiec, a wokół nas 8 tysięcy paneli fotowoltaicznych., które są tu instalowane od kilku miesięcy. Proces budowy tej ogromnej farmy fotowoltaicznej mniej więcej do końca listopada będzie zakończony. - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

 

 

red
foto: fb Roman Szełemej
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Komuna STOP! (28 listopada 2023 8:17)
Wasze tytuły zwalają z nóg :):):):):)
sobowtór jak żywy (27 listopada 2023 17:32)
Cytuję użytkownika: Analityk miejski
Cytuję użytkownika: Sip
A co to za kloszard na filmiku?
Jakiś menel podobny do Szelemeja,czy co?
Zapewne wykorzystuje sobowtóra tak jak to robi Putin który też potrafi być w kilku różnych miejscach jednocześnie.
Stare sprawdzone wzorce (27 listopada 2023 17:26)
Metody te same co za czasów Gierka. "Podczas gospodarskich wizyt I sekretarz KC PZPR Edward Gierek odwiedzał zakłady produkcyjne, kopalnie, huty, fabryki. Chętnie bywał na placach budowy, otwierał nowe odcinki dróg, rozmawiał z robotnikami. A wszystko to dla propagandy sukcesu - by pokazać światu i rodakom, że kraj rozwija się, a władza jest blisko ludu".Źrudło: https://historia.interia.pl/historia-na-fotografii/zdjecie,iId,1280532,iAId,97943
zdziwiony (4 listopada 2023 8:40)
Cytuję użytkownika: Maniek.
Cytuję użytkownika: Józek
Towarzysz Szełemej w otoczeniu wypróbowanych działaczy partyjnych z gospodarską wizytą na placu budowy. Jednak od Gierka można się wiele nauczyć.
Zapewne udzielił budowniczym kilku instrukcji technicznych. Jako wybitny znawca tematu wskazał błędy i nakreślił sposoby rozwiązania problemów. Bądźmy wdzięczni Opatrzności za tak sświatłego prezydenta.
Myślę że,po udzieleniu kilku cennych rad,budowę zakończą nie na koniec a połowie listopada
Maniek. (3 listopada 2023 12:36)
Cytuję użytkownika: Józek
Towarzysz Szełemej w otoczeniu wypróbowanych działaczy partyjnych z gospodarską wizytą na placu budowy. Jednak od Gierka można się wiele nauczyć.
Zapewne udzielił budowniczym kilku instrukcji technicznych. Jako wybitny znawca tematu wskazał błędy i nakreślił sposoby rozwiązania problemów. Bądźmy wdzięczni Opatrzności za tak sświatłego prezydenta.
Józek (3 listopada 2023 11:37)
Towarzysz Szełemej w otoczeniu wypróbowanych działaczy partyjnych z gospodarską wizytą na placu budowy. Jednak od Gierka można się wiele nauczyć.
Analityk miejski (3 listopada 2023 9:53)
Cytuję użytkownika: ###
Ja nie przepadam za tym gościem ale trzeba przyznać, żeby nie on to Wałbrzych popadłby w ruinę a tak zmienił się ta Duży Plus.
Kto ci takich bzdur do głowy nakładł? Kupiłbyś sobie lodówkę za 300 tysięcy? Wydałbyś kasę zamiast na cieknący dach, to na kwiatki do ogródka? Zapłaciłbyś za komplet garnków 150 tysięcy? Przy pensji 4500 brutto, więc wszystko na kredyt? Kredyt który twoje dzieci będą musiały spłacić? A tych, którzy ci mówią, że źle gospodarujesz nazywasz złodziejami, sknerami którzy ci nie chcą dać nowej kasy na krawaty??? Może teraz zrozumiesz rządzenie miasta przez cara.Kwiatki, bratki i stokrotki na kupie gówna.Za cudze pieniądze.
zdziwiony (3 listopada 2023 9:24)
Cytuję użytkownika: Julia
Żeby nie ten kloszard to w Wałbrzychu by nadal była rumunia.Powstrzymajcie te wasze złośliwości.Co by nie zrobił to złe.
Julia,nazwę kraju piszemy z dużej litery np.R jak Rumunia.Pewnie nigdy tam nie byłaś , a szkoda, pojedż, zobacz napisz.Jako ciekawostkę powiem Ci że, taki kraj jak Etiopia (kojarzony z biedą), jest eksporterem zboża,więc Julio czytaj,czytaj czytaj, to pomaga...Może zajmiesz miejsce po p.Izabeli, kto wie ???
### (3 listopada 2023 6:50)
Ja nie przepadam za tym gościem ale trzeba przyznać, żeby nie on to Wałbrzych popadłby w ruinę a tak zmienił się ta Duży Plus.
*** (2 listopada 2023 23:00)
SZCZYT DEBILIZMU I KOLEJNE PIENIĄDZE OCZYWIŚCIE Z KREDYTU WYRZUCONE W BŁOTO !!! Właściciel takiej instalacji oczywiście ma prawo wykorzystać powstałą energię elektryczną na swoje potrzeby, ale pod warunkiem, że instalacja jest zlokalizowana na terenie gdzie będzie wykorzystywana wyprodukowana energia !!! W tym wypadku 100% energii musi być sprzedane do Tauronu, po cenach jakie podyktuje kupujący !!! Następnie wszystkie budynki miejskie podłączone do sieci tauronu muszą odkupić tą samą energię po cenach jakie są w Tauronie, plus wszystkie podatki, akcyza i do tego wszystkiego jeszcze 23 % VAT. To jest tylko połowa kosztów energii !!! Druga połowa to koszty przesyłu. Być może "geniusz" coś utargował poprzez przetarg, ale z tego co pamiętam, to żaden dostawca energii nie wystartował w przetargu. Czyli "geniusz" kupuje energię elektryczną na wolnym rynku, po cenach jakie dyktują dostawcy dla takich podmiotów. Jaki jest koszt postawienia tej instalacji, łącznie ze wszystkimi pozwoleniami, projektami, kosztami kredytu ? Jaka będzie rzeczywista moc wytwórcza energii w skali roku ? Myślę, że wątpię, żeby to się zwróciło w sensownym czasie, czyli max 5 lat. Żywotność tego chińskiego badziewia jest już znana i wynosi 15 lat.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

prezydent  |   farma  |   fotowoltaiczna  |   wizyta  |   raport  |   z zycia  |   miasta  |  

Prezydent Szełemej: ''Wałbrzych miastem bez korków''

Ruszyli w miasto... Roman Szełemej zbiera podpisy

Jeśli Górnik Wałbrzych awansuje, to otrzyma większe wsparcie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij